2010 Bear Mountain Resort 6.5K

Langford, BC
Nov 20, 2010
TIMER - Mark Nelson
  Rank Name Division Bib# City Team Pace/km Time  
101 Stephanie Woodsworth F2029 537 Victoria 5:03 32:50
Div. Pl. 11 Div. Total. 78 View full
results
102 Russell Abbott M4049 23 Victoria 5:04 32:51
Div. Pl. 18 Div. Total. 41 View full
results
103 Cindy Todd F3039 480 Victoria Frontrunners Westshore 5:04 32:54
Div. Pl. 6 Div. Total. 63 View full
results
104 Donald Peterson M4049 371 Victoria 5:05 33:02
Div. Pl. 19 Div. Total. 41 View full
results
105 Michael Gergel M5059 176 Victoria 5:06 33:03
Div. Pl. 12 Div. Total. 25 View full
results
106 Philip Young M2029 543 Comox 5:06 33:09
Div. Pl. 23 Div. Total. 40 View full
results
107 Brian Vatne M3039 501 Victoria 5:07 33:10
Div. Pl. 19 Div. Total. 42 View full
results
108 Lindsay Cristante F2029 115 Victoria Lululemon 5:07 33:12
Div. Pl. 12 Div. Total. 78 View full
results
109 Mark Cristante M2029 116 Victoria Lululemon 5:07 33:12
Div. Pl. 24 Div. Total. 40 View full
results
110 Sherri O'Sullivan F3039 349 Victoria 5:07 33:14
Div. Pl. 7 Div. Total. 63 View full
results
111 Shaun Bradley M3039 67 Victoria 5:07 33:15
Div. Pl. 20 Div. Total. 42 View full
results
112 Mike Williams M3039 521 Victoria 5:08 33:18
Div. Pl. 21 Div. Total. 42 View full
results
113 Brendan Cassidy M4049 91 Victoria 5:08 33:19
Div. Pl. 20 Div. Total. 41 View full
results
114 Mark Voorthuyzen M4049 506 Victoria 5:08 33:21
Div. Pl. 21 Div. Total. 41 View full
results
115 Krista Kitson F3039 253 Victoria 5:09 33:28
Div. Pl. 8 Div. Total. 63 View full
results
116 Jonathan Parker M2029 354 Victoria 5:10 33:32
Div. Pl. 25 Div. Total. 40 View full
results
117 Ralph Friedrich M4049 167 Campbell River 5:11 33:37
Div. Pl. 22 Div. Total. 41 View full
results
118 Sara Friedrich F1619 168 Campbell River 5:11 33:38
Div. Pl. 1 Div. Total. 2 View full
results
119 Sean Gibson M2029 180 Victoria 5:11 33:39
Div. Pl. 26 Div. Total. 40 View full
results
120 Scott Reid M5059 394 Victoria Frontrunners Westshore 5:11 33:42
Div. Pl. 13 Div. Total. 25 View full
results
121 Dwane McClure M3039 302 Campbell River 5:12 33:44
Div. Pl. 22 Div. Total. 42 View full
results
122 Matthew Paone M2029 353 Victoria 5:13 33:52
Div. Pl. 27 Div. Total. 40 View full
results
123 Lesley Martel F3039 295 Victoria 5:13 33:54
Div. Pl. 9 Div. Total. 63 View full
results
124 Karen Sibley F5059 442 Courtenay Comox Valley Road Runners 5:14 33:55
Div. Pl. 5 Div. Total. 28 View full
results
125 Mike Reilly M4049 395 Victoria 5:14 33:56
Div. Pl. 23 Div. Total. 41 View full
results
126 Sarah Robertson F2029 408 Victoria Frontrunners Westshore 5:14 33:57
Div. Pl. 13 Div. Total. 78 View full
results
127 Robert Butterworth M6099 81 Sooke JDF Funrunners 5:14 33:58
Div. Pl. 2 Div. Total. 14 View full
results
128 Christine Massey F4049 298 Victoria 5:14 33:59
Div. Pl. 7 Div. Total. 65 View full
results
129 Brent Molnar M4049 332 Victoria 5:15 34:06
Div. Pl. 24 Div. Total. 41 View full
results
130 Judi Sigurdson F4049 443 Victoria 5:16 34:14
Div. Pl. 8 Div. Total. 65 View full
results
131 Murray Stech M5059 458 Duncan Ceevacs Road Runners 5:16 34:15
Div. Pl. 14 Div. Total. 25 View full
results
132 Clive Rose M6099 411 Victoria 5:18 34:25
Div. Pl. 3 Div. Total. 14 View full
results
133 Hollie Cullum F3039 121 Cumberland 5:19 34:33
Div. Pl. 10 Div. Total. 63 View full
results
134 Jeff Millar M3039 324 North Saanich Fit To Be Tri'd 5:19 34:34
Div. Pl. 23 Div. Total. 42 View full
results
135 Georgia Gibbs F0115 179 Victoria 5:20 34:34
Div. Pl. 1 Div. Total. 1 View full
results
136 Nick Van Der Westhuizen M5059 497 Victoria 5:20 34:35
Div. Pl. 15 Div. Total. 25 View full
results
137 Tori Day F4049 127 Victoria 5:20 34:37
Div. Pl. 9 Div. Total. 65 View full
results
138 Brianna McKeage F2029 310 Victoria 5:20 34:38
Div. Pl. 14 Div. Total. 78 View full
results
139 Bobby Bridger M2029 70 Victoria Cactus Club Cafe 5:20 34:38
Div. Pl. 28 Div. Total. 40 View full
results
140 Trish Williams F2029 522 Shawnigan Lake 5:20 34:38
Div. Pl. 15 Div. Total. 78 View full
results
141 Jeanette Carlson F4049 89 Victoria Frontrunners Westshore 5:21 34:42
Div. Pl. 10 Div. Total. 65 View full
results
142 Emily Lewis F3039 274 Victoria Bear Maulers 5:21 34:46
Div. Pl. 11 Div. Total. 63 View full
results
143 Chris Gutierrez M3039 199 Victoria 5:22 34:48
Div. Pl. 24 Div. Total. 42 View full
results
144 Tracy Voorthuyzen F5059 505 Victoria 5:22 34:49
Div. Pl. 6 Div. Total. 28 View full
results
145 Sabine Hippchen F2029 224 Victoria 5:23 34:55
Div. Pl. 16 Div. Total. 78 View full
results
146 Sebastien Perrotte M2029 368 Victoria 5:23 34:57
Div. Pl. 29 Div. Total. 40 View full
results
147 Karen Simon F3039 446 Victoria 5:23 34:57
Div. Pl. 12 Div. Total. 63 View full
results
148 Karen Kuzyk F3039 263 Victoria 5:23 34:58
Div. Pl. 13 Div. Total. 63 View full
results
149 Steph Tekano F2029 475 Victoria 5:24 35:01
Div. Pl. 17 Div. Total. 78 View full
results
150 Andrea Unwin F4049 492 Victoria 5:25 35:09
Div. Pl. 11 Div. Total. 65 View full
results
151 Boyd Farrell M3039 159 Victoria 5:25 35:11
Div. Pl. 25 Div. Total. 42 View full
results
152 Kayla Vandermolen F2029 499 Victoria 5:25 35:11
Div. Pl. 18 Div. Total. 78 View full
results
153 Mark Wilson M4049 532 Victoria 5:25 35:11
Div. Pl. 25 Div. Total. 41 View full
results
154 Eric Meredith M4049 321 Victoria 5:25 35:11
Div. Pl. 26 Div. Total. 41 View full
results
155 Jenny Hart F3039 210 Victoria 5:26 35:13
Div. Pl. 14 Div. Total. 63 View full
results
156 Matthew Perkins M2029 360 Victoria 5:26 35:15
Div. Pl. 30 Div. Total. 40 View full
results
157 Maricn Dusseault F3039 145 Victoria 5:26 35:18
Div. Pl. 15 Div. Total. 63 View full
results
158 Sam Still M2029 462 Victoria 5:26 35:18
Div. Pl. 31 Div. Total. 40 View full
results
159 Elissa Carson F3039 90 Victoria 5:27 35:23
Div. Pl. 16 Div. Total. 63 View full
results
160 Jennifer Haynes F2029 215 Victoria Frontrunners 5:27 35:24
Div. Pl. 19 Div. Total. 78 View full
results
161 Audrey Stibbe F4049 461 Victoria Team West Coast 5:28 35:27
Div. Pl. 12 Div. Total. 65 View full
results
162 Eddy Berrouard M4049 57 5:28 35:29
Div. Pl. 27 Div. Total. 41 View full
results
163 Jeff Sheldrake M4049 434 Victoria 5:29 35:37
Div. Pl. 28 Div. Total. 41 View full
results
164 David Gicas M2029 181 Victoria 5:30 35:40
Div. Pl. 32 Div. Total. 40 View full
results
165 Donna Porter F5059 378 Victoria 5:30 35:44
Div. Pl. 7 Div. Total. 28 View full
results
166 Ritchie Morrison M5059 334 Victoria 5:30 35:44
Div. Pl. 16 Div. Total. 25 View full
results
167 Celina Gibbs F3039 178 Victoria 5:30 35:45
Div. Pl. 17 Div. Total. 63 View full
results
168 Pete Sutherland M3039 470 Victoria 5:30 35:45
Div. Pl. 26 Div. Total. 42 View full
results
169 Alison Boudreau F2029 64 Victoria 5:31 35:46
Div. Pl. 20 Div. Total. 78 View full
results
170 Santa Brussow F5059 73 Victoria 5:31 35:49
Div. Pl. 8 Div. Total. 28 View full
results
171 Greg Lewis M3039 276 Victoria Bear Maulers 5:31 35:51
Div. Pl. 27 Div. Total. 42 View full
results
172 Tess Hunter F2029 233 Victoria 5:32 35:54
Div. Pl. 21 Div. Total. 78 View full
results
173 Nick Shaw M3039 431 Victoria 5:33 35:59
Div. Pl. 28 Div. Total. 42 View full
results
174 Marcel Aubin M4049 34 Victoria 5:33 36:00
Div. Pl. 29 Div. Total. 41 View full
results
175 Ian Gilks M3039 185 Victoria 5:33 36:01
Div. Pl. 29 Div. Total. 42 View full
results
176 Cristy Johnson F3039 242 Victoria 5:33 36:04
Div. Pl. 18 Div. Total. 63 View full
results
177 Nancy Besharah F4049 58 Victoria 5:34 36:07
Div. Pl. 13 Div. Total. 65 View full
results
178 Keith Campbell M4049 87 5:34 36:07
Div. Pl. 30 Div. Total. 41 View full
results
179 Janelle Mikal F2029 323 Victoria 5:34 36:09
Div. Pl. 22 Div. Total. 78 View full
results
180 Brian Yu M3039 544 Victoria 5:34 36:10
Div. Pl. 30 Div. Total. 42 View full
results
181 Cindy Leech F4049 267 Campbell River 5:34 36:11
Div. Pl. 14 Div. Total. 65 View full
results
182 Carolyn Woodlock F4049 536 Victoria 5:35 36:12
Div. Pl. 15 Div. Total. 65 View full
results
183 Carol Unfreed F4049 491 Victoria 5:35 36:12
Div. Pl. 16 Div. Total. 65 View full
results
184 Breanna Chandler F2029 99 Victoria Frontrunners Westshore 5:36 36:21
Div. Pl. 23 Div. Total. 78 View full
results
185 Joel Evans M3039 157 Sooke 5:36 36:23
Div. Pl. 31 Div. Total. 42 View full
results
186 Khali Johnson M2029 241 Dupont 5:37 36:26
Div. Pl. 33 Div. Total. 40 View full
results
187 Willem Brussow M2029 74 Victoria 5:37 36:29
Div. Pl. 34 Div. Total. 40 View full
results
188 Alison Dickson F4049 135 Victoria Island Triathlon 5:39 36:38
Div. Pl. 17 Div. Total. 65 View full
results
189 Sam Perry M5059 369 Victoria 5:39 36:40
Div. Pl. 17 Div. Total. 25 View full
results
190 Craig Daley M5059 122 Victoria 5:39 36:43
Div. Pl. 18 Div. Total. 25 View full
results
191 Marc Fournet M3039 163 Victoria 5:39 36:43
Div. Pl. 32 Div. Total. 42 View full
results
192 Kevin Sutherland M2029 469 Victoria 5:40 36:44
Div. Pl. 35 Div. Total. 40 View full
results
193 Brooke Caza F2029 92 Nanaimo 5:40 36:45
Div. Pl. 24 Div. Total. 78 View full
results
194 Chelsea Zarft F2029 545 Vancouver 5:40 36:50
Div. Pl. 25 Div. Total. 78 View full
results
195 Sharman Ellis-Toddington F2029 151 Victoria 5:42 36:57
Div. Pl. 26 Div. Total. 78 View full
results
196 Colette Vartanyan F2029 500 Victoria 5:42 37:01
Div. Pl. 27 Div. Total. 78 View full
results
197 Wayne Enright M3039 153 Victoria 5:43 37:09
Div. Pl. 33 Div. Total. 42 View full
results
198 Robert MacKay M3039 286 Victoria 5:43 37:09
Div. Pl. 34 Div. Total. 42 View full
results
199 Vanessa Futcher F2029 169 Victoria 5:44 37:14
Div. Pl. 28 Div. Total. 78 View full
results
200 Sonia Price F2029 383 Victoria 5:44 37:14
Div. Pl. 29 Div. Total. 78 View full
results
  Rank Name Division Time
101 Stephanie Woodsworth F2029 32:50
Div. Pl. 11
Div. Total. 78
View full
results
102 Russell Abbott M4049 32:51
Div. Pl. 18
Div. Total. 41
View full
results
103 Cindy Todd F3039 32:54
Div. Pl. 6
Div. Total. 63
View full
results
104 Donald Peterson M4049 33:02
Div. Pl. 19
Div. Total. 41
View full
results
105 Michael Gergel M5059 33:03
Div. Pl. 12
Div. Total. 25
View full
results
106 Philip Young M2029 33:09
Div. Pl. 23
Div. Total. 40
View full
results
107 Brian Vatne M3039 33:10
Div. Pl. 19
Div. Total. 42
View full
results
108 Lindsay Cristante F2029 33:12
Div. Pl. 12
Div. Total. 78
View full
results
109 Mark Cristante M2029 33:12
Div. Pl. 24
Div. Total. 40
View full
results
110 Sherri O'Sullivan F3039 33:14
Div. Pl. 7
Div. Total. 63
View full
results
111 Shaun Bradley M3039 33:15
Div. Pl. 20
Div. Total. 42
View full
results
112 Mike Williams M3039 33:18
Div. Pl. 21
Div. Total. 42
View full
results
113 Brendan Cassidy M4049 33:19
Div. Pl. 20
Div. Total. 41
View full
results
114 Mark Voorthuyzen M4049 33:21
Div. Pl. 21
Div. Total. 41
View full
results
115 Krista Kitson F3039 33:28
Div. Pl. 8
Div. Total. 63
View full
results
116 Jonathan Parker M2029 33:32
Div. Pl. 25
Div. Total. 40
View full
results
117 Ralph Friedrich M4049 33:37
Div. Pl. 22
Div. Total. 41
View full
results
118 Sara Friedrich F1619 33:38
Div. Pl. 1
Div. Total. 2
View full
results
119 Sean Gibson M2029 33:39
Div. Pl. 26
Div. Total. 40
View full
results
120 Scott Reid M5059 33:42
Div. Pl. 13
Div. Total. 25
View full
results
121 Dwane McClure M3039 33:44
Div. Pl. 22
Div. Total. 42
View full
results
122 Matthew Paone M2029 33:52
Div. Pl. 27
Div. Total. 40
View full
results
123 Lesley Martel F3039 33:54
Div. Pl. 9
Div. Total. 63
View full
results
124 Karen Sibley F5059 33:55
Div. Pl. 5
Div. Total. 28
View full
results
125 Mike Reilly M4049 33:56
Div. Pl. 23
Div. Total. 41
View full
results
126 Sarah Robertson F2029 33:57
Div. Pl. 13
Div. Total. 78
View full
results
127 Robert Butterworth M6099 33:58
Div. Pl. 2
Div. Total. 14
View full
results
128 Christine Massey F4049 33:59
Div. Pl. 7
Div. Total. 65
View full
results
129 Brent Molnar M4049 34:06
Div. Pl. 24
Div. Total. 41
View full
results
130 Judi Sigurdson F4049 34:14
Div. Pl. 8
Div. Total. 65
View full
results
131 Murray Stech M5059 34:15
Div. Pl. 14
Div. Total. 25
View full
results
132 Clive Rose M6099 34:25
Div. Pl. 3
Div. Total. 14
View full
results
133 Hollie Cullum F3039 34:33
Div. Pl. 10
Div. Total. 63
View full
results
134 Jeff Millar M3039 34:34
Div. Pl. 23
Div. Total. 42
View full
results
135 Georgia Gibbs F0115 34:34
Div. Pl. 1
Div. Total. 1
View full
results
136 Nick Van Der Westhuizen M5059 34:35
Div. Pl. 15
Div. Total. 25
View full
results
137 Tori Day F4049 34:37
Div. Pl. 9
Div. Total. 65
View full
results
138 Brianna McKeage F2029 34:38
Div. Pl. 14
Div. Total. 78
View full
results
139 Bobby Bridger M2029 34:38
Div. Pl. 28
Div. Total. 40
View full
results
140 Trish Williams F2029 34:38
Div. Pl. 15
Div. Total. 78
View full
results
141 Jeanette Carlson F4049 34:42
Div. Pl. 10
Div. Total. 65
View full
results
142 Emily Lewis F3039 34:46
Div. Pl. 11
Div. Total. 63
View full
results
143 Chris Gutierrez M3039 34:48
Div. Pl. 24
Div. Total. 42
View full
results
144 Tracy Voorthuyzen F5059 34:49
Div. Pl. 6
Div. Total. 28
View full
results
145 Sabine Hippchen F2029 34:55
Div. Pl. 16
Div. Total. 78
View full
results
146 Sebastien Perrotte M2029 34:57
Div. Pl. 29
Div. Total. 40
View full
results
147 Karen Simon F3039 34:57
Div. Pl. 12
Div. Total. 63
View full
results
148 Karen Kuzyk F3039 34:58
Div. Pl. 13
Div. Total. 63
View full
results
149 Steph Tekano F2029 35:01
Div. Pl. 17
Div. Total. 78
View full
results
150 Andrea Unwin F4049 35:09
Div. Pl. 11
Div. Total. 65
View full
results
151 Boyd Farrell M3039 35:11
Div. Pl. 25
Div. Total. 42
View full
results
152 Kayla Vandermolen F2029 35:11
Div. Pl. 18
Div. Total. 78
View full
results
153 Mark Wilson M4049 35:11
Div. Pl. 25
Div. Total. 41
View full
results
154 Eric Meredith M4049 35:11
Div. Pl. 26
Div. Total. 41
View full
results
155 Jenny Hart F3039 35:13
Div. Pl. 14
Div. Total. 63
View full
results
156 Matthew Perkins M2029 35:15
Div. Pl. 30
Div. Total. 40
View full
results
157 Maricn Dusseault F3039 35:18
Div. Pl. 15
Div. Total. 63
View full
results
158 Sam Still M2029 35:18
Div. Pl. 31
Div. Total. 40
View full
results
159 Elissa Carson F3039 35:23
Div. Pl. 16
Div. Total. 63
View full
results
160 Jennifer Haynes F2029 35:24
Div. Pl. 19
Div. Total. 78
View full
results
161 Audrey Stibbe F4049 35:27
Div. Pl. 12
Div. Total. 65
View full
results
162 Eddy Berrouard M4049 35:29
Div. Pl. 27
Div. Total. 41
View full
results
163 Jeff Sheldrake M4049 35:37
Div. Pl. 28
Div. Total. 41
View full
results
164 David Gicas M2029 35:40
Div. Pl. 32
Div. Total. 40
View full
results
165 Donna Porter F5059 35:44
Div. Pl. 7
Div. Total. 28
View full
results
166 Ritchie Morrison M5059 35:44
Div. Pl. 16
Div. Total. 25
View full
results
167 Celina Gibbs F3039 35:45
Div. Pl. 17
Div. Total. 63
View full
results
168 Pete Sutherland M3039 35:45
Div. Pl. 26
Div. Total. 42
View full
results
169 Alison Boudreau F2029 35:46
Div. Pl. 20
Div. Total. 78
View full
results
170 Santa Brussow F5059 35:49
Div. Pl. 8
Div. Total. 28
View full
results
171 Greg Lewis M3039 35:51
Div. Pl. 27
Div. Total. 42
View full
results
172 Tess Hunter F2029 35:54
Div. Pl. 21
Div. Total. 78
View full
results
173 Nick Shaw M3039 35:59
Div. Pl. 28
Div. Total. 42
View full
results
174 Marcel Aubin M4049 36:00
Div. Pl. 29
Div. Total. 41
View full
results
175 Ian Gilks M3039 36:01
Div. Pl. 29
Div. Total. 42
View full
results
176 Cristy Johnson F3039 36:04
Div. Pl. 18
Div. Total. 63
View full
results
177 Nancy Besharah F4049 36:07
Div. Pl. 13
Div. Total. 65
View full
results
178 Keith Campbell M4049 36:07
Div. Pl. 30
Div. Total. 41
View full
results
179 Janelle Mikal F2029 36:09
Div. Pl. 22
Div. Total. 78
View full
results
180 Brian Yu M3039 36:10
Div. Pl. 30
Div. Total. 42
View full
results
181 Cindy Leech F4049 36:11
Div. Pl. 14
Div. Total. 65
View full
results
182 Carolyn Woodlock F4049 36:12
Div. Pl. 15
Div. Total. 65
View full
results
183 Carol Unfreed F4049 36:12
Div. Pl. 16
Div. Total. 65
View full
results
184 Breanna Chandler F2029 36:21
Div. Pl. 23
Div. Total. 78
View full
results
185 Joel Evans M3039 36:23
Div. Pl. 31
Div. Total. 42
View full
results
186 Khali Johnson M2029 36:26
Div. Pl. 33
Div. Total. 40
View full
results
187 Willem Brussow M2029 36:29
Div. Pl. 34
Div. Total. 40
View full
results
188 Alison Dickson F4049 36:38
Div. Pl. 17
Div. Total. 65
View full
results
189 Sam Perry M5059 36:40
Div. Pl. 17
Div. Total. 25
View full
results
190 Craig Daley M5059 36:43
Div. Pl. 18
Div. Total. 25
View full
results
191 Marc Fournet M3039 36:43
Div. Pl. 32
Div. Total. 42
View full
results
192 Kevin Sutherland M2029 36:44
Div. Pl. 35
Div. Total. 40
View full
results
193 Brooke Caza F2029 36:45
Div. Pl. 24
Div. Total. 78
View full
results
194 Chelsea Zarft F2029 36:50
Div. Pl. 25
Div. Total. 78
View full
results
195 Sharman Ellis-Toddington F2029 36:57
Div. Pl. 26
Div. Total. 78
View full
results
196 Colette Vartanyan F2029 37:01
Div. Pl. 27
Div. Total. 78
View full
results
197 Wayne Enright M3039 37:09
Div. Pl. 33
Div. Total. 42
View full
results
198 Robert MacKay M3039 37:09
Div. Pl. 34
Div. Total. 42
View full
results
199 Vanessa Futcher F2029 37:14
Div. Pl. 28
Div. Total. 78
View full
results
200 Sonia Price F2029 37:14
Div. Pl. 29
Div. Total. 78
View full
results
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Results