2023 Spartan X-Country (EG6 Male)

HS M | OPEN F | OPEN M | HS F | G9 M | G8 M | G7 M | G8 F | G9 F | DV1 F | DV1 M | EG4 F | EG4 M | EG5 F | EG5 M | EG6 F | EG6 M | G7 F | UNI PARA

Dried Meat Lake, New Norway, AB
Sep 28, 2023
TIMER - Bruce Robin
  Rank Name Bib# Division School Time  
1 Gus LOVESETH 1105 EG6 MALE St Augustine School 11:05
KM/Pace 5:03 Mile/Pace 8:07 View full
results
2 Fisher KUSIEK 1104 EG6 MALE St Augustine School 11:11
KM/Pace 5:05 Mile/Pace 8:11 View full
results
3 Landon GESSLEMAN 6 EG6 MALE Alix MAC School 11:15
KM/Pace 5:07 Mile/Pace 8:14 View full
results
4 Harley PUNTER 1107 EG6 MALE St Augustine School 11:18
KM/Pace 5:09 Mile/Pace 8:16 View full
results
5 Levi SAYLES 1444 EG6 MALE Stettler Elementary School 11:21
KM/Pace 5:10 Mile/Pace 8:18 View full
results
6 Oli NELSON 741 EG6 MALE OLMP 11:28
KM/Pace 5:13 Mile/Pace 8:23 View full
results
7 Aiden PERSESKY 188 EG6 MALE Charlie Killam 11:33
KM/Pace 5:15 Mile/Pace 8:27 View full
results
8 Jackson ERICKSON 1437 EG6 MALE Stettler Elementary School 11:38
KM/Pace 5:18 Mile/Pace 8:31 View full
results
9 Lukin O'HARA 1442 EG6 MALE Stettler Elementary School 11:38
KM/Pace 5:18 Mile/Pace 8:31 View full
results
10 Cole PETERS 715 EG6 MALE Northstar Academy 11:39
KM/Pace 5:18 Mile/Pace 8:31 View full
results
11 Grayson CONGDON 40 EG6 MALE Bashaw School 11:39
KM/Pace 5:18 Mile/Pace 8:31 View full
results
12 Remi THUE 84 EG6 MALE Bawlf School 11:51
KM/Pace 5:23 Mile/Pace 8:40 View full
results
13 Wyatt MORRIS 82 EG6 MALE Bawlf School 11:59
KM/Pace 5:27 Mile/Pace 8:46 View full
results
14 Hudson SPARROW 932 EG6 MALE Sedgewick CHSPS 12:04
KM/Pace 5:29 Mile/Pace 8:50 View full
results
15 Colt SCRANNAGE 742 EG6 MALE OLMP 12:10
KM/Pace 5:32 Mile/Pace 8:54 View full
results
16 Lachlan COPELAND 1436 EG6 MALE Stettler Elementary School 12:14
KM/Pace 5:34 Mile/Pace 8:57 View full
results
17 Quinn BROWN 168 EG6 MALE Caroline School 12:24
KM/Pace 5:39 Mile/Pace 9:05 View full
results
18 Nash LINDMARK 305 EG6 MALE Coronation School 12:38
KM/Pace 5:45 Mile/Pace 9:15 View full
results
19 Kyed THUE 83 EG6 MALE Bawlf School 12:47
KM/Pace 5:49 Mile/Pace 9:21 View full
results
20 Karsten CHATTERSON 642 EG6 MALE New Norway 12:49
KM/Pace 5:50 Mile/Pace 9:22 View full
results
21 Reid WALTERS 433 EG6 MALE Hughenden 12:54
KM/Pace 5:52 Mile/Pace 9:26 View full
results
22 Jackson STEWART 359 EG6 MALE Gus Wetter School 12:58
KM/Pace 5:54 Mile/Pace 9:29 View full
results
23 Alexis MERCADO 930 EG6 MALE Sedgewick CHSPS 12:59
KM/Pace 5:54 Mile/Pace 9:30 View full
results
24 Henry ENRIGHT 81 EG6 MALE Bawlf School 13:00
KM/Pace 5:55 Mile/Pace 9:30 View full
results
25 Luke FREADRICH 928 EG6 MALE Sedgewick CHSPS 13:04
KM/Pace 5:57 Mile/Pace 9:34 View full
results
26 Lennox FRITZ 1466 EG6 MALE Tofield School 13:15
KM/Pace 6:02 Mile/Pace 9:41 View full
results
27 Colden JUNEAU 647 EG6 MALE New Norway 13:20
KM/Pace 6:04 Mile/Pace 9:46 View full
results
28 Luther ENARSON 644 EG6 MALE New Norway 13:23
KM/Pace 6:05 Mile/Pace 9:47 View full
results
29 Jaxon SAYER 432 EG6 MALE Hughenden 13:23
KM/Pace 6:05 Mile/Pace 9:47 View full
results
30 Kevan THOMPSON 1108 EG6 MALE St Augustine School 13:36
KM/Pace 6:11 Mile/Pace 9:57 View full
results
31 Ryan CARSON 430 EG6 MALE Hughenden 13:37
KM/Pace 6:12 Mile/Pace 9:58 View full
results
32 Jeyk Levy CRUZ 184 EG6 MALE Charlie Killam 13:42
KM/Pace 6:14 Mile/Pace 10:02 View full
results
33 Braden HAHN 739 EG6 MALE OLMP 13:49
KM/Pace 6:17 Mile/Pace 10:07 View full
results
34 Lucas GROTT 446 EG6 MALE J.C.Charyk 13:53
KM/Pace 6:19 Mile/Pace 10:10 View full
results
35 Carlin THORNTON 306 EG6 MALE Coronation School 13:57
KM/Pace 6:21 Mile/Pace 10:13 View full
results
36 Cohen HAUTZINGER 740 EG6 MALE OLMP 14:02
KM/Pace 6:23 Mile/Pace 10:16 View full
results
37 Jakob VANPETTEN 85 EG6 MALE Bawlf School 14:20
KM/Pace 6:31 Mile/Pace 10:29 View full
results
38 Joseph MARKS 889 EG6 MALE Round Hill 14:28
KM/Pace 6:35 Mile/Pace 10:35 View full
results
39 Kently LAROCQUE 713 EG6 MALE Nipisihkopahk Elementary 14:50
KM/Pace 6:45 Mile/Pace 10:51 View full
results
40 August MCARTHUR 1074 EG6 MALE Ponoka Elementary School 14:51
KM/Pace 6:45 Mile/Pace 10:52 View full
results
41 Logan RIDDELL 1469 EG6 MALE Tofield School 14:57
KM/Pace 6:48 Mile/Pace 10:56 View full
results
42 Arik EVENSON 888 EG6 MALE Round Hill 15:02
KM/Pace 6:50 Mile/Pace 11:00 View full
results
43 Kyle CHARLES 333 EG6 MALE Donalda School 15:13
KM/Pace 6:55 Mile/Pace 11:08 View full
results
44 Kestin SIMONS 931 EG6 MALE Sedgewick CHSPS 15:18
KM/Pace 6:58 Mile/Pace 11:12 View full
results
45 Noah MORAN 1106 EG6 MALE St Augustine School 15:27
KM/Pace 7:02 Mile/Pace 11:18 View full
results
46 Riece WHEATLEY 86 EG6 MALE Bawlf School 15:30
KM/Pace 7:03 Mile/Pace 11:21 View full
results
47 Landon CANDLISH 1434 EG6 MALE Stettler Elementary School 15:37
KM/Pace 7:06 Mile/Pace 11:25 View full
results
48 Ethan STINSON 743 EG6 MALE OLMP 15:38
KM/Pace 7:07 Mile/Pace 11:26 View full
results
49 Duncan KUEBER 507 EG6 MALE Killam Public School 15:45
KM/Pace 7:10 Mile/Pace 11:32 View full
results
50 Evander CHARTERS 431 EG6 MALE Hughenden 15:57
KM/Pace 7:15 Mile/Pace 11:40 View full
results
51 Sabby JOHNSON 695 EG6 MALE Nipisihkopahk Elementary 16:22
KM/Pace 7:27 Mile/Pace 11:58 View full
results
52 Evan ROMANIUK 289 EG6 MALE Consort 16:41
KM/Pace 7:35 Mile/Pace 12:13 View full
results
53 Ethan TAYLOR 1445 EG6 MALE Stettler Elementary School 16:48
KM/Pace 7:38 Mile/Pace 12:17 View full
results
54 Zander GILLIES 41 EG6 MALE Bashaw School 16:50
KM/Pace 7:39 Mile/Pace 12:19 View full
results
55 Ryker JOHNSTON 1438 EG6 MALE Stettler Elementary School 17:04
KM/Pace 7:46 Mile/Pace 12:30 View full
results
56 Landon REDCALF-JOHNSON 714 EG6 MALE Nipisihkopahk Elementary 17:24
KM/Pace 7:55 Mile/Pace 12:44 View full
results
57 Braden HOCKER 186 EG6 MALE Charlie Killam 17:28
KM/Pace 7:57 Mile/Pace 12:47 View full
results
58 Vance FORSTER 1103 EG6 MALE St Augustine School 17:59
KM/Pace 8:11 Mile/Pace 13:09 View full
results
59 Romen CRIER 643 EG6 MALE New Norway 18:43
KM/Pace 8:31 Mile/Pace 13:41 View full
results
60 Atreyu MICHEL 187 EG6 MALE Charlie Killam 18:44
KM/Pace 8:31 Mile/Pace 13:42 View full
results
61 Muqtasid SHAH 189 EG6 MALE Charlie Killam 18:47
KM/Pace 8:32 Mile/Pace 13:44 View full
results
62 Thomas KORNELSON 1439 EG6 MALE Stettler Elementary School 20:11
KM/Pace 9:11 Mile/Pace 14:46 View full
results
63 Parker ADCOCK 847 EG6 MALE Ponoka Elementary School 20:43
KM/Pace 9:25 Mile/Pace 15:09 View full
results
64 Mac CAMPBELL 848 EG6 MALE Ponoka Elementary School 20:44
KM/Pace 9:26 Mile/Pace 15:10 View full
results
65 Aiden MANNING 929 EG6 MALE Sedgewick CHSPS 21:02
KM/Pace 9:34 Mile/Pace 15:23 View full
results
66 Hunter ROACH 1443 EG6 MALE Stettler Elementary School 21:07
KM/Pace 9:36 Mile/Pace 15:27 View full
results
67 Kenzie THOMAS 315 EG6 MALE Daysland School 21:19
KM/Pace 9:42 Mile/Pace 15:36 View full
results
68 Blaze ZUKOWSKI-DOBIE 907 EG6 MALE Ryley School 21:49
KM/Pace 9:55 Mile/Pace 15:58 View full
results
69 Cole SVENSON 906 EG6 MALE Ryley School 22:36
KM/Pace 10:17 Mile/Pace 16:32 View full
results
70 Oliver CRYDERMAN 80 EG6 MALE Bawlf School 23:24
KM/Pace 10:38 Mile/Pace 17:07 View full
results
71 Levi MONTGOMERY 1468 EG6 MALE Tofield School 24:42
KM/Pace 11:14 Mile/Pace 18:04 View full
results
72 Logan HOFFMAN 646 EG6 MALE New Norway 24:48
KM/Pace 11:17 Mile/Pace 18:09 View full
results
73 Austin MELLOTT 1467 EG6 MALE Tofield School 25:02
KM/Pace 11:23 Mile/Pace 18:19 View full
results
74 Evan PEOPLES 294 EG6 MALE Ponoka Elementary School 25:14
KM/Pace 11:28 Mile/Pace 18:27 View full
results
75 Roland TUCK 1446 EG6 MALE Stettler Elementary School 25:14
KM/Pace 11:28 Mile/Pace 18:28 View full
results
76 Logan COMCHI 1435 EG6 MALE Stettler Elementary School 25:34
KM/Pace 11:37 Mile/Pace 18:42 View full
results
  Rank Name Division Time
1 Gus LOVESETH EG6 MALE 11:05
KM/Pace 5:03
Mile/Pace 8:07
View full
results
2 Fisher KUSIEK EG6 MALE 11:11
KM/Pace 5:05
Mile/Pace 8:11
View full
results
3 Landon GESSLEMAN EG6 MALE 11:15
KM/Pace 5:07
Mile/Pace 8:14
View full
results
4 Harley PUNTER EG6 MALE 11:18
KM/Pace 5:09
Mile/Pace 8:16
View full
results
5 Levi SAYLES EG6 MALE 11:21
KM/Pace 5:10
Mile/Pace 8:18
View full
results
6 Oli NELSON EG6 MALE 11:28
KM/Pace 5:13
Mile/Pace 8:23
View full
results
7 Aiden PERSESKY EG6 MALE 11:33
KM/Pace 5:15
Mile/Pace 8:27
View full
results
8 Jackson ERICKSON EG6 MALE 11:38
KM/Pace 5:18
Mile/Pace 8:31
View full
results
9 Lukin O'HARA EG6 MALE 11:38
KM/Pace 5:18
Mile/Pace 8:31
View full
results
10 Cole PETERS EG6 MALE 11:39
KM/Pace 5:18
Mile/Pace 8:31
View full
results
11 Grayson CONGDON EG6 MALE 11:39
KM/Pace 5:18
Mile/Pace 8:31
View full
results
12 Remi THUE EG6 MALE 11:51
KM/Pace 5:23
Mile/Pace 8:40
View full
results
13 Wyatt MORRIS EG6 MALE 11:59
KM/Pace 5:27
Mile/Pace 8:46
View full
results
14 Hudson SPARROW EG6 MALE 12:04
KM/Pace 5:29
Mile/Pace 8:50
View full
results
15 Colt SCRANNAGE EG6 MALE 12:10
KM/Pace 5:32
Mile/Pace 8:54
View full
results
16 Lachlan COPELAND EG6 MALE 12:14
KM/Pace 5:34
Mile/Pace 8:57
View full
results
17 Quinn BROWN EG6 MALE 12:24
KM/Pace 5:39
Mile/Pace 9:05
View full
results
18 Nash LINDMARK EG6 MALE 12:38
KM/Pace 5:45
Mile/Pace 9:15
View full
results
19 Kyed THUE EG6 MALE 12:47
KM/Pace 5:49
Mile/Pace 9:21
View full
results
20 Karsten CHATTERSON EG6 MALE 12:49
KM/Pace 5:50
Mile/Pace 9:22
View full
results
21 Reid WALTERS EG6 MALE 12:54
KM/Pace 5:52
Mile/Pace 9:26
View full
results
22 Jackson STEWART EG6 MALE 12:58
KM/Pace 5:54
Mile/Pace 9:29
View full
results
23 Alexis MERCADO EG6 MALE 12:59
KM/Pace 5:54
Mile/Pace 9:30
View full
results
24 Henry ENRIGHT EG6 MALE 13:00
KM/Pace 5:55
Mile/Pace 9:30
View full
results
25 Luke FREADRICH EG6 MALE 13:04
KM/Pace 5:57
Mile/Pace 9:34
View full
results
26 Lennox FRITZ EG6 MALE 13:15
KM/Pace 6:02
Mile/Pace 9:41
View full
results
27 Colden JUNEAU EG6 MALE 13:20
KM/Pace 6:04
Mile/Pace 9:46
View full
results
28 Luther ENARSON EG6 MALE 13:23
KM/Pace 6:05
Mile/Pace 9:47
View full
results
29 Jaxon SAYER EG6 MALE 13:23
KM/Pace 6:05
Mile/Pace 9:47
View full
results
30 Kevan THOMPSON EG6 MALE 13:36
KM/Pace 6:11
Mile/Pace 9:57
View full
results
31 Ryan CARSON EG6 MALE 13:37
KM/Pace 6:12
Mile/Pace 9:58
View full
results
32 Jeyk Levy CRUZ EG6 MALE 13:42
KM/Pace 6:14
Mile/Pace 10:02
View full
results
33 Braden HAHN EG6 MALE 13:49
KM/Pace 6:17
Mile/Pace 10:07
View full
results
34 Lucas GROTT EG6 MALE 13:53
KM/Pace 6:19
Mile/Pace 10:10
View full
results
35 Carlin THORNTON EG6 MALE 13:57
KM/Pace 6:21
Mile/Pace 10:13
View full
results
36 Cohen HAUTZINGER EG6 MALE 14:02
KM/Pace 6:23
Mile/Pace 10:16
View full
results
37 Jakob VANPETTEN EG6 MALE 14:20
KM/Pace 6:31
Mile/Pace 10:29
View full
results
38 Joseph MARKS EG6 MALE 14:28
KM/Pace 6:35
Mile/Pace 10:35
View full
results
39 Kently LAROCQUE EG6 MALE 14:50
KM/Pace 6:45
Mile/Pace 10:51
View full
results
40 August MCARTHUR EG6 MALE 14:51
KM/Pace 6:45
Mile/Pace 10:52
View full
results
41 Logan RIDDELL EG6 MALE 14:57
KM/Pace 6:48
Mile/Pace 10:56
View full
results
42 Arik EVENSON EG6 MALE 15:02
KM/Pace 6:50
Mile/Pace 11:00
View full
results
43 Kyle CHARLES EG6 MALE 15:13
KM/Pace 6:55
Mile/Pace 11:08
View full
results
44 Kestin SIMONS EG6 MALE 15:18
KM/Pace 6:58
Mile/Pace 11:12
View full
results
45 Noah MORAN EG6 MALE 15:27
KM/Pace 7:02
Mile/Pace 11:18
View full
results
46 Riece WHEATLEY EG6 MALE 15:30
KM/Pace 7:03
Mile/Pace 11:21
View full
results
47 Landon CANDLISH EG6 MALE 15:37
KM/Pace 7:06
Mile/Pace 11:25
View full
results
48 Ethan STINSON EG6 MALE 15:38
KM/Pace 7:07
Mile/Pace 11:26
View full
results
49 Duncan KUEBER EG6 MALE 15:45
KM/Pace 7:10
Mile/Pace 11:32
View full
results
50 Evander CHARTERS EG6 MALE 15:57
KM/Pace 7:15
Mile/Pace 11:40
View full
results
51 Sabby JOHNSON EG6 MALE 16:22
KM/Pace 7:27
Mile/Pace 11:58
View full
results
52 Evan ROMANIUK EG6 MALE 16:41
KM/Pace 7:35
Mile/Pace 12:13
View full
results
53 Ethan TAYLOR EG6 MALE 16:48
KM/Pace 7:38
Mile/Pace 12:17
View full
results
54 Zander GILLIES EG6 MALE 16:50
KM/Pace 7:39
Mile/Pace 12:19
View full
results
55 Ryker JOHNSTON EG6 MALE 17:04
KM/Pace 7:46
Mile/Pace 12:30
View full
results
56 Landon REDCALF-JOHNSON EG6 MALE 17:24
KM/Pace 7:55
Mile/Pace 12:44
View full
results
57 Braden HOCKER EG6 MALE 17:28
KM/Pace 7:57
Mile/Pace 12:47
View full
results
58 Vance FORSTER EG6 MALE 17:59
KM/Pace 8:11
Mile/Pace 13:09
View full
results
59 Romen CRIER EG6 MALE 18:43
KM/Pace 8:31
Mile/Pace 13:41
View full
results
60 Atreyu MICHEL EG6 MALE 18:44
KM/Pace 8:31
Mile/Pace 13:42
View full
results
61 Muqtasid SHAH EG6 MALE 18:47
KM/Pace 8:32
Mile/Pace 13:44
View full
results
62 Thomas KORNELSON EG6 MALE 20:11
KM/Pace 9:11
Mile/Pace 14:46
View full
results
63 Parker ADCOCK EG6 MALE 20:43
KM/Pace 9:25
Mile/Pace 15:09
View full
results
64 Mac CAMPBELL EG6 MALE 20:44
KM/Pace 9:26
Mile/Pace 15:10
View full
results
65 Aiden MANNING EG6 MALE 21:02
KM/Pace 9:34
Mile/Pace 15:23
View full
results
66 Hunter ROACH EG6 MALE 21:07
KM/Pace 9:36
Mile/Pace 15:27
View full
results
67 Kenzie THOMAS EG6 MALE 21:19
KM/Pace 9:42
Mile/Pace 15:36
View full
results
68 Blaze ZUKOWSKI-DOBIE EG6 MALE 21:49
KM/Pace 9:55
Mile/Pace 15:58
View full
results
69 Cole SVENSON EG6 MALE 22:36
KM/Pace 10:17
Mile/Pace 16:32
View full
results
70 Oliver CRYDERMAN EG6 MALE 23:24
KM/Pace 10:38
Mile/Pace 17:07
View full
results
71 Levi MONTGOMERY EG6 MALE 24:42
KM/Pace 11:14
Mile/Pace 18:04
View full
results
72 Logan HOFFMAN EG6 MALE 24:48
KM/Pace 11:17
Mile/Pace 18:09
View full
results
73 Austin MELLOTT EG6 MALE 25:02
KM/Pace 11:23
Mile/Pace 18:19
View full
results
74 Evan PEOPLES EG6 MALE 25:14
KM/Pace 11:28
Mile/Pace 18:27
View full
results
75 Roland TUCK EG6 MALE 25:14
KM/Pace 11:28
Mile/Pace 18:28
View full
results
76 Logan COMCHI EG6 MALE 25:34
KM/Pace 11:37
Mile/Pace 18:42
View full
results
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Results