2023 Viking X-Country (G9 Male)

HS M | OPEN F | OPEN M | HS F | G9 M | G8 F | G8 M | G9 F | DV1 F | DV1 M | EG4 F | EG4 M | EG5 F | EG5 M | EG6 F | EG6 M | G7 F | G7 M

Stoney Creek Centre, Camrose, AB
Sep 21, 2023
TIMER - Bruce Robin
  Rank Name Bib# Division School Time  
1 Jhett THUE 952 G9 MALE Bawlf School 14:15
KM/Pace 4:45 Mile/Pace 7:39 View full
results
2 Jayven ILG 267 G9 MALE Camrose Comp 14:19
KM/Pace 4:47 Mile/Pace 7:41 View full
results
3 Seth EDWARDS 243 G9 MALE CHSPS 14:33
KM/Pace 4:51 Mile/Pace 7:49 View full
results
4 Mack JOHNSTON 268 G9 MALE Camrose Comp 14:53
KM/Pace 4:58 Mile/Pace 7:59 View full
results
5 Cale HELFRICH 1256 G9 MALE Tofield School 14:56
KM/Pace 4:59 Mile/Pace 8:01 View full
results
6 Joseph WOODRUFF 1259 G9 MALE Tofield School 15:12
KM/Pace 5:04 Mile/Pace 8:09 View full
results
7 Callum FERGUSON 266 G9 MALE Camrose Comp 15:17
KM/Pace 5:06 Mile/Pace 8:12 View full
results
8 Beau BURDEN 244 G9 MALE CHSPS 15:30
KM/Pace 5:10 Mile/Pace 8:19 View full
results
9 Blue BORROMEO 1218 G9 MALE Viking School 15:41
KM/Pace 5:14 Mile/Pace 8:25 View full
results
10 Steeves JOSIAH 419 G9 MALE Crestomere 16:04
KM/Pace 5:22 Mile/Pace 8:37 View full
results
11 Liam ROHATYNCHUK 270 G9 MALE Camrose Comp 16:10
KM/Pace 5:24 Mile/Pace 8:40 View full
results
12 Caleb SCHUMACHER 1331 G9 MALE St. Augustine Ponoka 16:11
KM/Pace 5:24 Mile/Pace 8:41 View full
results
13 Gabriel SHEPPARD 749 G9 MALE Leduc Jr 16:14
KM/Pace 5:25 Mile/Pace 8:42 View full
results
14 Brody CALHOON 289 G9 MALE Camrose Comp 16:19
KM/Pace 5:27 Mile/Pace 8:45 View full
results
15 Evan WOOD 748 G9 MALE Leduc Jr 16:39
KM/Pace 5:33 Mile/Pace 8:56 View full
results
16 Patrick CAMPIOU 215 G9 MALE Daysland School 16:43
KM/Pace 5:35 Mile/Pace 8:58 View full
results
17 Noah CHANASYK 264 G9 MALE Camrose Comp 16:43
KM/Pace 5:35 Mile/Pace 8:58 View full
results
18 Liam ELASCHUK 265 G9 MALE Camrose Comp 17:08
KM/Pace 5:43 Mile/Pace 9:12 View full
results
19 Jaxon ROMBOUGH 245 G9 MALE CHSPS 17:09
KM/Pace 5:43 Mile/Pace 9:12 View full
results
20 Evan WOODE 1257 G9 MALE Tofield School 17:14
KM/Pace 5:45 Mile/Pace 9:15 View full
results
21 Jesse HAGEN 1000 G9 MALE OLMP 17:18
KM/Pace 5:46 Mile/Pace 9:17 View full
results
22 Wyatt BATTRUM 263 G9 MALE Camrose Comp 17:23
KM/Pace 5:48 Mile/Pace 9:19 View full
results
23 Hunter BARTOS 1260 G9 MALE Tofield School 17:27
KM/Pace 5:49 Mile/Pace 9:22 View full
results
24 Dryton HAUSTEIN 617 G9 MALE Erskine School 18:40
KM/Pace 6:14 Mile/Pace 10:01 View full
results
25 Kelton POLLINGTON 1229 G9 MALE Viking School 19:39
KM/Pace 6:33 Mile/Pace 10:33 View full
results
26 Colin ROOKMAKER 271 G9 MALE Camrose Comp 19:39
KM/Pace 6:33 Mile/Pace 10:33 View full
results
27 Wyatt MORKEN 1217 G9 MALE Viking School 19:45
KM/Pace 6:35 Mile/Pace 10:36 View full
results
28 Karey MYERS-KUBASH 853 G9 MALE Bashaw School 19:55
KM/Pace 6:39 Mile/Pace 10:41 View full
results
29 Steven CARDINAL 1261 G9 MALE Tofield School 20:04
KM/Pace 6:42 Mile/Pace 10:46 View full
results
30 Greyson ARMSTRONG 1258 G9 MALE Tofield School 20:35
KM/Pace 6:52 Mile/Pace 11:03 View full
results
31 Jaden CHARLES 870 G9 MALE Donalda School 21:41
KM/Pace 7:14 Mile/Pace 11:38 View full
results
32 Christian FERNANDEZ 61 G9 MALE J.C.Charyk 21:46
KM/Pace 7:16 Mile/Pace 11:41 View full
results
33 Ethan SCHULTZ 854 G9 MALE Bashaw School 22:15
KM/Pace 7:25 Mile/Pace 11:56 View full
results
34 Porter HAWKINS 1262 G9 MALE Tofield School 22:30
KM/Pace 7:30 Mile/Pace 12:05 View full
results
35 Deklan BOUVIER 750 G9 MALE Leduc Jr 23:48
KM/Pace 7:56 Mile/Pace 12:46 View full
results
36 Grant FOSTER 246 G9 MALE CHSPS 29:00
KM/Pace 9:40 Mile/Pace 15:34 View full
results
37 Griffin EKLUND 951 G9 MALE Bawlf School 29:02
KM/Pace 9:41 Mile/Pace 15:35 View full
results
  Rank Name Division Time
1 Jhett THUE G9 MALE 14:15
KM/Pace 4:45
Mile/Pace 7:39
View full
results
2 Jayven ILG G9 MALE 14:19
KM/Pace 4:47
Mile/Pace 7:41
View full
results
3 Seth EDWARDS G9 MALE 14:33
KM/Pace 4:51
Mile/Pace 7:49
View full
results
4 Mack JOHNSTON G9 MALE 14:53
KM/Pace 4:58
Mile/Pace 7:59
View full
results
5 Cale HELFRICH G9 MALE 14:56
KM/Pace 4:59
Mile/Pace 8:01
View full
results
6 Joseph WOODRUFF G9 MALE 15:12
KM/Pace 5:04
Mile/Pace 8:09
View full
results
7 Callum FERGUSON G9 MALE 15:17
KM/Pace 5:06
Mile/Pace 8:12
View full
results
8 Beau BURDEN G9 MALE 15:30
KM/Pace 5:10
Mile/Pace 8:19
View full
results
9 Blue BORROMEO G9 MALE 15:41
KM/Pace 5:14
Mile/Pace 8:25
View full
results
10 Steeves JOSIAH G9 MALE 16:04
KM/Pace 5:22
Mile/Pace 8:37
View full
results
11 Liam ROHATYNCHUK G9 MALE 16:10
KM/Pace 5:24
Mile/Pace 8:40
View full
results
12 Caleb SCHUMACHER G9 MALE 16:11
KM/Pace 5:24
Mile/Pace 8:41
View full
results
13 Gabriel SHEPPARD G9 MALE 16:14
KM/Pace 5:25
Mile/Pace 8:42
View full
results
14 Brody CALHOON G9 MALE 16:19
KM/Pace 5:27
Mile/Pace 8:45
View full
results
15 Evan WOOD G9 MALE 16:39
KM/Pace 5:33
Mile/Pace 8:56
View full
results
16 Patrick CAMPIOU G9 MALE 16:43
KM/Pace 5:35
Mile/Pace 8:58
View full
results
17 Noah CHANASYK G9 MALE 16:43
KM/Pace 5:35
Mile/Pace 8:58
View full
results
18 Liam ELASCHUK G9 MALE 17:08
KM/Pace 5:43
Mile/Pace 9:12
View full
results
19 Jaxon ROMBOUGH G9 MALE 17:09
KM/Pace 5:43
Mile/Pace 9:12
View full
results
20 Evan WOODE G9 MALE 17:14
KM/Pace 5:45
Mile/Pace 9:15
View full
results
21 Jesse HAGEN G9 MALE 17:18
KM/Pace 5:46
Mile/Pace 9:17
View full
results
22 Wyatt BATTRUM G9 MALE 17:23
KM/Pace 5:48
Mile/Pace 9:19
View full
results
23 Hunter BARTOS G9 MALE 17:27
KM/Pace 5:49
Mile/Pace 9:22
View full
results
24 Dryton HAUSTEIN G9 MALE 18:40
KM/Pace 6:14
Mile/Pace 10:01
View full
results
25 Kelton POLLINGTON G9 MALE 19:39
KM/Pace 6:33
Mile/Pace 10:33
View full
results
26 Colin ROOKMAKER G9 MALE 19:39
KM/Pace 6:33
Mile/Pace 10:33
View full
results
27 Wyatt MORKEN G9 MALE 19:45
KM/Pace 6:35
Mile/Pace 10:36
View full
results
28 Karey MYERS-KUBASH G9 MALE 19:55
KM/Pace 6:39
Mile/Pace 10:41
View full
results
29 Steven CARDINAL G9 MALE 20:04
KM/Pace 6:42
Mile/Pace 10:46
View full
results
30 Greyson ARMSTRONG G9 MALE 20:35
KM/Pace 6:52
Mile/Pace 11:03
View full
results
31 Jaden CHARLES G9 MALE 21:41
KM/Pace 7:14
Mile/Pace 11:38
View full
results
32 Christian FERNANDEZ G9 MALE 21:46
KM/Pace 7:16
Mile/Pace 11:41
View full
results
33 Ethan SCHULTZ G9 MALE 22:15
KM/Pace 7:25
Mile/Pace 11:56
View full
results
34 Porter HAWKINS G9 MALE 22:30
KM/Pace 7:30
Mile/Pace 12:05
View full
results
35 Deklan BOUVIER G9 MALE 23:48
KM/Pace 7:56
Mile/Pace 12:46
View full
results
36 Grant FOSTER G9 MALE 29:00
KM/Pace 9:40
Mile/Pace 15:34
View full
results
37 Griffin EKLUND G9 MALE 29:02
KM/Pace 9:41
Mile/Pace 15:35
View full
results
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Results