2022 Spartan X-Country (G7 Male)

HS M | OP F | OP M | HS F | G9 M | G8 M | G9 F | G7 M | G8 F | DV1 F | DV1 M | EG4 F | EG4 M | EG5 F | EG5 M | EG6 F | EG6 M | G7 F

Dried Meat Lake, New Norway, AB
Sep 29, 2022
TIMER - Bruce Robin
  Rank Name Bib# Division School Time  
1 Elijah DREBERT 90 G7 MALE Breton High 11:59
KM/Pace 4:46 Mile/Pace 7:40 View full
results
2 Kurt BROWN 174 G7 MALE Caroline School 13:01
KM/Pace 5:10 Mile/Pace 8:19 View full
results
3 Ryan GONDA 1192 G7 MALE WM. E. Hay Stettler 13:14
KM/Pace 5:15 Mile/Pace 8:27 View full
results
4 Emmit OLSON 410 G7 MALE J.C.Charyk 13:25
KM/Pace 5:20 Mile/Pace 8:35 View full
results
5 Russel COOKE 1304 G7 MALE New Norway 13:30
KM/Pace 5:22 Mile/Pace 8:37 View full
results
6 Kitly THUE 78 G7 MALE BAWLF SCHOOL 13:52
KM/Pace 5:30 Mile/Pace 8:51 View full
results
7 Oswald ENARSON 1306 G7 MALE New Norway 14:05
KM/Pace 5:36 Mile/Pace 9:00 View full
results
8 Carsen BENDFELD 76 G7 MALE BAWLF SCHOOL 14:09
KM/Pace 5:37 Mile/Pace 9:02 View full
results
9 Jayce RAWJI 602 G7 MALE Ponoka Secondary Campus 14:11
KM/Pace 5:38 Mile/Pace 9:04 View full
results
10 Brandt CABAY 979 G7 MALE St. Augustine School 14:20
KM/Pace 5:42 Mile/Pace 9:09 View full
results
11 Lucas QUESSY 483 G7 MALE Leduc Junior High School 14:27
KM/Pace 5:44 Mile/Pace 9:14 View full
results
12 Memphis JONES 129 G7 MALE Byemoor School 14:37
KM/Pace 5:48 Mile/Pace 9:20 View full
results
13 Drake GARTSIDE 682 G7 MALE Sedgewick-CHSPS 14:40
KM/Pace 5:49 Mile/Pace 9:22 View full
results
14 Caleb HOFLIN 296 G7 MALE Education Unlimited Academy 14:47
KM/Pace 5:52 Mile/Pace 9:27 View full
results
15 Bentley CHARLES 293 G7 MALE Donalda School 14:51
KM/Pace 5:54 Mile/Pace 9:29 View full
results
16 Carter HEARN 481 G7 MALE Leduc Junior High School 15:05
KM/Pace 5:59 Mile/Pace 9:38 View full
results
17 Dane DALLYN 904 G7 MALE St Thomas Aquinas 15:16
KM/Pace 6:04 Mile/Pace 9:45 View full
results
18 Rhaven LINGANAY 551 G7 MALE OLMP 15:22
KM/Pace 6:06 Mile/Pace 9:49 View full
results
19 Walker CHRISTENSON 633 G7 MALE Round Hill School 15:47
KM/Pace 6:16 Mile/Pace 10:05 View full
results
20 Wylee PUNTER 981 G7 MALE St. Augustine School 16:30
KM/Pace 6:33 Mile/Pace 10:32 View full
results
21 Dylan SKINNER 77 G7 MALE BAWLF SCHOOL 16:34
KM/Pace 6:35 Mile/Pace 10:35 View full
results
22 Damien SLABBERT 1307 G7 MALE New Norway 16:39
KM/Pace 6:37 Mile/Pace 10:38 View full
results
23 Hudson FREEMAN 480 G7 MALE Leduc Junior High School 16:55
KM/Pace 6:43 Mile/Pace 10:48 View full
results
24 Tanner CUNNINGHAM 1146 G7 MALE Tofield School 17:04
KM/Pace 6:47 Mile/Pace 10:54 View full
results
25 Zak SCHULMEISTER 213 G7 MALE Charlie Killam 17:24
KM/Pace 6:54 Mile/Pace 11:07 View full
results
26 Trever GORDON 1147 G7 MALE Tofield School 17:34
KM/Pace 6:58 Mile/Pace 11:13 View full
results
27 Corban DYBERG 1305 G7 MALE New Norway 17:34
KM/Pace 6:59 Mile/Pace 11:13 View full
results
28 Logan FORSTER 980 G7 MALE St. Augustine School 18:02
KM/Pace 7:10 Mile/Pace 11:31 View full
results
29 Lyrik SCARFF 212 G7 MALE Charlie Killam 18:24
KM/Pace 7:18 Mile/Pace 11:45 View full
results
30 Ryan RUTER 982 G7 MALE St. Augustine School 18:34
KM/Pace 7:22 Mile/Pace 11:51 View full
results
31 Aiden WILLIER 215 G7 MALE Charlie Killam 18:48
KM/Pace 7:28 Mile/Pace 12:01 View full
results
32 Madden CLEVELAND 210 G7 MALE Charlie Killam 18:54
KM/Pace 7:30 Mile/Pace 12:04 View full
results
33 Kort ASTNER 1303 G7 MALE New Norway 19:14
KM/Pace 7:38 Mile/Pace 12:17 View full
results
34 Isac MANNING 1148 G7 MALE Tofield School 20:19
KM/Pace 8:04 Mile/Pace 12:59 View full
results
35 Deacon JOHNSON 684 G7 MALE Sedgewick-CHSPS 20:27
KM/Pace 8:07 Mile/Pace 13:03 View full
results
36 Linkin PAMBRUN 482 G7 MALE Leduc Junior High School 21:56
KM/Pace 8:43 Mile/Pace 14:01 View full
results
  Rank Name Division Time
1 Elijah DREBERT G7 MALE 11:59
KM/Pace 4:46
Mile/Pace 7:40
View full
results
2 Kurt BROWN G7 MALE 13:01
KM/Pace 5:10
Mile/Pace 8:19
View full
results
3 Ryan GONDA G7 MALE 13:14
KM/Pace 5:15
Mile/Pace 8:27
View full
results
4 Emmit OLSON G7 MALE 13:25
KM/Pace 5:20
Mile/Pace 8:35
View full
results
5 Russel COOKE G7 MALE 13:30
KM/Pace 5:22
Mile/Pace 8:37
View full
results
6 Kitly THUE G7 MALE 13:52
KM/Pace 5:30
Mile/Pace 8:51
View full
results
7 Oswald ENARSON G7 MALE 14:05
KM/Pace 5:36
Mile/Pace 9:00
View full
results
8 Carsen BENDFELD G7 MALE 14:09
KM/Pace 5:37
Mile/Pace 9:02
View full
results
9 Jayce RAWJI G7 MALE 14:11
KM/Pace 5:38
Mile/Pace 9:04
View full
results
10 Brandt CABAY G7 MALE 14:20
KM/Pace 5:42
Mile/Pace 9:09
View full
results
11 Lucas QUESSY G7 MALE 14:27
KM/Pace 5:44
Mile/Pace 9:14
View full
results
12 Memphis JONES G7 MALE 14:37
KM/Pace 5:48
Mile/Pace 9:20
View full
results
13 Drake GARTSIDE G7 MALE 14:40
KM/Pace 5:49
Mile/Pace 9:22
View full
results
14 Caleb HOFLIN G7 MALE 14:47
KM/Pace 5:52
Mile/Pace 9:27
View full
results
15 Bentley CHARLES G7 MALE 14:51
KM/Pace 5:54
Mile/Pace 9:29
View full
results
16 Carter HEARN G7 MALE 15:05
KM/Pace 5:59
Mile/Pace 9:38
View full
results
17 Dane DALLYN G7 MALE 15:16
KM/Pace 6:04
Mile/Pace 9:45
View full
results
18 Rhaven LINGANAY G7 MALE 15:22
KM/Pace 6:06
Mile/Pace 9:49
View full
results
19 Walker CHRISTENSON G7 MALE 15:47
KM/Pace 6:16
Mile/Pace 10:05
View full
results
20 Wylee PUNTER G7 MALE 16:30
KM/Pace 6:33
Mile/Pace 10:32
View full
results
21 Dylan SKINNER G7 MALE 16:34
KM/Pace 6:35
Mile/Pace 10:35
View full
results
22 Damien SLABBERT G7 MALE 16:39
KM/Pace 6:37
Mile/Pace 10:38
View full
results
23 Hudson FREEMAN G7 MALE 16:55
KM/Pace 6:43
Mile/Pace 10:48
View full
results
24 Tanner CUNNINGHAM G7 MALE 17:04
KM/Pace 6:47
Mile/Pace 10:54
View full
results
25 Zak SCHULMEISTER G7 MALE 17:24
KM/Pace 6:54
Mile/Pace 11:07
View full
results
26 Trever GORDON G7 MALE 17:34
KM/Pace 6:58
Mile/Pace 11:13
View full
results
27 Corban DYBERG G7 MALE 17:34
KM/Pace 6:59
Mile/Pace 11:13
View full
results
28 Logan FORSTER G7 MALE 18:02
KM/Pace 7:10
Mile/Pace 11:31
View full
results
29 Lyrik SCARFF G7 MALE 18:24
KM/Pace 7:18
Mile/Pace 11:45
View full
results
30 Ryan RUTER G7 MALE 18:34
KM/Pace 7:22
Mile/Pace 11:51
View full
results
31 Aiden WILLIER G7 MALE 18:48
KM/Pace 7:28
Mile/Pace 12:01
View full
results
32 Madden CLEVELAND G7 MALE 18:54
KM/Pace 7:30
Mile/Pace 12:04
View full
results
33 Kort ASTNER G7 MALE 19:14
KM/Pace 7:38
Mile/Pace 12:17
View full
results
34 Isac MANNING G7 MALE 20:19
KM/Pace 8:04
Mile/Pace 12:59
View full
results
35 Deacon JOHNSON G7 MALE 20:27
KM/Pace 8:07
Mile/Pace 13:03
View full
results
36 Linkin PAMBRUN G7 MALE 21:56
KM/Pace 8:43
Mile/Pace 14:01
View full
results
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Results