2020 Pan Am X-Country Championships - Masters Women

MEN | WOMEN

Victoria, BC, Canada
Feb 29, 2020
TIMER - Mark Nelson
  Rank Name Division Country Team Name Bib# Time  
12 Jen Millar F40-44 CAN Unattached British Columbia 47 20:34
Div. Pl. 1 Div. Total. 2 Pace/KM 4:07 View full
results
13 Lauren King F35-39 CAN Monarch Athletics Club 55 21:29
Div. Pl. 1 Div. Total. 2 Pace/KM 4:18 View full
results
14 Andrea Smith F35-39 CAN Monarch Athletics Club 45 21:47
Div. Pl. 2 Div. Total. 2 Pace/KM 4:22 View full
results
16 Lucy Smith F50-54 CAN Canada 62 22:15
Div. Pl. 1 Div. Total. 3 Pace/KM 4:27 View full
results
19 Grace Padilla F45-49 USA United States of America 2 23:02
Div. Pl. 1 Div. Total. 1 Pace/KM 4:37 View full
results
22 Laura Bestow F30-34 CAN Canada 63 23:44
Div. Pl. 1 Div. Total. 1 Pace/KM 4:45 View full
results
25 Deborah Fletcher F50-54 USA Club Northwest 8 24:06
Div. Pl. 2 Div. Total. 3 Pace/KM 4:50 View full
results
26 Milah Frownfelter F40-44 USA Club Northwest 12 24:37
Div. Pl. 2 Div. Total. 2 Pace/KM 4:56 View full
results
27 Susan Pappalardo F50-54 USA Club North West 6 24:37
Div. Pl. 3 Div. Total. 3 Pace/KM 4:56 View full
results
29 Kathi Sleavin F60-64 USA Club North West 3 24:49
Div. Pl. 1 Div. Total. 6 Pace/KM 4:58 View full
results
32 Susan Gordon F60-64 CAN Unattached British Columbia 39 25:43
Div. Pl. 2 Div. Total. 6 Pace/KM 5:09 View full
results
35 Kelly Kruell F60-64 USA Club Northwest 7 27:38
Div. Pl. 3 Div. Total. 6 Pace/KM 5:32 View full
results
36 Wendy Davies F60-64 CAN Prairie Inn Harriers Racing Team 38 27:47
Div. Pl. 4 Div. Total. 6 Pace/KM 5:34 View full
results
44 Liz Dyson F60-64 CAN Team West Coast 52 36:43
Div. Pl. 5 Div. Total. 6 Pace/KM 7:21 View full
results
47 Christine Thate F60-64 CAN Prairie Inn Harriers Racing Team 22 46:15
Div. Pl. 6 Div. Total. 6 Pace/KM 9:15 View full
results
  Rank Name Division Time
12 Jen Millar F40-44 20:34
Div. Pl. 1
Div. Total. 2
Pace/KM 4:07
View full
results
13 Lauren King F35-39 21:29
Div. Pl. 1
Div. Total. 2
Pace/KM 4:18
View full
results
14 Andrea Smith F35-39 21:47
Div. Pl. 2
Div. Total. 2
Pace/KM 4:22
View full
results
16 Lucy Smith F50-54 22:15
Div. Pl. 1
Div. Total. 3
Pace/KM 4:27
View full
results
19 Grace Padilla F45-49 23:02
Div. Pl. 1
Div. Total. 1
Pace/KM 4:37
View full
results
22 Laura Bestow F30-34 23:44
Div. Pl. 1
Div. Total. 1
Pace/KM 4:45
View full
results
25 Deborah Fletcher F50-54 24:06
Div. Pl. 2
Div. Total. 3
Pace/KM 4:50
View full
results
26 Milah Frownfelter F40-44 24:37
Div. Pl. 2
Div. Total. 2
Pace/KM 4:56
View full
results
27 Susan Pappalardo F50-54 24:37
Div. Pl. 3
Div. Total. 3
Pace/KM 4:56
View full
results
29 Kathi Sleavin F60-64 24:49
Div. Pl. 1
Div. Total. 6
Pace/KM 4:58
View full
results
32 Susan Gordon F60-64 25:43
Div. Pl. 2
Div. Total. 6
Pace/KM 5:09
View full
results
35 Kelly Kruell F60-64 27:38
Div. Pl. 3
Div. Total. 6
Pace/KM 5:32
View full
results
36 Wendy Davies F60-64 27:47
Div. Pl. 4
Div. Total. 6
Pace/KM 5:34
View full
results
44 Liz Dyson F60-64 36:43
Div. Pl. 5
Div. Total. 6
Pace/KM 7:21
View full
results
47 Christine Thate F60-64 46:15
Div. Pl. 6
Div. Total. 6
Pace/KM 9:15
View full
results
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Results