2020 Pan Am X-Country Championships - 6-8 Boys

3-5 F | 3-5 M | 6-8 F | 6-8 M | K-2 F | K-2 M

Victoria, BC, Canada
Feb 29, 2020
TIMER - Mark Nelson
  Rank Name Division Club Bib# Time  
1 Brendan O'Brien M6-8 Burnsview Secondary 4 5:36
Div. Pl. 1 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
2 Theo Serowka M6-8 Prairie Inn Harriers Racing Team 40 5:57
Div. Pl. 2 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
3 Owen Sandquist-Sherman M6-8 Prairie Inn Harriers Racing Team 38 6:01
Div. Pl. 3 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
4 Quinn McCoy M6-8 Royal Oak Middle School 54 6:21
Div. Pl. 4 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
5 David Fellows M6-8 164 6:26
Div. Pl. 5 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
6 Jackey Jian M6-8 Royal Oak Middle School 50 6:28
Div. Pl. 6 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
7 Rowan Brodie-Rafuse M6-8 Royal Oak Middle School 46 6:35
Div. Pl. 7 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
8 Yechen Kim M6-8 Royal Oak Middle School 51 6:36
Div. Pl. 8 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
9 Riley Steen M6-8 West Coast Wild Academy 158 6:37
Div. Pl. 9 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
10 Noah Kosick M6-8 West Coast Wild Academy 154 6:39
Div. Pl. 10 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
11 Colton Alain M6-8 West Coast Wild Academy 159 6:43
Div. Pl. 11 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
12 Egan Franey M6-8 Bayside Middle School 3 6:44
Div. Pl. 12 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
13 Wyatt Danyleyko M6-8 West Coast Wild Academy 150 6:49
Div. Pl. 13 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
14 Olliver Boyle M6-8 Royal Oak Middle School 45 7:07
Div. Pl. 14 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
15 Oliver Boss M6-8 Royal Oak Middle School 44 7:17
Div. Pl. 15 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
16 Spencer Ball M6-8 Hillcrest Stars 29 7:19
Div. Pl. 16 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
17 Hudson Closson M6-8 West Coast Wild Academy 147 7:20
Div. Pl. 17 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
18 Tyson Schamehorn M6-8 West Coast Wild Academy 157 7:44
Div. Pl. 18 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
19 Owen Hentschel M6-8 West Coast Wild Academy 152 7:49
Div. Pl. 19 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
20 Trace Anderson M6-8 West Coast Wild Academy 148 7:50
Div. Pl. 20 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
21 Jackson Congdon M6-8 Royal Oak Middle School 47 7:51
Div. Pl. 21 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
22 Gavin Lesiuk M6-8 West Coast Wild Academy 155 7:57
Div. Pl. 22 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
23 Felipe Martinez-Hopp M6-8 Royal Oak Middle School 53 8:29
Div. Pl. 23 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
24 Axel Killinger M6-8 Journey Middle School 33 8:31
Div. Pl. 24 Div. Total. 24 Pace/KM View full
results
  Rank Name Division Time
1 Brendan O'Brien M6-8 5:36
Div. Pl. 1
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
2 Theo Serowka M6-8 5:57
Div. Pl. 2
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
3 Owen Sandquist-Sherman M6-8 6:01
Div. Pl. 3
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
4 Quinn McCoy M6-8 6:21
Div. Pl. 4
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
5 David Fellows M6-8 6:26
Div. Pl. 5
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
6 Jackey Jian M6-8 6:28
Div. Pl. 6
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
7 Rowan Brodie-Rafuse M6-8 6:35
Div. Pl. 7
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
8 Yechen Kim M6-8 6:36
Div. Pl. 8
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
9 Riley Steen M6-8 6:37
Div. Pl. 9
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
10 Noah Kosick M6-8 6:39
Div. Pl. 10
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
11 Colton Alain M6-8 6:43
Div. Pl. 11
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
12 Egan Franey M6-8 6:44
Div. Pl. 12
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
13 Wyatt Danyleyko M6-8 6:49
Div. Pl. 13
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
14 Olliver Boyle M6-8 7:07
Div. Pl. 14
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
15 Oliver Boss M6-8 7:17
Div. Pl. 15
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
16 Spencer Ball M6-8 7:19
Div. Pl. 16
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
17 Hudson Closson M6-8 7:20
Div. Pl. 17
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
18 Tyson Schamehorn M6-8 7:44
Div. Pl. 18
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
19 Owen Hentschel M6-8 7:49
Div. Pl. 19
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
20 Trace Anderson M6-8 7:50
Div. Pl. 20
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
21 Jackson Congdon M6-8 7:51
Div. Pl. 21
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
22 Gavin Lesiuk M6-8 7:57
Div. Pl. 22
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
23 Felipe Martinez-Hopp M6-8 8:29
Div. Pl. 23
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
24 Axel Killinger M6-8 8:31
Div. Pl. 24
Div. Total. 24
Pace/KM
View full
results
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
...
Rank Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
  Name Division Time
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
...
...
...
Name Results