2020 Pan Am X-Country Championships - 3-5 Girls

3-5 F | 3-5 M | 6-8 F | 6-8 M | K-2 F | K-2 M

Victoria, BC, Canada
Feb 29, 2020
TIMER - Mark Nelson
  Rank Name Division Club Bib# Time  
1 Savannah Withrow F3-5 Campus View Elementary 9 7:19
Div. Pl. 1 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
2 Jane Serowka F3-5 Prairie Inn Harriers Racing Team 39 7:49
Div. Pl. 2 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
3 Grace Kosick F3-5 West Coast Wild Academy 153 7:53
Div. Pl. 3 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
4 Emily Verran F3-5 172 8:02
Div. Pl. 4 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
5 Natalie Difelice-Oinonen F3-5 Frank Hobbs Elementary School 19 8:13
Div. Pl. 5 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
6 Avery Lister F3-5 West Coast Wild Academy 156 8:15
Div. Pl. 6 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
7 Clara Pressello F3-5 St. Michaels University Jr. School 110 8:16
Div. Pl. 7 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
8 Lizzie Alexander F3-5 Sir James Douglas Elementary 61 8:19
Div. Pl. 8 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
9 Isobel Hribal F3-5 Sir James Douglas Elementary 63 8:21
Div. Pl. 9 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
10 Lauren Arndt F3-5 St. Michaels University Jr. School 90 8:36
Div. Pl. 10 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
11 Juno Williams F3-5 Sir James Douglas Elementary 72 8:37
Div. Pl. 11 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
12 Isabella Parfitt F3-5 St. Michaels University Jr. School 108 8:41
Div. Pl. 12 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
13 Elin Woynillowicz F3-5 Sir James Douglas Elementary 73 8:44
Div. Pl. 13 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
14 Amelia Byrd Fisher-Franke F3-5 St. Michaels University Jr. School 128 8:47
Div. Pl. 14 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
15 Maia Thompson F3-5 Happy Valley Elementary 28 8:58
Div. Pl. 15 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
16 Natasha Evans F3-5 Ecole Victor-Brodeur 18 9:06
Div. Pl. 16 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
17 Dishanna Nagarajan-Pillay F3-5 St. Michaels University Jr. School 134 9:16
Div. Pl. 17 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
18 Mia Wong F3-5 St. Michaels University Jr. School 114 9:19
Div. Pl. 18 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
19 Hailey Morhart F3-5 169 9:19
Div. Pl. 19 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
20 Tristyn Humphreys F3-5 St. Michaels University Jr. School 99 9:23
Div. Pl. 20 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
21 Mylan Ilnytzky F3-5 St. Michaels University Jr. School 102 9:34
Div. Pl. 21 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
22 Sophie Buckley F3-5 St. Michaels University Jr. School 94 9:34
Div. Pl. 22 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
23 Ava Crawford F3-5 St. Michaels University Jr. School 126 9:39
Div. Pl. 23 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
24 Emme Seiersen F3-5 Sir James Douglas Elementary 68 9:43
Div. Pl. 24 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
25 Ali Brooks F3-5 St. Michaels University Jr. School 122 9:55
Div. Pl. 25 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
26 Grace Crawford F3-5 St. Michaels University Jr. School 125 10:02
Div. Pl. 26 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
27 Elly Slade F3-5 Sir James Douglas Elementary 69 10:14
Div. Pl. 27 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
28 Silke Behn F3-5 St. Michaels University Jr. School 121 10:17
Div. Pl. 28 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
29 Ella Buckley F3-5 St. Michaels University Jr. School 93 10:34
Div. Pl. 29 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
30 Kayleigh Mackay F3-5 St. Michaels University Jr. School 88 10:44
Div. Pl. 30 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
31 Emma Li F3-5 St. Michaels University Jr. School 131 11:45
Div. Pl. 31 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
32 Persiphony Vangrinsven F3-5 Sir James Douglas Elementary 70 13:03
Div. Pl. 32 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
33 Elsa Duffy F3-5 St Joseph's Timberwolves 83 13:45
Div. Pl. 33 Div. Total. 33 Pace/KM View full
results
  Rank Name Division Time
1 Savannah Withrow F3-5 7:19
Div. Pl. 1
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
2 Jane Serowka F3-5 7:49
Div. Pl. 2
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
3 Grace Kosick F3-5 7:53
Div. Pl. 3
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
4 Emily Verran F3-5 8:02
Div. Pl. 4
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
5 Natalie Difelice-Oinonen F3-5 8:13
Div. Pl. 5
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
6 Avery Lister F3-5 8:15
Div. Pl. 6
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
7 Clara Pressello F3-5 8:16
Div. Pl. 7
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
8 Lizzie Alexander F3-5 8:19
Div. Pl. 8
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
9 Isobel Hribal F3-5 8:21
Div. Pl. 9
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
10 Lauren Arndt F3-5 8:36
Div. Pl. 10
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
11 Juno Williams F3-5 8:37
Div. Pl. 11
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
12 Isabella Parfitt F3-5 8:41
Div. Pl. 12
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
13 Elin Woynillowicz F3-5 8:44
Div. Pl. 13
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
14 Amelia Byrd Fisher-Franke F3-5 8:47
Div. Pl. 14
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
15 Maia Thompson F3-5 8:58
Div. Pl. 15
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
16 Natasha Evans F3-5 9:06
Div. Pl. 16
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
17 Dishanna Nagarajan-Pillay F3-5 9:16
Div. Pl. 17
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
18 Mia Wong F3-5 9:19
Div. Pl. 18
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
19 Hailey Morhart F3-5 9:19
Div. Pl. 19
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
20 Tristyn Humphreys F3-5 9:23
Div. Pl. 20
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
21 Mylan Ilnytzky F3-5 9:34
Div. Pl. 21
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
22 Sophie Buckley F3-5 9:34
Div. Pl. 22
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
23 Ava Crawford F3-5 9:39
Div. Pl. 23
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
24 Emme Seiersen F3-5 9:43
Div. Pl. 24
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
25 Ali Brooks F3-5 9:55
Div. Pl. 25
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
26 Grace Crawford F3-5 10:02
Div. Pl. 26
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
27 Elly Slade F3-5 10:14
Div. Pl. 27
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
28 Silke Behn F3-5 10:17
Div. Pl. 28
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
29 Ella Buckley F3-5 10:34
Div. Pl. 29
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
30 Kayleigh Mackay F3-5 10:44
Div. Pl. 30
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
31 Emma Li F3-5 11:45
Div. Pl. 31
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
32 Persiphony Vangrinsven F3-5 13:03
Div. Pl. 32
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
33 Elsa Duffy F3-5 13:45
Div. Pl. 33
Div. Total. 33
Pace/KM
View full
results
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
...
Rank Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
  Name Division Time
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
...
...
...
Name Results