2019 Squamish Youth Triathlon - Ages 8-9

16+ | 14-15 | 12-13 | RELAY 12-13 | 10-11 | RELAY 10-11 | 8-9 | RELAY 8-9 | 6-7 | RELAY 6-7

Squamish, BC
May 05, 2019
TIMER - Dusan Kafka
  Rank Name Division Bib# Swim Time Swim Place Bike Time Bike Place Run Time Run Place Time  
1 Dimitri ARMSTRONG M8-9 103 3:44 2 7:01 10 5:06 3 15:50
Div. Total 20 Gender Total 20 City Kamloops
School View full
results
2 Ella WALSH F8-9 82 4:00 4 7:00 9 5:28 8 16:26
Div. Total 20 Gender Total 20 City Brackendale
School View full
results
3 Braden HOPE M8-9 74 4:35 8 6:53 5 5:02 2 16:29
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
4 Matthew LOWENBERGER M8-9 73 4:18 5 7:39 21 4:51 1 16:47
Div. Total 20 Gender Total 20 City Brackendale
School View full
results
5 Grayson SCHULZ M8-9 72 3:48 3 6:53 6 6:10 22 16:50
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
6 Nash FURNEAUX M8-9 78 4:49 13 6:45 3 5:33 9 17:06
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
7 Ashton SCARTH M8-9 83 4:46 12 6:39 1 5:56 18 17:20
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
8 Thomas BOWDEN M8-9 96 5:07 17 7:12 13 5:25 6 17:42
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
9 Aedan BRETT M8-9 79 5:18 18 6:56 7 5:37 10 17:50
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
10 Renan AUGUSTINE M8-9 98 5:00 15 6:58 8 5:56 17 17:54
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
11 Maelle HETHERINGTON F8-9 76 3:44 1 7:55 28 6:18 23 17:56
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
12 Halle WATT F8-9 90 5:04 16 7:02 11 6:03 19 18:08
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
13 "Ngaire ""ny-Ree"" KELLY" F8-9 71 4:22 6 7:34 18 6:24 26 18:19
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
14 Simon BIRD M8-9 77 5:37 20 7:09 12 5:45 13 18:29
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
15 Reya STANLEY F8-9 101 5:20 19 7:27 16 5:50 16 18:37
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
16 Hailey WILSON F8-9 89 4:46 11 7:44 25 6:19 24 18:48
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
17 Ethan BELL M8-9 104 6:44 37 6:42 2 5:23 5 18:49
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
18 Ilya COOPER F8-9 88 4:43 10 7:52 26 6:24 25 18:58
Div. Total 20 Gender Total 20 City Brackendale
School View full
results
19 Thomson BYTHELL M8-9 99 6:34 33 6:47 4 5:46 14 19:06
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
20 Elliot CHAMBERLAIN M8-9 87 6:19 31 7:12 14 5:45 12 19:14
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
21 Simon MARROW M8-9 86 6:13 30 7:37 19 5:27 7 19:16
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
22 Clara MOORE F8-9 91 4:25 7 7:43 23 7:11 35 19:18
Div. Total 20 Gender Total 20 City Brackendale
School View full
results
23 Tanner SCHULZ F8-9 110 5:55 25 7:21 15 6:04 20 19:19
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
24 Jonah AUGUSTINE M8-9 97 5:44 22 7:28 17 6:08 21 19:20
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
25 Malaika POSPISIL F8-9 112 5:54 24 7:53 27 5:39 11 19:25
Div. Total 20 Gender Total 20 City Mount Currie
School View full
results
26 Mia BRUNEAU F8-9 107 4:52 14 9:17 39 5:21 4 19:29
Div. Total 20 Gender Total 20 City Delta
School View full
results
27 Diego CASTELLANOS M8-9 70 4:40 9 8:33 36 6:35 28 19:47
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
28 Sophia CLIFFORD F8-9 111 6:05 27 7:39 20 6:49 31 20:32
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
29 Lene LOK F8-9 105 6:11 29 7:40 22 6:50 32 20:39
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
30 Anika SCARTH F8-9 84 6:02 26 8:31 35 6:36 29 21:08
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
31 Amielia ENSKAITIS F8-9 92 5:40 21 8:21 32 7:13 36 21:13
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
32 Samuel MOSES M8-9 108 6:24 32 7:59 29 6:57 33 21:19
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
33 Hilary COLLISON F8-9 109 6:34 34 8:14 31 6:33 27 21:20
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
34 Loic COVEY M8-9 81 6:11 28 8:23 33 7:00 34 21:33
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
35 Isla MACDONALD F8-9 102 5:47 23 8:26 34 8:07 38 22:18
Div. Total 20 Gender Total 20 City Brackendale
School View full
results
36 Noah GRAHAM M8-9 75 9:27 40 7:43 24 5:47 15 22:56
Div. Total 20 Gender Total 20 City Garibaldi Highlands
School View full
results
37 Malek OSMAN M8-9 100 6:45 38 8:46 37 7:55 37 23:25
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
38 Ella BOA F8-9 85 6:34 35 8:02 30 10:34 40 25:10
Div. Total 20 Gender Total 20 City Brackendale
School View full
results
39 Saige GEORGY-EMBREE F8-9 106 9:11 39 9:26 40 6:45 30 25:21
Div. Total 20 Gender Total 20 City Squamish
School View full
results
40 Arissa AKBANIE F8-9 95 6:39 36 9:08 38 9:46 39 25:32
Div. Total 20 Gender Total 20 City Vancouver
School View full
results
  Rank Name Division Time
1 Dimitri ARMSTRONG M8-9 15:50
Div. Total 20
Gender Total 20
City Kamloops
School
View full
results
2 Ella WALSH F8-9 16:26
Div. Total 20
Gender Total 20
City Brackendale
School
View full
results
3 Braden HOPE M8-9 16:29
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
4 Matthew LOWENBERGER M8-9 16:47
Div. Total 20
Gender Total 20
City Brackendale
School
View full
results
5 Grayson SCHULZ M8-9 16:50
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
6 Nash FURNEAUX M8-9 17:06
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
7 Ashton SCARTH M8-9 17:20
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
8 Thomas BOWDEN M8-9 17:42
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
9 Aedan BRETT M8-9 17:50
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
10 Renan AUGUSTINE M8-9 17:54
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
11 Maelle HETHERINGTON F8-9 17:56
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
12 Halle WATT F8-9 18:08
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
13 "Ngaire ""ny-Ree"" KELLY" F8-9 18:19
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
14 Simon BIRD M8-9 18:29
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
15 Reya STANLEY F8-9 18:37
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
16 Hailey WILSON F8-9 18:48
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
17 Ethan BELL M8-9 18:49
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
18 Ilya COOPER F8-9 18:58
Div. Total 20
Gender Total 20
City Brackendale
School
View full
results
19 Thomson BYTHELL M8-9 19:06
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
20 Elliot CHAMBERLAIN M8-9 19:14
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
21 Simon MARROW M8-9 19:16
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
22 Clara MOORE F8-9 19:18
Div. Total 20
Gender Total 20
City Brackendale
School
View full
results
23 Tanner SCHULZ F8-9 19:19
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
24 Jonah AUGUSTINE M8-9 19:20
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
25 Malaika POSPISIL F8-9 19:25
Div. Total 20
Gender Total 20
City Mount Currie
School
View full
results
26 Mia BRUNEAU F8-9 19:29
Div. Total 20
Gender Total 20
City Delta
School
View full
results
27 Diego CASTELLANOS M8-9 19:47
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
28 Sophia CLIFFORD F8-9 20:32
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
29 Lene LOK F8-9 20:39
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
30 Anika SCARTH F8-9 21:08
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
31 Amielia ENSKAITIS F8-9 21:13
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
32 Samuel MOSES M8-9 21:19
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
33 Hilary COLLISON F8-9 21:20
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
34 Loic COVEY M8-9 21:33
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
35 Isla MACDONALD F8-9 22:18
Div. Total 20
Gender Total 20
City Brackendale
School
View full
results
36 Noah GRAHAM M8-9 22:56
Div. Total 20
Gender Total 20
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
37 Malek OSMAN M8-9 23:25
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
38 Ella BOA F8-9 25:10
Div. Total 20
Gender Total 20
City Brackendale
School
View full
results
39 Saige GEORGY-EMBREE F8-9 25:21
Div. Total 20
Gender Total 20
City Squamish
School
View full
results
40 Arissa AKBANIE F8-9 25:32
Div. Total 20
Gender Total 20
City Vancouver
School
View full
results
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
...
Rank Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
  Name Division Time
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
...
...
...
Name Results