2019 Squamish Youth Triathlon - Ages 10-11

16+ | 14-15 | 12-13 | RELAY 12-13 | 10-11 | RELAY 10-11 | 8-9 | RELAY 8-9 | 6-7 | RELAY 6-7

Squamish, BC
May 05, 2019
TIMER - Dusan Kafka
  Rank Name Division Bib# Swim Time Swim Place Bike Time Bike Place Run Time Run Place Time  
1 Alyssa GUERIN F10-11 169 3:45 2 14:44 7 6:38 4 25:06
Div. Total 18 Gender Total 18 City Garibaldi Highlands
School View full
results
2 Kyle LOWENBERGER M10-11 170 4:05 4 14:46 9 6:22 2 25:12
Div. Total 27 Gender Total 27 City Brackendale
School View full
results
3 Kinley EMERSON F10-11 163 3:43 1 14:51 10 6:56 8 25:29
Div. Total 18 Gender Total 18 City Squamish
School View full
results
4 Brodie BUCK M10-11 166 3:49 3 14:51 11 7:04 10 25:43
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
5 Spencer Todd M10-11 180 4:22 7 14:04 2 7:20 12 25:46
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
6 Magnus SANDELL M10-11 168 5:34 23 13:54 1 6:36 3 26:03
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
7 Evan MacDonald M10-11 196 4:47 11 15:04 15 6:49 7 26:39
Div. Total 27 Gender Total 27 City Brackendale
School View full
results
8 Aidan Pierotti M10-11 199 5:00 16 14:23 4 7:28 14 26:50
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
9 Spencer Wardle M10-11 177 5:10 19 15:04 14 6:46 6 26:59
Div. Total 27 Gender Total 27 City Vancouver
School View full
results
10 Cadence Murray F10-11 176 45 7:53 20 27:03
Div. Total 18 Gender Total 18 City Squamish
School View full
results
11 Wyatt LUMMACK M10-11 159 4:24 8 15:01 13 7:46 17 27:10
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
12 Miguel Verlee M10-11 191 6:33 36 16:45 31 4:11 1 27:28
Div. Total 27 Gender Total 27 City Bowen Island
School View full
results
13 Matthew Moses M10-11 201 6:37 37 14:10 3 6:58 9 27:44
Div. Total 27 Gender Total 27 City Garibaldi Highlands
School View full
results
14 Jenaya Clegg F10-11 174 4:48 14 14:37 6 8:31 30 27:55
Div. Total 18 Gender Total 18 City Garibaldi Highlands
School View full
results
15 Evie CHAMBERLAIN F10-11 167 5:07 18 16:10 22 6:46 5 28:02
Div. Total 18 Gender Total 18 City Squamish
School View full
results
16 Rian NOARO F10-11 160 4:10 6 16:23 27 7:48 18 28:20
Div. Total 18 Gender Total 18 City Squmaish
School View full
results
17 William LEVIS M10-11 165 5:15 20 15:39 17 7:40 15 28:33
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
18 Elijah OTIS M10-11 172 4:36 9 15:46 19 8:14 25 28:35
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
19 Zachary Dickau M10-11 178 5:53 29 15:37 16 7:10 11 28:39
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
20 Micah ENSKAITIS M10-11 185 5:44 26 14:46 8 8:18 27 28:47
Div. Total 27 Gender Total 27 City Garibaldi Highlands
School View full
results
21 Kate Yarrow F10-11 182 5:39 25 14:59 12 8:37 32 29:14
Div. Total 18 Gender Total 18 City Brackendale
School View full
results
22 Liam Young M10-11 179 5:35 24 15:44 18 8:07 23 29:25
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
23 Megan Teolis F10-11 184 5:49 27 15:54 21 7:49 19 29:30
Div. Total 18 Gender Total 18 City Maple Ridge
School View full
results
24 Jack Clark M10-11 192 5:57 31 15:53 20 8:03 22 29:51
Div. Total 27 Gender Total 27 City Brackendale
School View full
results
25 Andrew MORRIS M10-11 157 4:48 12 17:11 33 7:55 21 29:54
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
26 Maple CASTELLANOS F10-11 164 4:38 10 16:21 25 9:08 34 30:06
Div. Total 18 Gender Total 18 City Garibaldi Highlands
School View full
results
27 Taiyo KAMATA M10-11 187 5:55 30 14:23 5 10:01 40 30:17
Div. Total 27 Gender Total 27 City Britannia Beach
School View full
results
28 Grace BRUNEAU F10-11 161 5:33 22 17:24 36 7:41 16 30:37
Div. Total 18 Gender Total 18 City Delta
School View full
results
29 Eilidh Lennon F10-11 197 7:10 40 16:12 23 7:22 13 30:43
Div. Total 18 Gender Total 18 City Squamish
School View full
results
30 Rowan Brett F10-11 175 6:03 32 16:24 28 8:20 29 30:46
Div. Total 18 Gender Total 18 City Garibaldi Highlands
School View full
results
31 Riley Drever M10-11 193 6:08 34 38:43 44 45 30:46
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
32 Sydney BAIN F10-11 162 4:05 5 17:08 32 9:50 38 31:02
Div. Total 18 Gender Total 18 City Squamish
School View full
results
33 Abubakr OSMAN M10-11 171 4:48 13 17:19 34 9:08 33 31:15
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
34 Fraser Hamilton M10-11 200 6:44 38 16:23 26 8:09 24 31:15
Div. Total 27 Gender Total 27 City Garibaldi Highlands
School View full
results
35 Camila SANCHEZ F10-11 173 5:05 17 18:00 39 8:20 28 31:24
Div. Total 18 Gender Total 18 City Squamish
School View full
results
36 Alexis Horth F10-11 183 5:52 28 16:27 29 9:09 35 31:27
Div. Total 18 Gender Total 18 City Squamish
School View full
results
37 Liam Filek M10-11 203 7:06 39 16:18 24 8:17 26 31:41
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
38 Ezra Burnett M10-11 195 6:33 35 17:42 37 8:35 31 32:49
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
39 Riley FENTON M10-11 158 4:55 15 18:36 41 9:48 37 33:18
Div. Total 27 Gender Total 27 City Garibaldi Highlands
School View full
results
40 Arta Javadi M10-11 190 5:29 21 17:44 38 10:20 43 33:33
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
41 Guy Ayers M10-11 202 7:26 42 16:34 30 10:17 42 34:16
Div. Total 27 Gender Total 27 City Squamish
School View full
results
42 Madelyn Augustine F10-11 189 6:03 33 19:06 42 9:19 36 34:27
Div. Total 18 Gender Total 18 City Squamish
School View full
results
43 Rayhan Akbanie M10-11 188 7:26 41 17:21 35 9:51 39 34:37
Div. Total 27 Gender Total 27 City Vancouver
School View full
results
44 Dayah Lasalle-Lowe F10-11 198 8:10 44 18:31 40 10:13 41 36:53
Div. Total 18 Gender Total 18 City Squamish
School View full
results
45 Aymee Baron F10-11 181 8:09 43 20:51 43 16:25 44 45:23
Div. Total 18 Gender Total 18 City Squamish
School View full
results
  Rank Name Division Time
1 Alyssa GUERIN F10-11 25:06
Div. Total 18
Gender Total 18
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
2 Kyle LOWENBERGER M10-11 25:12
Div. Total 27
Gender Total 27
City Brackendale
School
View full
results
3 Kinley EMERSON F10-11 25:29
Div. Total 18
Gender Total 18
City Squamish
School
View full
results
4 Brodie BUCK M10-11 25:43
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
5 Spencer Todd M10-11 25:46
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
6 Magnus SANDELL M10-11 26:03
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
7 Evan MacDonald M10-11 26:39
Div. Total 27
Gender Total 27
City Brackendale
School
View full
results
8 Aidan Pierotti M10-11 26:50
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
9 Spencer Wardle M10-11 26:59
Div. Total 27
Gender Total 27
City Vancouver
School
View full
results
10 Cadence Murray F10-11 27:03
Div. Total 18
Gender Total 18
City Squamish
School
View full
results
11 Wyatt LUMMACK M10-11 27:10
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
12 Miguel Verlee M10-11 27:28
Div. Total 27
Gender Total 27
City Bowen Island
School
View full
results
13 Matthew Moses M10-11 27:44
Div. Total 27
Gender Total 27
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
14 Jenaya Clegg F10-11 27:55
Div. Total 18
Gender Total 18
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
15 Evie CHAMBERLAIN F10-11 28:02
Div. Total 18
Gender Total 18
City Squamish
School
View full
results
16 Rian NOARO F10-11 28:20
Div. Total 18
Gender Total 18
City Squmaish
School
View full
results
17 William LEVIS M10-11 28:33
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
18 Elijah OTIS M10-11 28:35
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
19 Zachary Dickau M10-11 28:39
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
20 Micah ENSKAITIS M10-11 28:47
Div. Total 27
Gender Total 27
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
21 Kate Yarrow F10-11 29:14
Div. Total 18
Gender Total 18
City Brackendale
School
View full
results
22 Liam Young M10-11 29:25
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
23 Megan Teolis F10-11 29:30
Div. Total 18
Gender Total 18
City Maple Ridge
School
View full
results
24 Jack Clark M10-11 29:51
Div. Total 27
Gender Total 27
City Brackendale
School
View full
results
25 Andrew MORRIS M10-11 29:54
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
26 Maple CASTELLANOS F10-11 30:06
Div. Total 18
Gender Total 18
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
27 Taiyo KAMATA M10-11 30:17
Div. Total 27
Gender Total 27
City Britannia Beach
School
View full
results
28 Grace BRUNEAU F10-11 30:37
Div. Total 18
Gender Total 18
City Delta
School
View full
results
29 Eilidh Lennon F10-11 30:43
Div. Total 18
Gender Total 18
City Squamish
School
View full
results
30 Rowan Brett F10-11 30:46
Div. Total 18
Gender Total 18
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
31 Riley Drever M10-11 30:46
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
32 Sydney BAIN F10-11 31:02
Div. Total 18
Gender Total 18
City Squamish
School
View full
results
33 Abubakr OSMAN M10-11 31:15
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
34 Fraser Hamilton M10-11 31:15
Div. Total 27
Gender Total 27
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
35 Camila SANCHEZ F10-11 31:24
Div. Total 18
Gender Total 18
City Squamish
School
View full
results
36 Alexis Horth F10-11 31:27
Div. Total 18
Gender Total 18
City Squamish
School
View full
results
37 Liam Filek M10-11 31:41
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
38 Ezra Burnett M10-11 32:49
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
39 Riley FENTON M10-11 33:18
Div. Total 27
Gender Total 27
City Garibaldi Highlands
School
View full
results
40 Arta Javadi M10-11 33:33
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
41 Guy Ayers M10-11 34:16
Div. Total 27
Gender Total 27
City Squamish
School
View full
results
42 Madelyn Augustine F10-11 34:27
Div. Total 18
Gender Total 18
City Squamish
School
View full
results
43 Rayhan Akbanie M10-11 34:37
Div. Total 27
Gender Total 27
City Vancouver
School
View full
results
44 Dayah Lasalle-Lowe F10-11 36:53
Div. Total 18
Gender Total 18
City Squamish
School
View full
results
45 Aymee Baron F10-11 45:23
Div. Total 18
Gender Total 18
City Squamish
School
View full
results
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
...
Rank Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
  Name Division Time
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
...
...
...
Name Results