2019 BC X-Country Championships Race 9 - 4 km

R4 - 8 KM | R5 - 8 KM | R4 - 6 KM | R5 - 6 KM | R10 - 5 KM | R9 - 4 KM | R6 - 3 KM | R7 - 3 KM | R8 - 3 KM | R2 - 2 KM | R3 - 2 KM | R1 - 1.5 KM

Beaver Lake, Victoria, BC
Oct 26, 2019
TIMER - Mark Nelson
  Rank Name Age Division Team City Time  
1 Madelyn Bonikowsky 16 F-U18 Kootenay Chaos Track Club 14:15
Bib# 3 Div. Pl. 1 Div. Total. 37 View full
results
2 Maya Kobylanski 17 F-U18 Ocean Athletics Track & Field Club 14:26
Bib# 28 Div. Pl. 2 Div. Total. 37 View full
results
3 Katelyn Stewart-Barnett 16 F-U18 Royal City Track & Field Club 14:30
Bib# 40 Div. Pl. 3 Div. Total. 37 View full
results
4 Asta Larson 16 F-U18 Chilliwack Track & Field Club 14:55
Bib# 29 Div. Pl. 4 Div. Total. 37 View full
results
5 Emmajean Neal 17 F-U18 Royal City Track & Field Club 15:01
Bib# 32 Div. Pl. 5 Div. Total. 37 View full
results
6 Delaney Chan 17 F-U18 Prairie Inn Harriers Racing Team 15:07
Bib# 7 Div. Pl. 6 Div. Total. 37 View full
results
7 Milena Kalisch 16 F-U18 Ocean Athletics Track & Field Club 15:11
Bib# 26 Div. Pl. 7 Div. Total. 37 View full
results
8 Madison Stoochnoff 17 F-U18 Coastal Track Club 15:19
Bib# 41 Div. Pl. 8 Div. Total. 37 View full
results
9 Jade Clement 17 F-U18 15:20
Bib# 8 Div. Pl. 9 Div. Total. 37 View full
results
10 Jaxon Slaney 17 F-U18 Okanagan Athletics Club 15:24
Bib# 39 Div. Pl. 10 Div. Total. 37 View full
results
11 Isabella Brunoro 16 F-U18 Royal City Track & Field Club 15:28
Bib# 4 Div. Pl. 11 Div. Total. 37 View full
results
12 Sofia Day 15 F-U18 Sentinel 15:35
Bib# 10 Div. Pl. 12 Div. Total. 37 View full
results
13 Kate Cameron 16 F-U18 Nanaimo & District Track & Field Club 15:43
Bib# 5 Div. Pl. 13 Div. Total. 37 View full
results
14 Alicia Ranahan 17 F-U18 Hershey Harriers Athletic Club 15:53
Bib# 35 Div. Pl. 14 Div. Total. 37 View full
results
15 Ella Symon 16 F-U18 Vancouver Thunderbirds 15:59
Bib# 42 Div. Pl. 15 Div. Total. 37 View full
results
16 Cameron Hill 16 F-U18 16:04
Bib# 22 Div. Pl. 16 Div. Total. 37 View full
results
17 Kyra Gillette 16 F-U18 Nanaimo & District Track & Field Club 16:10
Bib# 14 Div. Pl. 17 Div. Total. 37 View full
results
18 Anna Gustafson 17 F-U18 Vancouver Thunderbirds 16:17
Bib# 18 Div. Pl. 18 Div. Total. 37 View full
results
19 Emma Graydon 16 F-U18 Coastal Track Club 16:25
Bib# 16 Div. Pl. 19 Div. Total. 37 View full
results
20 Dora Chan 17 F-U18 Ocean Athletics Track & Field Club 16:29
Bib# 6 Div. Pl. 20 Div. Total. 37 View full
results
21 Olivia Uliana 17 F-U18 Vancouver Thunderbirds 16:35
Bib# 43 Div. Pl. 21 Div. Total. 37 View full
results
22 Andrena Johnson 17 F-U18 Valley Royals Track & Field Club 16:37
Bib# 24 Div. Pl. 22 Div. Total. 37 View full
results
23 Tayah Giesbrecht 17 F-U18 Prairie Inn Harriers Racing Team 16:40
Bib# 13 Div. Pl. 23 Div. Total. 37 View full
results
24 Jasleen Grewal 16 F-U18 Coastal Track Club 16:41
Bib# 17 Div. Pl. 24 Div. Total. 37 View full
results
25 Emma Cobban 16 F-U18 Ocean Athletics Track & Field Club 16:46
Bib# 9 Div. Pl. 25 Div. Total. 37 View full
results
26 Serena Bath 17 F-U18 Langley Mustangs 16:50
Bib# 25 Div. Pl. 26 Div. Total. 37 View full
results
27 Ella Rolleston 16 F-U18 Okanagan Athletics Club 16:59
Bib# 36 Div. Pl. 27 Div. Total. 37 View full
results
28 Dania Klassen 16 F-U18 Sardis Secondary 17:18
Bib# 27 Div. Pl. 28 Div. Total. 37 View full
results
29 Jessica Jorgensen 17 F-U18 Prairie Inn Harriers Racing Team 17:18
Bib# 25 Div. Pl. 29 Div. Total. 37 View full
results
30 Abby Arthur 17 F-U18 Vancouver Thunderbirds 17:20
Bib# 1 Div. Pl. 30 Div. Total. 37 View full
results
31 Grace Fulton 16 F-U18 Prairie Inn Harriers Racing Team 17:25
Bib# 12 Div. Pl. 31 Div. Total. 37 View full
results
32 Olivia Hopkins 16 F-U18 Prairie Inn Harriers Racing Team 17:25
Bib# 23 Div. Pl. 32 Div. Total. 37 View full
results
33 Lucila Palma 16 F-U18 Panama 17:38
Bib# 33 Div. Pl. 33 Div. Total. 37 View full
results
34 Ava Mitchell 16 F-U18 Ocean Athletics Track & Field Club 17:38
Bib# 31 Div. Pl. 34 Div. Total. 37 View full
results
35 Lucille Shaw 16 F-U18 UBC Thunderbirds 18:01
Bib# 38 Div. Pl. 35 Div. Total. 37 View full
results
36 Christina Heslop 17 F-U18 Royal City Track & Field Club 18:16
Bib# 20 Div. Pl. 36 Div. Total. 37 View full
results
37 Maggie Graydon 17 F-U18 Coastal Track Club 18:24
Bib# 15 Div. Pl. 37 Div. Total. 37 View full
results
  Rank Name Division Time
1 Madelyn Bonikowsky F-U18 14:15
Bib# 3
Div. Pl. 1
Div. Total. 37
View full
results
2 Maya Kobylanski F-U18 14:26
Bib# 28
Div. Pl. 2
Div. Total. 37
View full
results
3 Katelyn Stewart-Barnett F-U18 14:30
Bib# 40
Div. Pl. 3
Div. Total. 37
View full
results
4 Asta Larson F-U18 14:55
Bib# 29
Div. Pl. 4
Div. Total. 37
View full
results
5 Emmajean Neal F-U18 15:01
Bib# 32
Div. Pl. 5
Div. Total. 37
View full
results
6 Delaney Chan F-U18 15:07
Bib# 7
Div. Pl. 6
Div. Total. 37
View full
results
7 Milena Kalisch F-U18 15:11
Bib# 26
Div. Pl. 7
Div. Total. 37
View full
results
8 Madison Stoochnoff F-U18 15:19
Bib# 41
Div. Pl. 8
Div. Total. 37
View full
results
9 Jade Clement F-U18 15:20
Bib# 8
Div. Pl. 9
Div. Total. 37
View full
results
10 Jaxon Slaney F-U18 15:24
Bib# 39
Div. Pl. 10
Div. Total. 37
View full
results
11 Isabella Brunoro F-U18 15:28
Bib# 4
Div. Pl. 11
Div. Total. 37
View full
results
12 Sofia Day F-U18 15:35
Bib# 10
Div. Pl. 12
Div. Total. 37
View full
results
13 Kate Cameron F-U18 15:43
Bib# 5
Div. Pl. 13
Div. Total. 37
View full
results
14 Alicia Ranahan F-U18 15:53
Bib# 35
Div. Pl. 14
Div. Total. 37
View full
results
15 Ella Symon F-U18 15:59
Bib# 42
Div. Pl. 15
Div. Total. 37
View full
results
16 Cameron Hill F-U18 16:04
Bib# 22
Div. Pl. 16
Div. Total. 37
View full
results
17 Kyra Gillette F-U18 16:10
Bib# 14
Div. Pl. 17
Div. Total. 37
View full
results
18 Anna Gustafson F-U18 16:17
Bib# 18
Div. Pl. 18
Div. Total. 37
View full
results
19 Emma Graydon F-U18 16:25
Bib# 16
Div. Pl. 19
Div. Total. 37
View full
results
20 Dora Chan F-U18 16:29
Bib# 6
Div. Pl. 20
Div. Total. 37
View full
results
21 Olivia Uliana F-U18 16:35
Bib# 43
Div. Pl. 21
Div. Total. 37
View full
results
22 Andrena Johnson F-U18 16:37
Bib# 24
Div. Pl. 22
Div. Total. 37
View full
results
23 Tayah Giesbrecht F-U18 16:40
Bib# 13
Div. Pl. 23
Div. Total. 37
View full
results
24 Jasleen Grewal F-U18 16:41
Bib# 17
Div. Pl. 24
Div. Total. 37
View full
results
25 Emma Cobban F-U18 16:46
Bib# 9
Div. Pl. 25
Div. Total. 37
View full
results
26 Serena Bath F-U18 16:50
Bib# 25
Div. Pl. 26
Div. Total. 37
View full
results
27 Ella Rolleston F-U18 16:59
Bib# 36
Div. Pl. 27
Div. Total. 37
View full
results
28 Dania Klassen F-U18 17:18
Bib# 27
Div. Pl. 28
Div. Total. 37
View full
results
29 Jessica Jorgensen F-U18 17:18
Bib# 25
Div. Pl. 29
Div. Total. 37
View full
results
30 Abby Arthur F-U18 17:20
Bib# 1
Div. Pl. 30
Div. Total. 37
View full
results
31 Grace Fulton F-U18 17:25
Bib# 12
Div. Pl. 31
Div. Total. 37
View full
results
32 Olivia Hopkins F-U18 17:25
Bib# 23
Div. Pl. 32
Div. Total. 37
View full
results
33 Lucila Palma F-U18 17:38
Bib# 33
Div. Pl. 33
Div. Total. 37
View full
results
34 Ava Mitchell F-U18 17:38
Bib# 31
Div. Pl. 34
Div. Total. 37
View full
results
35 Lucille Shaw F-U18 18:01
Bib# 38
Div. Pl. 35
Div. Total. 37
View full
results
36 Christina Heslop F-U18 18:16
Bib# 20
Div. Pl. 36
Div. Total. 37
View full
results
37 Maggie Graydon F-U18 18:24
Bib# 15
Div. Pl. 37
Div. Total. 37
View full
results
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Results
2018 BC X-Country Championships Race 9 - 4 km Results