2016 Rocky Mountain Soap Company Womens Run - 10K

10K | 5K

Burnaby Lake Regional Park, Burnaby
Jul 10, 2016
TIMER - Peter Wellsman
  Rank Name Division Bib# Time  
1 Moeko Sanada F40-49 3634 44:53
Div. Pl. 1 Div. Total. 37 City Vancouver
Team NetTime 0:44:53 Pace/KM 4:30 View full
results
2 Giulia Hossmann F30-39 3447 46:02
Div. Pl. 1 Div. Total. 40 City ZÝ_rich
Team NetTime 0:46:02 Pace/KM 4:37 View full
results
3 Lindsay Johnston F20-29 3450 47:45
Div. Pl. 1 Div. Total. 16 City Vancouver
Team NetTime 0:47:45 Pace/KM 4:47 View full
results
4 Kristin Herbert F30-39 3443 47:48
Div. Pl. 2 Div. Total. 40 City Surrey
Team NetTime 0:47:48 Pace/KM 4:47 View full
results
5 Meridith Sones F30-39 3641 48:04
Div. Pl. 3 Div. Total. 40 City Vancouver
Team NetTime 0:48:04 Pace/KM 4:49 View full
results
6 Tammy Bookbinder F30-39 3678 51:47
Div. Pl. 4 Div. Total. 40 City North Vancouver
Team NetTime 0:51:47 Pace/KM 5:11 View full
results
7 Trisha Takahashi F30-39 3643 52:27
Div. Pl. 5 Div. Total. 40 City Burnaby
Team Team Adrenaline NetTime 0:52:27 Pace/KM 5:15 View full
results
8 Elizabeth Wells F30-39 3659 52:41
Div. Pl. 6 Div. Total. 40 City Surrey
Team NetTime 0:52:41 Pace/KM 5:17 View full
results
9 Christina Ego F50-59 3421 52:47
Div. Pl. 1 Div. Total. 26 City Surrey
Team NetTime 0:52:47 Pace/KM 5:17 View full
results
10 Tania Beaupit F30-39 3088 53:21
Div. Pl. 7 Div. Total. 40 City Vancouver
Team NetTime 0:53:21 Pace/KM 5:21 View full
results
11 Janet Poon F20-29 3630 53:36
Div. Pl. 2 Div. Total. 16 City Burnaby
Team NetTime 0:53:36 Pace/KM 5:22 View full
results
12 Lexi Macdonald F20-29 3611 54:22
Div. Pl. 3 Div. Total. 16 City West Vancouver
Team NetTime 0:54:22 Pace/KM 5:27 View full
results
13 Sally Wong F50-59 3662 54:30
Div. Pl. 2 Div. Total. 26 City Surrey
Team NetTime 0:54:30 Pace/KM 5:27 View full
results
14 Cathy Trimble F50-59 3679 54:31
Div. Pl. 3 Div. Total. 26 City West Vancouver
Team NetTime 0:54:31 Pace/KM 5:28 View full
results
15 Cristina Oberti F40-49 3625 54:31
Div. Pl. 2 Div. Total. 37 City Vancouver
Team Cristina Oberti NetTime 0:54:31 Pace/KM 5:28 View full
results
16 Caroline Wong F40-49 596 54:53
Div. Pl. 3 Div. Total. 37 City Burnaby
Team NetTime 0:54:53 Pace/KM 5:30 View full
results
17 Olena Dibrivna F20-29 3417 55:11
Div. Pl. 4 Div. Total. 16 City Burnaby
Team NetTime 0:55:11 Pace/KM 5:32 View full
results
18 Christine Callaghan F40-49 3405 55:21
Div. Pl. 4 Div. Total. 37 City Surrey
Team NetTime 0:55:21 Pace/KM 5:33 View full
results
19 Jennifer Arntorp F40-49 3086 55:28
Div. Pl. 5 Div. Total. 37 City North Vancouver
Team NetTime 0:55:28 Pace/KM 5:33 View full
results
20 Stephanie Knox F20-29 3604 55:35
Div. Pl. 5 Div. Total. 16 City Vancouver
Team NetTime 0:55:35 Pace/KM 5:34 View full
results
21 Sheila Sister F20-29 3639 55:50
Div. Pl. 6 Div. Total. 16 City Vancouver
Team NetTime 0:55:50 Pace/KM 5:35 View full
results
22 Tania Laity F40-49 3606 55:52
Div. Pl. 6 Div. Total. 37 City Maple Ridge
Team NetTime 0:55:52 Pace/KM 5:36 View full
results
23 Bonnie Smith F40-49 3640 55:55
Div. Pl. 7 Div. Total. 37 City Port Coquitlam
Team NetTime 0:55:55 Pace/KM 5:36 View full
results
24 Unknown Runner NOAGE 3677 56:06
Div. Pl. 1 Div. Total. 2 City
Team NetTime 0:56:06 Pace/KM 5:37 View full
results
25 Tracy Chiu F40-49 3210 56:06
Div. Pl. 8 Div. Total. 37 City Port Coquitlam
Team NetTime 0:56:06 Pace/KM 5:37 View full
results
26 Kaylie Weinreich F20-29 3657 56:12
Div. Pl. 7 Div. Total. 16 City Vancouver
Team NetTime 0:56:12 Pace/KM 5:38 View full
results
27 Nicole Hawe F20-29 3441 56:13
Div. Pl. 8 Div. Total. 16 City Nakusp
Team NetTime 0:56:13 Pace/KM 5:38 View full
results
28 Lesley Hawe F50-59 3440 56:13
Div. Pl. 4 Div. Total. 26 City Nakusp
Team NetTime 0:56:13 Pace/KM 5:38 View full
results
29 Suzanne Sharp F60-99 3637 56:27
Div. Pl. 1 Div. Total. 10 City Prince George
Team NetTime 0:56:27 Pace/KM 5:39 View full
results
30 Marni Fernandes F40-49 3423 57:02
Div. Pl. 9 Div. Total. 37 City Port Coquitlam
Team NetTime 0:57:02 Pace/KM 5:43 View full
results
31 Sheena Clarkson F30-39 3412 57:32
Div. Pl. 8 Div. Total. 40 City Pitt Meadows
Team NetTime 0:57:32 Pace/KM 5:46 View full
results
32 Louise Kim F30-39 3673 57:33
Div. Pl. 9 Div. Total. 40 City Vancouver
Team NetTime 0:57:33 Pace/KM 5:46 View full
results
33 Archana Aggarwal F30-39 3071 57:35
Div. Pl. 10 Div. Total. 40 City Coquitlam
Team NetTime 0:57:35 Pace/KM 5:46 View full
results
34 Ewa Bailey F30-39 3209 57:37
Div. Pl. 11 Div. Total. 40 City Burnaby
Team NetTime 0:57:37 Pace/KM 5:46 View full
results
35 Danielle Thielmann F30-39 3648 57:53
Div. Pl. 12 Div. Total. 40 City Surrey
Team Tilly's NetTime 0:57:53 Pace/KM 5:48 View full
results
36 Melanie Van Eyk F30-39 3653 58:13
Div. Pl. 13 Div. Total. 40 City Vancouver
Team NetTime 0:58:13 Pace/KM 5:50 View full
results
37 Portia Purcell F30-39 3632 58:18
Div. Pl. 14 Div. Total. 40 City Vancouver
Team NetTime 0:58:18 Pace/KM 5:50 View full
results
38 Kelsey Hayre F20-29 3442 58:27
Div. Pl. 9 Div. Total. 16 City Vancouver
Team NetTime 0:58:27 Pace/KM 5:51 View full
results
39 Susan Morrison F60-99 3620 58:31
Div. Pl. 2 Div. Total. 10 City Vancouver
Team NetTime 0:58:31 Pace/KM 5:52 View full
results
40 Mary Hinze F50-59 3445 58:38
Div. Pl. 5 Div. Total. 26 City Surrey
Team NetTime 0:58:38 Pace/KM 5:52 View full
results
41 Claudia Woo F40-49 3664 58:41
Div. Pl. 10 Div. Total. 37 City Calgary
Team NetTime 0:58:41 Pace/KM 5:53 View full
results
42 Madeleine Kelders F30-39 3600 59:02
Div. Pl. 15 Div. Total. 40 City Burnaby
Team NetTime 0:59:02 Pace/KM 5:55 View full
results
43 Alia Bickson F30-39 3092 59:21
Div. Pl. 16 Div. Total. 40 City Vancouver
Team NetTime 0:59:21 Pace/KM 5:57 View full
results
44 Natalie Ord F30-39 3626 59:43
Div. Pl. 17 Div. Total. 40 City Vancouver
Team NetTime 0:59:43 Pace/KM 5:59 View full
results
45 Faye Drope F50-59 3419 59:56
Div. Pl. 6 Div. Total. 26 City Nanaimo
Team NetTime 0:59:56 Pace/KM 6:00 View full
results
46 Nancy McCallum F40-49 3616 1:00:03
Div. Pl. 11 Div. Total. 37 City North Vancouver
Team NetTime 1:00:03 Pace/KM 6:01 View full
results
47 Sue H F40-49 3437 1:00:10
Div. Pl. 12 Div. Total. 37 City Vancouver
Team NetTime 1:00:10 Pace/KM 6:01 View full
results
48 Deanna Sheridan F40-49 3638 1:00:14
Div. Pl. 13 Div. Total. 37 City Coquitlam
Team NetTime 1:00:14 Pace/KM 6:02 View full
results
49 Katherine Dinning F60-99 3418 1:00:16
Div. Pl. 3 Div. Total. 10 City Surrey
Team NetTime 1:00:16 Pace/KM 6:02 View full
results
50 Stephanie Hopkins F30-39 3446 1:00:27
Div. Pl. 18 Div. Total. 40 City Burnaby
Team NetTime 1:00:27 Pace/KM 6:03 View full
results
51 Alicia Pinksen F30-39 3628 1:00:38
Div. Pl. 19 Div. Total. 40 City Port Coquitlam
Team NetTime 1:00:38 Pace/KM 6:04 View full
results
52 Beth Zapadka F40-49 3667 1:00:54
Div. Pl. 14 Div. Total. 37 City Burnaby
Team NetTime 1:00:54 Pace/KM 6:06 View full
results
53 Jennifer Hiebert F50-59 3444 1:01:23
Div. Pl. 7 Div. Total. 26 City Coquitlam
Team NetTime 1:01:23 Pace/KM 6:09 View full
results
54 P Jones F30-39 3451 1:01:24
Div. Pl. 20 Div. Total. 40 City Port Coquitlam
Team NetTime 1:01:24 Pace/KM 6:09 View full
results
55 Jennifer Schulz F30-39 3636 1:01:58
Div. Pl. 21 Div. Total. 40 City Prince George
Team NetTime 1:01:58 Pace/KM 6:12 View full
results
56 Jen Veasey F30-39 3656 1:02:07
Div. Pl. 22 Div. Total. 40 City Maple Ridge
Team NetTime 1:02:07 Pace/KM 6:13 View full
results
57 Jennifer Cooper-Stephenson F40-49 3413 1:03:03
Div. Pl. 15 Div. Total. 37 City Vancouver
Team NetTime 1:03:03 Pace/KM 6:19 View full
results
58 Carolyn Poon F40-49 3629 1:03:10
Div. Pl. 16 Div. Total. 37 City Vancouver
Team NetTime 1:03:10 Pace/KM 6:19 View full
results
59 Jayelle Haavaldsen F20-29 3438 1:03:40
Div. Pl. 10 Div. Total. 16 City New Westminster
Team RMSC staff NetTime 1:03:40 Pace/KM 6:22 View full
results
60 Kathryn Ford F60-99 3672 1:04:19
Div. Pl. 4 Div. Total. 10 City Burnaby
Team NetTime 1:04:19 Pace/KM 6:26 View full
results
61 Unknown Runner NOAGE 3425 1:04:19
Div. Pl. 2 Div. Total. 2 City
Team NetTime 1:04:19 Pace/KM 6:26 View full
results
62 Sarah Grant F30-39 3674 1:04:36
Div. Pl. 23 Div. Total. 40 City Richmond
Team NetTime 1:04:36 Pace/KM 6:28 View full
results
63 Lori Foster F30-39 3426 1:04:44
Div. Pl. 24 Div. Total. 40 City Surrey
Team NetTime 1:04:44 Pace/KM 6:29 View full
results
64 Kim Turik F40-49 3652 1:04:52
Div. Pl. 17 Div. Total. 37 City Burnaby
Team NetTime 1:04:52 Pace/KM 6:30 View full
results
65 Kelly Cameron F30-39 3406 1:05:29
Div. Pl. 25 Div. Total. 40 City Richmond
Team NetTime 1:05:29 Pace/KM 6:33 View full
results
66 Danica Levajac F50-59 3610 1:05:51
Div. Pl. 8 Div. Total. 26 City Burnaby
Team NetTime 1:05:51 Pace/KM 6:36 View full
results
67 Sarah Mara F20-29 3614 1:06:05
Div. Pl. 11 Div. Total. 16 City Surrey
Team NetTime 1:06:05 Pace/KM 6:37 View full
results
68 Cori Zolnierczyk F50-59 3669 1:08:21
Div. Pl. 9 Div. Total. 26 City Burnaby
Team NetTime 1:08:21 Pace/KM 6:51 View full
results
69 Dawn Rawlins F50-59 3633 1:08:21
Div. Pl. 10 Div. Total. 26 City Burnaby
Team NetTime 1:08:21 Pace/KM 6:51 View full
results
70 Evelyn Ehrke F50-59 3422 1:09:20
Div. Pl. 11 Div. Total. 26 City Surrey
Team NetTime 1:09:20 Pace/KM 6:56 View full
results
71 Lisa Johnson F40-49 3449 1:10:00
Div. Pl. 18 Div. Total. 37 City Vancouver
Team NetTime 1:10:00 Pace/KM 7:00 View full
results
72 Christine Kwan F20-29 3605 1:10:18
Div. Pl. 12 Div. Total. 16 City Burnaby
Team NetTime 1:10:18 Pace/KM 7:02 View full
results
73 Angela Cheng F40-49 3409 1:10:30
Div. Pl. 19 Div. Total. 37 City Burnaby
Team NetTime 1:10:30 Pace/KM 7:03 View full
results
74 Dawn Annable F50-59 3085 1:11:03
Div. Pl. 12 Div. Total. 26 City Burnaby
Team NetTime 1:11:03 Pace/KM 7:07 View full
results
75 Githa Van Velze F40-49 3654 1:11:03
Div. Pl. 20 Div. Total. 37 City Abbotsford
Team NetTime 1:11:03 Pace/KM 7:07 View full
results
76 Mindy Dhillon F50-59 3415 1:11:03
Div. Pl. 13 Div. Total. 26 City Surrey
Team NetTime 1:11:03 Pace/KM 7:07 View full
results
77 Rose Diaz F30-39 3416 1:11:04
Div. Pl. 26 Div. Total. 40 City Abbotsford
Team NetTime 1:11:04 Pace/KM 7:07 View full
results
78 Shelia D'Albertanson F40-49 3205 1:11:05
Div. Pl. 21 Div. Total. 37 City Burnaby
Team NetTime 1:11:05 Pace/KM 7:07 View full
results
79 Melody Sato F30-39 3635 1:11:05
Div. Pl. 27 Div. Total. 40 City Burnaby
Team FitFirst NetTime 1:11:05 Pace/KM 7:07 View full
results
80 Sophia Tanaka F40-49 3208 1:11:28
Div. Pl. 22 Div. Total. 37 City Burnaby
Team NetTime 1:11:28 Pace/KM 7:09 View full
results
81 Shelley Welch F20-29 3658 1:11:39
Div. Pl. 13 Div. Total. 16 City Vancouver
Team NetTime 1:11:39 Pace/KM 7:10 View full
results
82 Adina Tasaka F40-49 3680 1:12:35
Div. Pl. 23 Div. Total. 37 City Vancouver
Team Team Adrenaline NetTime 1:12:35 Pace/KM 7:16 View full
results
83 Jenny Lailaw F30-39 3211 1:12:39
Div. Pl. 28 Div. Total. 40 City Maple Ridge
Team NetTime 1:12:39 Pace/KM 7:16 View full
results
84 Cristy Miller F40-49 3618 1:12:49
Div. Pl. 24 Div. Total. 37 City Vancouver
Team NetTime 1:12:49 Pace/KM 7:17 View full
results
85 Karen Leighton F60-99 3609 1:13:29
Div. Pl. 5 Div. Total. 10 City Edmonton
Team NetTime 1:13:29 Pace/KM 7:21 View full
results
86 Maartje Westhoff F20-29 3660 1:13:30
Div. Pl. 14 Div. Total. 16 City Vancouver
Team NetTime 1:13:30 Pace/KM 7:21 View full
results
87 Anna Bennett F50-59 3091 1:13:50
Div. Pl. 14 Div. Total. 26 City White Rock
Team NetTime 1:13:50 Pace/KM 7:23 View full
results
88 Renee Zolinski-Ward F50-59 3668 1:13:50
Div. Pl. 15 Div. Total. 26 City White Rock
Team NetTime 1:13:50 Pace/KM 7:23 View full
results
89 Lori Guiton F40-49 3436 1:14:06
Div. Pl. 25 Div. Total. 37 City North Vancouver
Team NetTime 1:14:06 Pace/KM 7:25 View full
results
90 Leslie Fisher F50-59 3424 1:15:09
Div. Pl. 16 Div. Total. 26 City Burnaby
Team NetTime 1:15:09 Pace/KM 7:31 View full
results
91 Maiko Igarashi F30-39 3448 1:16:03
Div. Pl. 29 Div. Total. 40 City Vancouver
Team NetTime 1:16:03 Pace/KM 7:37 View full
results
92 Amanda McPhillips F30-39 3617 1:18:43
Div. Pl. 30 Div. Total. 40 City Vancouver
Team NetTime 1:18:43 Pace/KM 7:53 View full
results
93 Dianne Madigin F40-49 3612 1:19:14
Div. Pl. 26 Div. Total. 37 City Coquitlam
Team NetTime 1:19:14 Pace/KM 7:56 View full
results
94 Kathy Fraser F60-99 3427 1:19:45
Div. Pl. 6 Div. Total. 10 City White Rock
Team NetTime 1:19:45 Pace/KM 7:59 View full
results
95 Liz Ashford F50-59 3087 1:20:47
Div. Pl. 17 Div. Total. 26 City Coquitlam
Team NetTime 1:20:47 Pace/KM 8:05 View full
results
96 Terri Troelsen F50-59 3650 1:21:00
Div. Pl. 18 Div. Total. 26 City Vancouver
Team NetTime 1:21:00 Pace/KM 8:06 View full
results
97 Randi Lang F30-39 3607 1:21:35
Div. Pl. 31 Div. Total. 40 City Maple Ridge
Team NetTime 1:21:35 Pace/KM 8:10 View full
results
98 Brittany Belliveau F20-29 3089 1:22:49
Div. Pl. 15 Div. Total. 16 City Coquitlam
Team NetTime 1:22:49 Pace/KM 8:17 View full
results
99 Silvia Hernandez F30-39 3204 1:23:01
Div. Pl. 32 Div. Total. 40 City Burnaby
Team NetTime 1:23:01 Pace/KM 8:19 View full
results
100 Rosemary Chan F40-49 3408 1:23:23
Div. Pl. 27 Div. Total. 37 City Singapore
Team NetTime 1:23:23 Pace/KM 8:21 View full
results
  Rank Name Division Time
1 Moeko Sanada F40-49 44:53
Div. Pl. 1
Div. Total. 37
City Vancouver
Team
NetTime 0:44:53
Pace/KM 4:30
View full
results
2 Giulia Hossmann F30-39 46:02
Div. Pl. 1
Div. Total. 40
City ZÝ_rich
Team
NetTime 0:46:02
Pace/KM 4:37
View full
results
3 Lindsay Johnston F20-29 47:45
Div. Pl. 1
Div. Total. 16
City Vancouver
Team
NetTime 0:47:45
Pace/KM 4:47
View full
results
4 Kristin Herbert F30-39 47:48
Div. Pl. 2
Div. Total. 40
City Surrey
Team
NetTime 0:47:48
Pace/KM 4:47
View full
results
5 Meridith Sones F30-39 48:04
Div. Pl. 3
Div. Total. 40
City Vancouver
Team
NetTime 0:48:04
Pace/KM 4:49
View full
results
6 Tammy Bookbinder F30-39 51:47
Div. Pl. 4
Div. Total. 40
City North Vancouver
Team
NetTime 0:51:47
Pace/KM 5:11
View full
results
7 Trisha Takahashi F30-39 52:27
Div. Pl. 5
Div. Total. 40
City Burnaby
Team Team Adrenaline
NetTime 0:52:27
Pace/KM 5:15
View full
results
8 Elizabeth Wells F30-39 52:41
Div. Pl. 6
Div. Total. 40
City Surrey
Team
NetTime 0:52:41
Pace/KM 5:17
View full
results
9 Christina Ego F50-59 52:47
Div. Pl. 1
Div. Total. 26
City Surrey
Team
NetTime 0:52:47
Pace/KM 5:17
View full
results
10 Tania Beaupit F30-39 53:21
Div. Pl. 7
Div. Total. 40
City Vancouver
Team
NetTime 0:53:21
Pace/KM 5:21
View full
results
11 Janet Poon F20-29 53:36
Div. Pl. 2
Div. Total. 16
City Burnaby
Team
NetTime 0:53:36
Pace/KM 5:22
View full
results
12 Lexi Macdonald F20-29 54:22
Div. Pl. 3
Div. Total. 16
City West Vancouver
Team
NetTime 0:54:22
Pace/KM 5:27
View full
results
13 Sally Wong F50-59 54:30
Div. Pl. 2
Div. Total. 26
City Surrey
Team
NetTime 0:54:30
Pace/KM 5:27
View full
results
14 Cathy Trimble F50-59 54:31
Div. Pl. 3
Div. Total. 26
City West Vancouver
Team
NetTime 0:54:31
Pace/KM 5:28
View full
results
15 Cristina Oberti F40-49 54:31
Div. Pl. 2
Div. Total. 37
City Vancouver
Team Cristina Oberti
NetTime 0:54:31
Pace/KM 5:28
View full
results
16 Caroline Wong F40-49 54:53
Div. Pl. 3
Div. Total. 37
City Burnaby
Team
NetTime 0:54:53
Pace/KM 5:30
View full
results
17 Olena Dibrivna F20-29 55:11
Div. Pl. 4
Div. Total. 16
City Burnaby
Team
NetTime 0:55:11
Pace/KM 5:32
View full
results
18 Christine Callaghan F40-49 55:21
Div. Pl. 4
Div. Total. 37
City Surrey
Team
NetTime 0:55:21
Pace/KM 5:33
View full
results
19 Jennifer Arntorp F40-49 55:28
Div. Pl. 5
Div. Total. 37
City North Vancouver
Team
NetTime 0:55:28
Pace/KM 5:33
View full
results
20 Stephanie Knox F20-29 55:35
Div. Pl. 5
Div. Total. 16
City Vancouver
Team
NetTime 0:55:35
Pace/KM 5:34
View full
results
21 Sheila Sister F20-29 55:50
Div. Pl. 6
Div. Total. 16
City Vancouver
Team
NetTime 0:55:50
Pace/KM 5:35
View full
results
22 Tania Laity F40-49 55:52
Div. Pl. 6
Div. Total. 37
City Maple Ridge
Team
NetTime 0:55:52
Pace/KM 5:36
View full
results
23 Bonnie Smith F40-49 55:55
Div. Pl. 7
Div. Total. 37
City Port Coquitlam
Team
NetTime 0:55:55
Pace/KM 5:36
View full
results
24 Unknown Runner NOAGE 56:06
Div. Pl. 1
Div. Total. 2
City
Team
NetTime 0:56:06
Pace/KM 5:37
View full
results
25 Tracy Chiu F40-49 56:06
Div. Pl. 8
Div. Total. 37
City Port Coquitlam
Team
NetTime 0:56:06
Pace/KM 5:37
View full
results
26 Kaylie Weinreich F20-29 56:12
Div. Pl. 7
Div. Total. 16
City Vancouver
Team
NetTime 0:56:12
Pace/KM 5:38
View full
results
27 Nicole Hawe F20-29 56:13
Div. Pl. 8
Div. Total. 16
City Nakusp
Team
NetTime 0:56:13
Pace/KM 5:38
View full
results
28 Lesley Hawe F50-59 56:13
Div. Pl. 4
Div. Total. 26
City Nakusp
Team
NetTime 0:56:13
Pace/KM 5:38
View full
results
29 Suzanne Sharp F60-99 56:27
Div. Pl. 1
Div. Total. 10
City Prince George
Team
NetTime 0:56:27
Pace/KM 5:39
View full
results
30 Marni Fernandes F40-49 57:02
Div. Pl. 9
Div. Total. 37
City Port Coquitlam
Team
NetTime 0:57:02
Pace/KM 5:43
View full
results
31 Sheena Clarkson F30-39 57:32
Div. Pl. 8
Div. Total. 40
City Pitt Meadows
Team
NetTime 0:57:32
Pace/KM 5:46
View full
results
32 Louise Kim F30-39 57:33
Div. Pl. 9
Div. Total. 40
City Vancouver
Team
NetTime 0:57:33
Pace/KM 5:46
View full
results
33 Archana Aggarwal F30-39 57:35
Div. Pl. 10
Div. Total. 40
City Coquitlam
Team
NetTime 0:57:35
Pace/KM 5:46
View full
results
34 Ewa Bailey F30-39 57:37
Div. Pl. 11
Div. Total. 40
City Burnaby
Team
NetTime 0:57:37
Pace/KM 5:46
View full
results
35 Danielle Thielmann F30-39 57:53
Div. Pl. 12
Div. Total. 40
City Surrey
Team Tilly's
NetTime 0:57:53
Pace/KM 5:48
View full
results
36 Melanie Van Eyk F30-39 58:13
Div. Pl. 13
Div. Total. 40
City Vancouver
Team
NetTime 0:58:13
Pace/KM 5:50
View full
results
37 Portia Purcell F30-39 58:18
Div. Pl. 14
Div. Total. 40
City Vancouver
Team
NetTime 0:58:18
Pace/KM 5:50
View full
results
38 Kelsey Hayre F20-29 58:27
Div. Pl. 9
Div. Total. 16
City Vancouver
Team
NetTime 0:58:27
Pace/KM 5:51
View full
results
39 Susan Morrison F60-99 58:31
Div. Pl. 2
Div. Total. 10
City Vancouver
Team
NetTime 0:58:31
Pace/KM 5:52
View full
results
40 Mary Hinze F50-59 58:38
Div. Pl. 5
Div. Total. 26
City Surrey
Team
NetTime 0:58:38
Pace/KM 5:52
View full
results
41 Claudia Woo F40-49 58:41
Div. Pl. 10
Div. Total. 37
City Calgary
Team
NetTime 0:58:41
Pace/KM 5:53
View full
results
42 Madeleine Kelders F30-39 59:02
Div. Pl. 15
Div. Total. 40
City Burnaby
Team
NetTime 0:59:02
Pace/KM 5:55
View full
results
43 Alia Bickson F30-39 59:21
Div. Pl. 16
Div. Total. 40
City Vancouver
Team
NetTime 0:59:21
Pace/KM 5:57
View full
results
44 Natalie Ord F30-39 59:43
Div. Pl. 17
Div. Total. 40
City Vancouver
Team
NetTime 0:59:43
Pace/KM 5:59
View full
results
45 Faye Drope F50-59 59:56
Div. Pl. 6
Div. Total. 26
City Nanaimo
Team
NetTime 0:59:56
Pace/KM 6:00
View full
results
46 Nancy McCallum F40-49 1:00:03
Div. Pl. 11
Div. Total. 37
City North Vancouver
Team
NetTime 1:00:03
Pace/KM 6:01
View full
results
47 Sue H F40-49 1:00:10
Div. Pl. 12
Div. Total. 37
City Vancouver
Team
NetTime 1:00:10
Pace/KM 6:01
View full
results
48 Deanna Sheridan F40-49 1:00:14
Div. Pl. 13
Div. Total. 37
City Coquitlam
Team
NetTime 1:00:14
Pace/KM 6:02
View full
results
49 Katherine Dinning F60-99 1:00:16
Div. Pl. 3
Div. Total. 10
City Surrey
Team
NetTime 1:00:16
Pace/KM 6:02
View full
results
50 Stephanie Hopkins F30-39 1:00:27
Div. Pl. 18
Div. Total. 40
City Burnaby
Team
NetTime 1:00:27
Pace/KM 6:03
View full
results
51 Alicia Pinksen F30-39 1:00:38
Div. Pl. 19
Div. Total. 40
City Port Coquitlam
Team
NetTime 1:00:38
Pace/KM 6:04
View full
results
52 Beth Zapadka F40-49 1:00:54
Div. Pl. 14
Div. Total. 37
City Burnaby
Team
NetTime 1:00:54
Pace/KM 6:06
View full
results
53 Jennifer Hiebert F50-59 1:01:23
Div. Pl. 7
Div. Total. 26
City Coquitlam
Team
NetTime 1:01:23
Pace/KM 6:09
View full
results
54 P Jones F30-39 1:01:24
Div. Pl. 20
Div. Total. 40
City Port Coquitlam
Team
NetTime 1:01:24
Pace/KM 6:09
View full
results
55 Jennifer Schulz F30-39 1:01:58
Div. Pl. 21
Div. Total. 40
City Prince George
Team
NetTime 1:01:58
Pace/KM 6:12
View full
results
56 Jen Veasey F30-39 1:02:07
Div. Pl. 22
Div. Total. 40
City Maple Ridge
Team
NetTime 1:02:07
Pace/KM 6:13
View full
results
57 Jennifer Cooper-Stephenson F40-49 1:03:03
Div. Pl. 15
Div. Total. 37
City Vancouver
Team
NetTime 1:03:03
Pace/KM 6:19
View full
results
58 Carolyn Poon F40-49 1:03:10
Div. Pl. 16
Div. Total. 37
City Vancouver
Team
NetTime 1:03:10
Pace/KM 6:19
View full
results
59 Jayelle Haavaldsen F20-29 1:03:40
Div. Pl. 10
Div. Total. 16
City New Westminster
Team RMSC staff
NetTime 1:03:40
Pace/KM 6:22
View full
results
60 Kathryn Ford F60-99 1:04:19
Div. Pl. 4
Div. Total. 10
City Burnaby
Team
NetTime 1:04:19
Pace/KM 6:26
View full
results
61 Unknown Runner NOAGE 1:04:19
Div. Pl. 2
Div. Total. 2
City
Team
NetTime 1:04:19
Pace/KM 6:26
View full
results
62 Sarah Grant F30-39 1:04:36
Div. Pl. 23
Div. Total. 40
City Richmond
Team
NetTime 1:04:36
Pace/KM 6:28
View full
results
63 Lori Foster F30-39 1:04:44
Div. Pl. 24
Div. Total. 40
City Surrey
Team
NetTime 1:04:44
Pace/KM 6:29
View full
results
64 Kim Turik F40-49 1:04:52
Div. Pl. 17
Div. Total. 37
City Burnaby
Team
NetTime 1:04:52
Pace/KM 6:30
View full
results
65 Kelly Cameron F30-39 1:05:29
Div. Pl. 25
Div. Total. 40
City Richmond
Team
NetTime 1:05:29
Pace/KM 6:33
View full
results
66 Danica Levajac F50-59 1:05:51
Div. Pl. 8
Div. Total. 26
City Burnaby
Team
NetTime 1:05:51
Pace/KM 6:36
View full
results
67 Sarah Mara F20-29 1:06:05
Div. Pl. 11
Div. Total. 16
City Surrey
Team
NetTime 1:06:05
Pace/KM 6:37
View full
results
68 Cori Zolnierczyk F50-59 1:08:21
Div. Pl. 9
Div. Total. 26
City Burnaby
Team
NetTime 1:08:21
Pace/KM 6:51
View full
results
69 Dawn Rawlins F50-59 1:08:21
Div. Pl. 10
Div. Total. 26
City Burnaby
Team
NetTime 1:08:21
Pace/KM 6:51
View full
results
70 Evelyn Ehrke F50-59 1:09:20
Div. Pl. 11
Div. Total. 26
City Surrey
Team
NetTime 1:09:20
Pace/KM 6:56
View full
results
71 Lisa Johnson F40-49 1:10:00
Div. Pl. 18
Div. Total. 37
City Vancouver
Team
NetTime 1:10:00
Pace/KM 7:00
View full
results
72 Christine Kwan F20-29 1:10:18
Div. Pl. 12
Div. Total. 16
City Burnaby
Team
NetTime 1:10:18
Pace/KM 7:02
View full
results
73 Angela Cheng F40-49 1:10:30
Div. Pl. 19
Div. Total. 37
City Burnaby
Team
NetTime 1:10:30
Pace/KM 7:03
View full
results
74 Dawn Annable F50-59 1:11:03
Div. Pl. 12
Div. Total. 26
City Burnaby
Team
NetTime 1:11:03
Pace/KM 7:07
View full
results
75 Githa Van Velze F40-49 1:11:03
Div. Pl. 20
Div. Total. 37
City Abbotsford
Team
NetTime 1:11:03
Pace/KM 7:07
View full
results
76 Mindy Dhillon F50-59 1:11:03
Div. Pl. 13
Div. Total. 26
City Surrey
Team
NetTime 1:11:03
Pace/KM 7:07
View full
results
77 Rose Diaz F30-39 1:11:04
Div. Pl. 26
Div. Total. 40
City Abbotsford
Team
NetTime 1:11:04
Pace/KM 7:07
View full
results
78 Shelia D'Albertanson F40-49 1:11:05
Div. Pl. 21
Div. Total. 37
City Burnaby
Team
NetTime 1:11:05
Pace/KM 7:07
View full
results
79 Melody Sato F30-39 1:11:05
Div. Pl. 27
Div. Total. 40
City Burnaby
Team FitFirst
NetTime 1:11:05
Pace/KM 7:07
View full
results
80 Sophia Tanaka F40-49 1:11:28
Div. Pl. 22
Div. Total. 37
City Burnaby
Team
NetTime 1:11:28
Pace/KM 7:09
View full
results
81 Shelley Welch F20-29 1:11:39
Div. Pl. 13
Div. Total. 16
City Vancouver
Team
NetTime 1:11:39
Pace/KM 7:10
View full
results
82 Adina Tasaka F40-49 1:12:35
Div. Pl. 23
Div. Total. 37
City Vancouver
Team Team Adrenaline
NetTime 1:12:35
Pace/KM 7:16
View full
results
83 Jenny Lailaw F30-39 1:12:39
Div. Pl. 28
Div. Total. 40
City Maple Ridge
Team
NetTime 1:12:39
Pace/KM 7:16
View full
results
84 Cristy Miller F40-49 1:12:49
Div. Pl. 24
Div. Total. 37
City Vancouver
Team
NetTime 1:12:49
Pace/KM 7:17
View full
results
85 Karen Leighton F60-99 1:13:29
Div. Pl. 5
Div. Total. 10
City Edmonton
Team
NetTime 1:13:29
Pace/KM 7:21
View full
results
86 Maartje Westhoff F20-29 1:13:30
Div. Pl. 14
Div. Total. 16
City Vancouver
Team
NetTime 1:13:30
Pace/KM 7:21
View full
results
87 Anna Bennett F50-59 1:13:50
Div. Pl. 14
Div. Total. 26
City White Rock
Team
NetTime 1:13:50
Pace/KM 7:23
View full
results
88 Renee Zolinski-Ward F50-59 1:13:50
Div. Pl. 15
Div. Total. 26
City White Rock
Team
NetTime 1:13:50
Pace/KM 7:23
View full
results
89 Lori Guiton F40-49 1:14:06
Div. Pl. 25
Div. Total. 37
City North Vancouver
Team
NetTime 1:14:06
Pace/KM 7:25
View full
results
90 Leslie Fisher F50-59 1:15:09
Div. Pl. 16
Div. Total. 26
City Burnaby
Team
NetTime 1:15:09
Pace/KM 7:31
View full
results
91 Maiko Igarashi F30-39 1:16:03
Div. Pl. 29
Div. Total. 40
City Vancouver
Team
NetTime 1:16:03
Pace/KM 7:37
View full
results
92 Amanda McPhillips F30-39 1:18:43
Div. Pl. 30
Div. Total. 40
City Vancouver
Team
NetTime 1:18:43
Pace/KM 7:53
View full
results
93 Dianne Madigin F40-49 1:19:14
Div. Pl. 26
Div. Total. 37
City Coquitlam
Team
NetTime 1:19:14
Pace/KM 7:56
View full
results
94 Kathy Fraser F60-99 1:19:45
Div. Pl. 6
Div. Total. 10
City White Rock
Team
NetTime 1:19:45
Pace/KM 7:59
View full
results
95 Liz Ashford F50-59 1:20:47
Div. Pl. 17
Div. Total. 26
City Coquitlam
Team
NetTime 1:20:47
Pace/KM 8:05
View full
results
96 Terri Troelsen F50-59 1:21:00
Div. Pl. 18
Div. Total. 26
City Vancouver
Team
NetTime 1:21:00
Pace/KM 8:06
View full
results
97 Randi Lang F30-39 1:21:35
Div. Pl. 31
Div. Total. 40
City Maple Ridge
Team
NetTime 1:21:35