2015 Rocky Mountain Soap Company Womens Run - 10K

10K | 5K

Burnaby Lake Regional Park, Burnaby
Jul 12, 2015
TIMER - Mark Nelson
  Rank Name Division Bib# Time  
1 Tina Lu F20-29 4394 49:10
Div. Pl. 1 Div. Total. 22 City Vancouver
Team NetTime 0:49:09 Pace/KM 4:55 View full
results
2 Sharon Zwick F30-39 4639 50:12
Div. Pl. 1 Div. Total. 31 City Vancouver
Team NetTime 0:50:12 Pace/KM 5:02 View full
results
3 Deanna Lowther F40-49 4388 51:18
Div. Pl. 1 Div. Total. 33 City Maple Ridge
Team NetTime 0:51:15 Pace/KM 5:08 View full
results
4 Jacy Croft F20-29 2982 52:03
Div. Pl. 2 Div. Total. 22 City Vancouver
Team NetTime 0:51:58 Pace/KM 5:12 View full
results
5 Vicki Cunningham F40-49 3002 53:21
Div. Pl. 2 Div. Total. 33 City Port Moody
Team Ritchie Bros. NetTime 0:53:14 Pace/KM 5:20 View full
results
6 Paula Tetz F40-49 4623 53:33
Div. Pl. 3 Div. Total. 33 City Leduc County
Team NetTime 0:53:30 Pace/KM 5:21 View full
results
7 Elizabeth Wells F30-39 4631 53:41
Div. Pl. 2 Div. Total. 31 City Surrey
Team NetTime 0:53:35 Pace/KM 5:22 View full
results
8 Lindsay Johnston F20-29 4183 53:47
Div. Pl. 3 Div. Total. 22 City Vancouver
Team NetTime 0:53:43 Pace/KM 5:23 View full
results
9 Sally Wong F50-59 4636 54:00
Div. Pl. 1 Div. Total. 19 City Surrey
Team NetTime 0:53:57 Pace/KM 5:24 View full
results
10 Micaela Monk F20-29 4461 54:45
Div. Pl. 4 Div. Total. 22 City Vancouver
Team NetTime 0:54:42 Pace/KM 5:29 View full
results
11 Colleen Bruce F30-39 2444 54:49
Div. Pl. 3 Div. Total. 31 City Victoria
Team NetTime 0:54:40 Pace/KM 5:28 View full
results
12 Brenda Burridge F40-49 2599 55:17
Div. Pl. 4 Div. Total. 33 City Langley
Team NetTime 0:55:06 Pace/KM 5:31 View full
results
13 Loan Pham F30-39 4554 56:21
Div. Pl. 4 Div. Total. 31 City Port Coquitlam
Team NetTime 0:56:15 Pace/KM 5:38 View full
results
14 Trish Enderby F60-99 3030 56:22
Div. Pl. 1 Div. Total. 7 City Burnaby
Team NetTime 0:56:20 Pace/KM 5:38 View full
results
15 Jennifer Arntorp F40-49 2178 56:23
Div. Pl. 5 Div. Total. 33 City North Vancouver
Team NetTime 0:56:21 Pace/KM 5:39 View full
results
16 Maria Perez F50-59 4552 56:55
Div. Pl. 2 Div. Total. 19 City Vancouver
Team NetTime 0:56:51 Pace/KM 5:42 View full
results
17 Anna Laporta F50-59 4285 56:55
Div. Pl. 3 Div. Total. 19 City Burnaby
Team NetTime 0:56:52 Pace/KM 5:42 View full
results
18 Lisa Scherba F40-49 4595 57:31
Div. Pl. 6 Div. Total. 33 City Vancouver
Team NetTime 0:57:26 Pace/KM 5:45 View full
results
20 Samantha Lundy F20-29 4413 57:41
Div. Pl. 5 Div. Total. 22 City Burnaby
Team NetTime 0:57:36 Pace/KM 5:46 View full
results
21 Carla Castellani F50-59 2608 58:21
Div. Pl. 4 Div. Total. 19 City Burnaby
Team NetTime 0:58:19 Pace/KM 5:50 View full
results
22 Liz Lefeaux F30-39 4307 58:22
Div. Pl. 5 Div. Total. 31 City Vancouver
Team NetTime 0:58:21 Pace/KM 5:50 View full
results
23 Katherine Ashwell F50-59 2233 58:50
Div. Pl. 5 Div. Total. 19 City Maple Ridge
Team NetTime 0:58:46 Pace/KM 5:53 View full
results
24 Marcela Lamb F40-49 4284 58:50
Div. Pl. 7 Div. Total. 33 City Coquitlam
Team NetTime 0:58:47 Pace/KM 5:53 View full
results
25 Brenda Hockley F50-59 4109 59:10
Div. Pl. 6 Div. Total. 19 City Surrey
Team NetTime 0:59:06 Pace/KM 5:55 View full
results
26 Sharon Vipler F30-39 4628 59:24
Div. Pl. 6 Div. Total. 31 City Delta
Team NetTime 0:59:22 Pace/KM 5:57 View full
results
27 Jennifer Hiebert F50-59 4092 59:43
Div. Pl. 7 Div. Total. 19 City Coquitlam
Team NetTime 0:59:35 Pace/KM 5:58 View full
results
28 Cheryl Tong F30-39 4625 59:51
Div. Pl. 7 Div. Total. 31 City Burnaby
Team NetTime 0:59:50 Pace/KM 5:59 View full
results
29 Judy Cave F40-49 2712 1:00:09
Div. Pl. 8 Div. Total. 33 City Burnaby
Team NetTime 1:00:00 Pace/KM 6:00 View full
results
30 Nicole Rozinbaum F40-49 4591 1:00:09
Div. Pl. 9 Div. Total. 33 City Burnaby
Team NetTime 1:00:00 Pace/KM 6:00 View full
results
31 Lori Foster F30-39 4029 1:00:41
Div. Pl. 8 Div. Total. 31 City Surrey
Team Ritchie Bros. NetTime 1:00:34 Pace/KM 6:04 View full
results
32 Sue H F40-49 4070 1:00:48
Div. Pl. 10 Div. Total. 33 City Vancouver
Team NetTime 1:00:44 Pace/KM 6:05 View full
results
33 Kaylie Weinreich F20-29 4630 1:00:48
Div. Pl. 6 Div. Total. 22 City Vancouver
Team NetTime 1:00:44 Pace/KM 6:05 View full
results
34 Nikki Garin F20-29 4643 1:01:36
Div. Pl. 7 Div. Total. 22 City Coquitlam
Team NetTime 1:01:21 Pace/KM 6:09 View full
results
35 Kathy Pan F30-39 4526 1:01:36
Div. Pl. 9 Div. Total. 31 City Vancouver
Team NetTime 1:01:21 Pace/KM 6:09 View full
results
36 Bronte Dureault F20-29 3028 1:01:47
Div. Pl. 8 Div. Total. 22 City Langley
Team NetTime 1:01:41 Pace/KM 6:11 View full
results
37 Elvina Yong F20-29 4638 1:01:56
Div. Pl. 9 Div. Total. 22 City Richmond
Team NetTime 1:01:51 Pace/KM 6:12 View full
results
38 Sarah Weinkam F30-39 4629 1:02:36
Div. Pl. 10 Div. Total. 31 City Port Coquitlam
Team NetTime 1:02:27 Pace/KM 6:15 View full
results
39 Gabrielle Eagles F30-39 3029 1:02:51
Div. Pl. 11 Div. Total. 31 City Vancouver
Team NetTime 1:02:50 Pace/KM 6:17 View full
results
40 Alyshia Higgins F20-29 4094 1:04:03
Div. Pl. 10 Div. Total. 22 City Vancouver
Team NetTime 1:03:55 Pace/KM 6:24 View full
results
41 Jennifer Bowing F30-39 2426 1:04:09
Div. Pl. 12 Div. Total. 31 City Richmond
Team NetTime 1:04:00 Pace/KM 6:24 View full
results
42 Kirsten O'Connor F20-29 4504 1:04:20
Div. Pl. 11 Div. Total. 22 City Surrey
Team NetTime 1:04:15 Pace/KM 6:26 View full
results
43 Hasnaa Fatehi F30-39 3034 1:05:24
Div. Pl. 13 Div. Total. 31 City Vancouver
Team NetTime 1:05:22 Pace/KM 6:33 View full
results
44 Kathryn Ford F60-99 4023 1:05:32
Div. Pl. 2 Div. Total. 7 City Burnaby
Team NetTime 1:05:28 Pace/KM 6:33 View full
results
45 Shirley Mishra F30-39 4452 1:05:59
Div. Pl. 14 Div. Total. 31 City Burnaby
Team NetTime 1:05:55 Pace/KM 6:36 View full
results
46 Danica Levajac F50-59 4328 1:06:18
Div. Pl. 8 Div. Total. 19 City Burnaby
Team NetTime 1:06:17 Pace/KM 6:38 View full
results
47 Gabrielle Louie F30-39 4385 1:06:57
Div. Pl. 15 Div. Total. 31 City Vancouver
Team NetTime 1:06:51 Pace/KM 6:42 View full
results
48 Tania Beaupit F30-39 2237 1:07:19
Div. Pl. 16 Div. Total. 31 City Vancouver
Team NetTime 1:07:14 Pace/KM 6:44 View full
results
49 Jen Veasey F20-29 4627 1:07:50
Div. Pl. 12 Div. Total. 22 City Maple Ridge
Team NetTime 1:07:43 Pace/KM 6:47 View full
results
50 Mona Sam F50-59 4592 1:07:59
Div. Pl. 9 Div. Total. 19 City Vancouver
Team NetTime 1:07:54 Pace/KM 6:48 View full
results
51 Angela Cheng F40-49 2759 1:09:26
Div. Pl. 11 Div. Total. 33 City Burnaby
Team NetTime 1:09:21 Pace/KM 6:57 View full
results
52 Jennifer West F30-39 4632 1:09:59
Div. Pl. 17 Div. Total. 31 City Surrey
Team NetTime 1:09:53 Pace/KM 7:00 View full
results
53 Katie Taylor F30-39 4622 1:09:59
Div. Pl. 18 Div. Total. 31 City Surrey
Team NetTime 1:09:53 Pace/KM 7:00 View full
results
54 Karen Thomson F20-29 4624 1:10:23
Div. Pl. 13 Div. Total. 22 City Coquitlam
Team NetTime 1:10:12 Pace/KM 7:02 View full
results
55 K Lafontaine F30-39 4275 1:10:32
Div. Pl. 19 Div. Total. 31 City Vancouver
Team NetTime 1:10:28 Pace/KM 7:03 View full
results
56 Tamako Louie F40-49 4369 1:10:34
Div. Pl. 12 Div. Total. 33 City Burnaby
Team NetTime 1:10:28 Pace/KM 7:03 View full
results
57 Cassandra Fulton F20-29 4036 1:10:38
Div. Pl. 14 Div. Total. 22 City Surrey
Team NetTime 1:10:33 Pace/KM 7:04 View full
results
58 Sue Kennedy F60-99 4191 1:10:39
Div. Pl. 3 Div. Total. 7 City Vancouver
Team NetTime 1:10:29 Pace/KM 7:03 View full
results
59 Jackie Johannes F40-49 4144 1:11:49
Div. Pl. 13 Div. Total. 33 City Coquitlam
Team NetTime 1:11:38 Pace/KM 7:10 View full
results
60 Karen Mook F40-49 4466 1:12:45
Div. Pl. 14 Div. Total. 33 City Port Coquitlam
Team NetTime 1:12:32 Pace/KM 7:16 View full
results
61 Colleen Wilkinson F40-49 4633 1:12:45
Div. Pl. 15 Div. Total. 33 City Burnaby
Team NetTime 1:12:33 Pace/KM 7:16 View full
results
62 Eileen Wong F50-59 4637 1:12:47
Div. Pl. 10 Div. Total. 19 City Vancouver
Team NetTime 1:12:43 Pace/KM 7:17 View full
results
63 Susan Kong F40-49 4240 1:13:21
Div. Pl. 16 Div. Total. 33 City Vancouver
Team NetTime 1:13:15 Pace/KM 7:20 View full
results
64 Louise Rouse F40-49 4590 1:13:32
Div. Pl. 17 Div. Total. 33 City Delta
Team Run50 NetTime 1:13:25 Pace/KM 7:21 View full
results
65 Betty Eng F40-49 3031 1:13:43
Div. Pl. 18 Div. Total. 33 City Coquitlam
Team NetTime 1:13:32 Pace/KM 7:22 View full
results
66 Ellen Engelsbel F40-49 3032 1:14:07
Div. Pl. 19 Div. Total. 33 City Burnaby
Team Ritchie Bros. NetTime 1:13:57 Pace/KM 7:24 View full
results
67 Denise Foxall F40-49 4031 1:14:09
Div. Pl. 20 Div. Total. 33 City Burnaby
Team Ritchie Bros. NetTime 1:13:58 Pace/KM 7:24 View full
results
68 Holly Ostler F30-39 4510 1:14:12
Div. Pl. 20 Div. Total. 31 City Vancouver
Team NetTime 1:14:06 Pace/KM 7:25 View full
results
69 Amanda Ho F20-29 4104 1:14:24
Div. Pl. 15 Div. Total. 22 City New Westminster
Team NetTime 1:14:11 Pace/KM 7:26 View full
results
70 Miri Malkin F40-49 4447 1:14:37
Div. Pl. 21 Div. Total. 33 City Vancouver
Team NetTime 1:14:32 Pace/KM 7:28 View full
results
71 Lori Lee F40-49 4302 1:14:38
Div. Pl. 22 Div. Total. 33 City Port Moody
Team NetTime 1:14:30 Pace/KM 7:27 View full
results
72 Emily Chow F20-29 2769 1:14:39
Div. Pl. 16 Div. Total. 22 City Vancouver
Team NetTime 1:14:26 Pace/KM 7:27 View full
results
73 Barbara Drake F40-49 3027 1:14:48
Div. Pl. 23 Div. Total. 33 City New Westminster
Team NetTime 1:14:34 Pace/KM 7:28 View full
results
74 Katherine Robertson F40-49 4585 1:14:48
Div. Pl. 24 Div. Total. 33 City Burnaby
Team Fit First NetTime 1:14:34 Pace/KM 7:28 View full
results
75 Christina Gutoski F30-39 4640 1:15:04
Div. Pl. 21 Div. Total. 31 City Vancouver
Team NetTime 1:14:59 Pace/KM 7:30 View full
results
76 Andrea Simoes F30-39 4598 1:15:06
Div. Pl. 22 Div. Total. 31 City Vancouver
Team NetTime 1:14:54 Pace/KM 7:30 View full
results
77 Shara Allemekinders F30-39 2103 1:15:06
Div. Pl. 23 Div. Total. 31 City Vancouver
Team NetTime 1:15:04 Pace/KM 7:31 View full
results
78 Lisa Blackburn F50-59 2322 1:15:11
Div. Pl. 11 Div. Total. 19 City Coquitlam
Team RUN50 NetTime 1:15:04 Pace/KM 7:31 View full
results
79 Danielle Macdonald F30-39 4442 1:17:21
Div. Pl. 24 Div. Total. 31 City North Vancouver
Team NetTime 1:17:11 Pace/KM 7:44 View full
results
80 Leanne Fawcett F40-49 3052 1:17:30
Div. Pl. 25 Div. Total. 33 City Langley
Team NetTime 1:17:19 Pace/KM 7:44 View full
results
81 Liz Ashford F50-59 2210 1:17:33
Div. Pl. 12 Div. Total. 19 City Coquitlam
Team NetTime 1:17:24 Pace/KM 7:45 View full
results
82 Wendy Furlan-Morgan F60-99 4042 1:18:25
Div. Pl. 4 Div. Total. 7 City Nanaimo
Team NetTime 1:18:15 Pace/KM 7:50 View full
results
83 Tiel Fang F20-29 3033 1:21:54
Div. Pl. 17 Div. Total. 22 City New Westminster
Team NetTime 1:21:54 Pace/KM 8:12 View full
results
84 Kyla Bruce F30-39 2427 1:21:56
Div. Pl. 25 Div. Total. 31 City Nanaimo
Team NetTime 1:21:46 Pace/KM 8:11 View full
results
85 Carla Ambrosini F50-59 2159 1:22:36
Div. Pl. 13 Div. Total. 19 City New Westminister
Team NetTime 1:22:29 Pace/KM 8:15 View full
results
86 Roberta Rochon F50-59 4587 1:23:48
Div. Pl. 14 Div. Total. 19 City Burnaby
Team NetTime 1:23:37 Pace/KM 8:22 View full
results
87 Susan Clavey F60-99 2920 1:24:29
Div. Pl. 5 Div. Total. 7 City Vancouver
Team NetTime 1:24:13 Pace/KM 8:26 View full
results
88 Leslie Clavey F50-59 2884 1:24:29
Div. Pl. 15 Div. Total. 19 City Chico
Team NetTime 1:24:14 Pace/KM 8:26 View full
results
89 Michelle Romano F40-49 4589 1:24:43
Div. Pl. 26 Div. Total. 33 City Burnaby
Team NetTime 1:24:30 Pace/KM 8:27 View full
results
90 Katharine Foss F40-49 4028 1:25:13
Div. Pl. 27 Div. Total. 33 City Langley
Team NetTime 1:24:54 Pace/KM 8:30 View full
results
91 Catherine Li F20-29 4330 1:27:02
Div. Pl. 18 Div. Total. 22 City Vancouver
Team Ritchie Bros. NetTime 1:26:52 Pace/KM 8:42 View full
results
92 Missy Wilson F20-29 4634 1:27:21
Div. Pl. 19 Div. Total. 22 City Burnaby
Team NetTime 1:27:08 Pace/KM 8:43 View full
results
93 Arieanna Neilson F01-19 4641 1:28:28
Div. Pl. 1 Div. Total. 3 City White Rock
Team NetTime 1:28:15 Pace/KM 8:50 View full
results
94 Jennifer Nielsen F40-49 4496 1:28:28
Div. Pl. 28 Div. Total. 33 City Maple Ridge
Team NetTime 1:28:16 Pace/KM 8:50 View full
results
95 Amelie Gladu F20-29 4054 1:29:37
Div. Pl. 20 Div. Total. 22 City Edmonton
Team NetTime 1:29:22 Pace/KM 8:57 View full
results
96 Karalie Kinnersley F20-29 4213 1:29:39
Div. Pl. 21 Div. Total. 22 City Spruce Grove
Team NetTime 1:29:25 Pace/KM 8:57 View full
results
97 Martha Wismer F40-49 4635 1:34:43
Div. Pl. 29 Div. Total. 33 City Burnaby
Team NetTime 1:34:24 Pace/KM 9:27 View full
results
98 Janet Foss F60-99 4024 1:34:43
Div. Pl. 6 Div. Total. 7 City Langley
Team NetTime 1:34:26 Pace/KM 9:27 View full
results
99 Tanya Rodrigues F30-39 4588 1:36:32
Div. Pl. 26 Div. Total. 31 City New Westminster
Team NetTime 1:36:21 Pace/KM 9:39 View full
results
100 Zelita Rankin F30-39 4558 1:36:33
Div. Pl. 27 Div. Total. 31 City Burnaby
Team NetTime 1:36:22 Pace/KM 9:39 View full
results
101 Michelle Fleming F50-59 4081 1:37:59
Div. Pl. 16 Div. Total. 19 City Vancouver
Team Mary Ellen NetTime 1:37:41 Pace/KM 9:47 View full
results
  Rank Name Division Time
1 Tina Lu F20-29 49:10
Div. Pl. 1
Div. Total. 22
City Vancouver
Team
NetTime 0:49:09
Pace/KM 4:55
View full
results
2 Sharon Zwick F30-39 50:12
Div. Pl. 1
Div. Total. 31
City Vancouver
Team
NetTime 0:50:12
Pace/KM 5:02
View full
results
3 Deanna Lowther F40-49 51:18
Div. Pl. 1
Div. Total. 33
City Maple Ridge
Team
NetTime 0:51:15
Pace/KM 5:08
View full
results
4 Jacy Croft F20-29 52:03
Div. Pl. 2
Div. Total. 22
City Vancouver
Team
NetTime 0:51:58
Pace/KM 5:12
View full
results
5 Vicki Cunningham F40-49 53:21
Div. Pl. 2
Div. Total. 33
City Port Moody
Team Ritchie Bros.
NetTime 0:53:14
Pace/KM 5:20
View full
results
6 Paula Tetz F40-49 53:33
Div. Pl. 3
Div. Total. 33
City Leduc County
Team
NetTime 0:53:30
Pace/KM 5:21
View full
results
7 Elizabeth Wells F30-39 53:41
Div. Pl. 2
Div. Total. 31
City Surrey
Team
NetTime 0:53:35
Pace/KM 5:22
View full
results
8 Lindsay Johnston F20-29 53:47
Div. Pl. 3
Div. Total. 22
City Vancouver
Team
NetTime 0:53:43
Pace/KM 5:23
View full
results
9 Sally Wong F50-59 54:00
Div. Pl. 1
Div. Total. 19
City Surrey
Team
NetTime 0:53:57
Pace/KM 5:24
View full
results
10 Micaela Monk F20-29 54:45
Div. Pl. 4
Div. Total. 22
City Vancouver
Team
NetTime 0:54:42
Pace/KM 5:29
View full
results
11 Colleen Bruce F30-39 54:49
Div. Pl. 3
Div. Total. 31
City Victoria
Team
NetTime 0:54:40
Pace/KM 5:28
View full
results
12 Brenda Burridge F40-49 55:17
Div. Pl. 4
Div. Total. 33
City Langley
Team
NetTime 0:55:06
Pace/KM 5:31
View full
results
13 Loan Pham F30-39 56:21
Div. Pl. 4
Div. Total. 31
City Port Coquitlam
Team
NetTime 0:56:15
Pace/KM 5:38
View full
results
14 Trish Enderby F60-99 56:22
Div. Pl. 1
Div. Total. 7
City Burnaby
Team
NetTime 0:56:20
Pace/KM 5:38
View full
results
15 Jennifer Arntorp F40-49 56:23
Div. Pl. 5
Div. Total. 33
City North Vancouver
Team
NetTime 0:56:21
Pace/KM 5:39
View full
results
16 Maria Perez F50-59 56:55
Div. Pl. 2
Div. Total. 19
City Vancouver
Team
NetTime 0:56:51
Pace/KM 5:42
View full
results
17 Anna Laporta F50-59 56:55
Div. Pl. 3
Div. Total. 19
City Burnaby
Team
NetTime 0:56:52
Pace/KM 5:42
View full
results
18 Lisa Scherba F40-49 57:31
Div. Pl. 6
Div. Total. 33
City Vancouver
Team
NetTime 0:57:26
Pace/KM 5:45
View full
results
20 Samantha Lundy F20-29 57:41
Div. Pl. 5
Div. Total. 22
City Burnaby
Team
NetTime 0:57:36
Pace/KM 5:46
View full
results
21 Carla Castellani F50-59 58:21
Div. Pl. 4
Div. Total. 19
City Burnaby
Team
NetTime 0:58:19
Pace/KM 5:50
View full
results
22 Liz Lefeaux F30-39 58:22
Div. Pl. 5
Div. Total. 31
City Vancouver
Team
NetTime 0:58:21
Pace/KM 5:50
View full
results
23 Katherine Ashwell F50-59 58:50
Div. Pl. 5
Div. Total. 19
City Maple Ridge
Team
NetTime 0:58:46
Pace/KM 5:53
View full
results
24 Marcela Lamb F40-49 58:50
Div. Pl. 7
Div. Total. 33
City Coquitlam
Team
NetTime 0:58:47
Pace/KM 5:53
View full
results
25 Brenda Hockley F50-59 59:10
Div. Pl. 6
Div. Total. 19
City Surrey
Team
NetTime 0:59:06
Pace/KM 5:55
View full
results
26 Sharon Vipler F30-39 59:24
Div. Pl. 6
Div. Total. 31
City Delta
Team
NetTime 0:59:22
Pace/KM 5:57
View full
results
27 Jennifer Hiebert F50-59 59:43
Div. Pl. 7
Div. Total. 19
City Coquitlam
Team
NetTime 0:59:35
Pace/KM 5:58
View full
results
28 Cheryl Tong F30-39 59:51
Div. Pl. 7
Div. Total. 31
City Burnaby
Team
NetTime 0:59:50
Pace/KM 5:59
View full
results
29 Judy Cave F40-49 1:00:09
Div. Pl. 8
Div. Total. 33
City Burnaby
Team
NetTime 1:00:00
Pace/KM 6:00
View full
results
30 Nicole Rozinbaum F40-49 1:00:09
Div. Pl. 9
Div. Total. 33
City Burnaby
Team
NetTime 1:00:00
Pace/KM 6:00
View full
results
31 Lori Foster F30-39 1:00:41
Div. Pl. 8
Div. Total. 31
City Surrey
Team Ritchie Bros.
NetTime 1:00:34
Pace/KM 6:04
View full
results
32 Sue H F40-49 1:00:48
Div. Pl. 10
Div. Total. 33
City Vancouver
Team
NetTime 1:00:44
Pace/KM 6:05
View full
results
33 Kaylie Weinreich F20-29 1:00:48
Div. Pl. 6
Div. Total. 22
City Vancouver
Team
NetTime 1:00:44
Pace/KM 6:05
View full
results
34 Nikki Garin F20-29 1:01:36
Div. Pl. 7
Div. Total. 22
City Coquitlam
Team
NetTime 1:01:21
Pace/KM 6:09
View full
results
35 Kathy Pan F30-39 1:01:36
Div. Pl. 9
Div. Total. 31
City Vancouver
Team
NetTime 1:01:21
Pace/KM 6:09
View full
results
36 Bronte Dureault F20-29 1:01:47
Div. Pl. 8
Div. Total. 22
City Langley
Team
NetTime 1:01:41
Pace/KM 6:11
View full
results
37 Elvina Yong F20-29 1:01:56
Div. Pl. 9
Div. Total. 22
City Richmond
Team
NetTime 1:01:51
Pace/KM 6:12
View full
results
38 Sarah Weinkam F30-39 1:02:36
Div. Pl. 10
Div. Total. 31
City Port Coquitlam
Team
NetTime 1:02:27
Pace/KM 6:15
View full
results
39 Gabrielle Eagles F30-39 1:02:51
Div. Pl. 11
Div. Total. 31
City Vancouver
Team
NetTime 1:02:50
Pace/KM 6:17
View full
results
40 Alyshia Higgins F20-29 1:04:03
Div. Pl. 10
Div. Total. 22
City Vancouver
Team
NetTime 1:03:55
Pace/KM 6:24
View full
results
41 Jennifer Bowing F30-39 1:04:09
Div. Pl. 12
Div. Total. 31
City Richmond
Team
NetTime 1:04:00
Pace/KM 6:24
View full
results
42 Kirsten O'Connor F20-29 1:04:20
Div. Pl. 11
Div. Total. 22
City Surrey
Team
NetTime 1:04:15
Pace/KM 6:26
View full
results
43 Hasnaa Fatehi F30-39 1:05:24
Div. Pl. 13
Div. Total. 31
City Vancouver
Team
NetTime 1:05:22
Pace/KM 6:33
View full
results
44 Kathryn Ford F60-99 1:05:32
Div. Pl. 2
Div. Total. 7
City Burnaby
Team
NetTime 1:05:28
Pace/KM 6:33
View full
results
45 Shirley Mishra F30-39 1:05:59
Div. Pl. 14
Div. Total. 31
City Burnaby
Team
NetTime 1:05:55
Pace/KM 6:36
View full
results
46 Danica Levajac F50-59 1:06:18
Div. Pl. 8
Div. Total. 19
City Burnaby
Team
NetTime 1:06:17
Pace/KM 6:38
View full
results
47 Gabrielle Louie F30-39 1:06:57
Div. Pl. 15
Div. Total. 31
City Vancouver
Team
NetTime 1:06:51
Pace/KM 6:42
View full
results
48 Tania Beaupit F30-39 1:07:19
Div. Pl. 16
Div. Total. 31
City Vancouver
Team
NetTime 1:07:14
Pace/KM 6:44
View full
results
49 Jen Veasey F20-29 1:07:50
Div. Pl. 12
Div. Total. 22
City Maple Ridge
Team
NetTime 1:07:43
Pace/KM 6:47
View full
results
50 Mona Sam F50-59 1:07:59
Div. Pl. 9
Div. Total. 19
City Vancouver
Team
NetTime 1:07:54
Pace/KM 6:48
View full
results
51 Angela Cheng F40-49 1:09:26
Div. Pl. 11
Div. Total. 33
City Burnaby
Team
NetTime 1:09:21
Pace/KM 6:57
View full
results
52 Jennifer West F30-39 1:09:59
Div. Pl. 17
Div. Total. 31
City Surrey
Team
NetTime 1:09:53
Pace/KM 7:00
View full
results
53 Katie Taylor F30-39 1:09:59
Div. Pl. 18
Div. Total. 31
City Surrey
Team
NetTime 1:09:53
Pace/KM 7:00
View full
results
54 Karen Thomson F20-29 1:10:23
Div. Pl. 13
Div. Total. 22
City Coquitlam
Team
NetTime 1:10:12
Pace/KM 7:02
View full
results
55 K Lafontaine F30-39 1:10:32
Div. Pl. 19
Div. Total. 31
City Vancouver
Team
NetTime 1:10:28
Pace/KM 7:03
View full
results
56 Tamako Louie F40-49 1:10:34
Div. Pl. 12
Div. Total. 33
City Burnaby
Team
NetTime 1:10:28
Pace/KM 7:03
View full
results
57 Cassandra Fulton F20-29 1:10:38
Div. Pl. 14
Div. Total. 22
City Surrey
Team
NetTime 1:10:33
Pace/KM 7:04
View full
results
58 Sue Kennedy F60-99 1:10:39
Div. Pl. 3
Div. Total. 7
City Vancouver
Team
NetTime 1:10:29
Pace/KM 7:03
View full
results
59 Jackie Johannes F40-49 1:11:49
Div. Pl. 13
Div. Total. 33
City Coquitlam
Team
NetTime 1:11:38
Pace/KM 7:10
View full
results
60 Karen Mook F40-49 1:12:45
Div. Pl. 14
Div. Total. 33
City Port Coquitlam
Team
NetTime 1:12:32
Pace/KM 7:16
View full
results
61 Colleen Wilkinson F40-49 1:12:45
Div. Pl. 15
Div. Total. 33
City Burnaby
Team
NetTime 1:12:33
Pace/KM 7:16
View full
results
62 Eileen Wong F50-59 1:12:47
Div. Pl. 10
Div. Total. 19
City Vancouver
Team
NetTime 1:12:43
Pace/KM 7:17
View full
results
63 Susan Kong F40-49 1:13:21
Div. Pl. 16
Div. Total. 33
City Vancouver
Team
NetTime 1:13:15
Pace/KM 7:20
View full
results
64 Louise Rouse F40-49 1:13:32
Div. Pl. 17
Div. Total. 33
City Delta
Team Run50
NetTime 1:13:25
Pace/KM 7:21
View full
results
65 Betty Eng F40-49 1:13:43
Div. Pl. 18
Div. Total. 33
City Coquitlam
Team
NetTime 1:13:32
Pace/KM 7:22
View full
results
66 Ellen Engelsbel F40-49 1:14:07
Div. Pl. 19
Div. Total. 33
City Burnaby
Team Ritchie Bros.
NetTime 1:13:57
Pace/KM 7:24
View full
results
67 Denise Foxall F40-49 1:14:09
Div. Pl. 20
Div. Total. 33
City Burnaby
Team Ritchie Bros.
NetTime 1:13:58
Pace/KM 7:24
View full
results
68 Holly Ostler F30-39 1:14:12
Div. Pl. 20
Div. Total. 31
City Vancouver
Team
NetTime 1:14:06
Pace/KM 7:25
View full
results
69 Amanda Ho F20-29 1:14:24
Div. Pl. 15
Div. Total. 22
City New Westminster
Team
NetTime 1:14:11
Pace/KM 7:26
View full
results
70 Miri Malkin F40-49 1:14:37
Div. Pl. 21
Div. Total. 33
City Vancouver
Team
NetTime 1:14:32
Pace/KM 7:28
View full
results
71 Lori Lee F40-49 1:14:38
Div. Pl. 22
Div. Total. 33
City Port Moody
Team
NetTime 1:14:30
Pace/KM 7:27
View full
results
72 Emily Chow F20-29 1:14:39
Div. Pl. 16
Div. Total. 22
City Vancouver
Team
NetTime 1:14:26
Pace/KM 7:27
View full
results
73 Barbara Drake F40-49 1:14:48
Div. Pl. 23
Div. Total. 33
City New Westminster
Team
NetTime 1:14:34
Pace/KM 7:28
View full
results
74 Katherine Robertson F40-49 1:14:48
Div. Pl. 24
Div. Total. 33
City Burnaby
Team Fit First
NetTime 1:14:34
Pace/KM 7:28
View full
results
75 Christina Gutoski F30-39 1:15:04
Div. Pl. 21
Div. Total. 31
City Vancouver
Team
NetTime 1:14:59
Pace/KM 7:30
View full
results
76 Andrea Simoes F30-39 1:15:06
Div. Pl. 22
Div. Total. 31
City Vancouver
Team
NetTime 1:14:54
Pace/KM 7:30
View full
results
77 Shara Allemekinders F30-39 1:15:06
Div. Pl. 23
Div. Total. 31
City Vancouver
Team
NetTime 1:15:04
Pace/KM 7:31
View full
results
78 Lisa Blackburn F50-59 1:15:11
Div. Pl. 11
Div. Total. 19
City Coquitlam
Team RUN50
NetTime 1:15:04
Pace/KM 7:31
View full
results
79 Danielle Macdonald F30-39 1:17:21
Div. Pl. 24
Div. Total. 31
City North Vancouver
Team
NetTime 1:17:11
Pace/KM 7:44
View full
results
80 Leanne Fawcett F40-49 1:17:30
Div. Pl. 25
Div. Total. 33
City Langley
Team
NetTime 1:17:19
Pace/KM 7:44
View full
results
81 Liz Ashford F50-59 1:17:33
Div. Pl. 12
Div. Total. 19
City Coquitlam
Team
NetTime 1:17:24
Pace/KM 7:45
View full
results
82 Wendy Furlan-Morgan F60-99 1:18:25
Div. Pl. 4
Div. Total. 7
City Nanaimo
Team
NetTime 1:18:15
Pace/KM 7:50
View full
results
83 Tiel Fang F20-29 1:21:54
Div. Pl. 17
Div. Total. 22
City New Westminster
Team
NetTime 1:21:54
Pace/KM 8:12
View full
results
84 Kyla Bruce F30-39 1:21:56
Div. Pl. 25
Div. Total. 31
City Nanaimo
Team
NetTime 1:21:46
Pace/KM 8:11
View full
results
85 Carla Ambrosini F50-59 1:22:36
Div. Pl. 13
Div. Total. 19
City New Westminister
Team
NetTime 1:22:29
Pace/KM 8:15
View full
results
86 Roberta Rochon F50-59 1:23:48
Div. Pl. 14
Div. Total. 19
City Burnaby
Team
NetTime 1:23:37
Pace/KM 8:22
View full
results
87 Susan Clavey F60-99 1:24:29
Div. Pl. 5
Div. Total. 7
City Vancouver
Team
NetTime 1:24:13
Pace/KM 8:26
View full
results
88 Leslie Clavey F50-59 1:24:29
Div. Pl. 15
Div. Total. 19
City Chico
Team
NetTime 1:24:14
Pace/KM 8:26
View full
results
89 Michelle Romano F40-49 1:24:43
Div. Pl. 26
Div. Total. 33
City Burnaby
Team
NetTime 1:24:30
Pace/KM 8:27
View full
results
90 Katharine Foss F40-49 1:25:13
Div. Pl. 27
Div. Total. 33
City Langley
Team
NetTime 1:24:54
Pace/KM 8:30
View full
results
91 Catherine Li F20-29 1:27:02
Div. Pl. 18
Div. Total. 22
City Vancouver
Team Ritchie Bros.
NetTime 1:26:52
Pace/KM 8:42
View full
results
92 Missy Wilson F20-29 1:27:21
Div. Pl. 19
Div. Total. 22
City Burnaby
Team
NetTime 1:27:08
Pace/KM 8:43
View full
results
93 Arieanna Neilson F01-19 1:28:28
Div. Pl. 1
Div. Total. 3
City White Rock
Team
NetTime 1:28:15
Pace/KM 8:50
View full
results
94 Jennifer Nielsen F40-49 1:28:28
Div. Pl. 28
Div. Total. 33
City Maple Ridge
Team
NetTime 1:28:16
Pace/KM 8:50
View full
results
95 Amelie Gladu F20-29 1:29:37
Div. Pl. 20
Div. Total. 22
City Edmonton
Team
NetTime 1:29:22
Pace/KM 8:57
View full
results
96 Karalie Kinnersley F20-29 1:29:39
Div. Pl. 21
Div. Total. 22
City Spruce Grove
Team
NetTime 1:29:25
Pace/KM 8:57
View full
results
97 Martha Wismer F40-49 1:34:43
Div. Pl. 29
Div. Total. 33
City Burnaby
Team
NetTime 1:34:24
Pace/KM 9:27
View full
results
98 Janet Foss F60-99 1:34:43
Div. Pl. 6
Div. Total. 7
City Langley
Team
NetTime 1:34:26
Pace/KM 9:27