THE INTREPID STAGE RIDE - Stage 3

STAGE 2 | STAGE 1 | STAGE 3

Summerland, BC, CANADA
Sep 21, 2014
TIMER - Mark Nelson
  Rank Name Division Rider # Div. Pl. Team Rate Time  
1 Derek Hopkins TEAM-M 16 1 Hopkins Wellburn 28.3 4:55:55
2 Jeff Wettlaufer TEAM-X 30 1 Bikecafe 27.7 5:02:16
3 Darrell Anderson SOLO-M 13 1 27.6 5:03:29
4 Brent Macdonald TEAM-M 6 2 Intrepidaters 27.6 5:03:35
5 Dean Giesbrecht TEAM-M 15 3 Intrepidaters 27.6 5:03:36
6 Jay Gundzik SOLO-M 28 2 27.4 5:05:49
7 Mike Starko TEAM-M 51 4 KosMik 27.3 5:07:09
8 Paul Hossack TEAM-M 56 5 Fort Berens 27.3 5:07:12
9 Lawrence Chee TEAM-M 40 6 Fort Berens 27.3 5:07:13
10 Michael Brooks TEAM-M 47 7 Graham and Mike 26.9 5:11:14
11 Graham Ross TEAM-M 25 8 Graham and Mike 26.9 5:11:24
12 Brett Heilbron SOLO-M 7 3 24.8 5:38:06
13 Mark Cresswell SOLO-M 45 4 24.6 5:39:50
14 Kenneth Phillips TEAM-M 35 9 Riders on the storm 24.6 5:39:54
15 Brian Westerberg TEAM-M 8 10 Riders on the Storm 24.6 5:39:55
16 Steven Wellburn TEAM-M 62 11 Hopkins Wellburn 24.6 5:39:56
17 Michael Sgro TEAM-M 50 12 Sgro-Nelson 24.6 5:39:56
18 Dan Nelson TEAM-M 12 13 Sgro-Nelson 24.6 5:39:58
19 Chris Hamilton TEAM-X 11 2 Harriers 24.1 5:47:30
20 Louise Proulx TEAM-X 43 3 Harriers 24.1 5:47:30
21 Glen Shkurhan SOLO-M 24 5 24 5:48:46
22 Kristina Bangma SOLO-F 37 1 23.5 5:57:05
23 Nathan Kupsch TEAM-M 53 14 Nuovo Nord 22.7 6:08:50
24 Josh Kupsch TEAM-M 33 15 Nuovo Nord 22.7 6:08:52
25 Neil Pope SOLO-M 54 6 22.7 6:09:40
26 Andrew Brennan TEAM-M 3 16 Fort Berens 1 22.7 6:09:42
27 Michael Ainsworth TEAM-M 48 17 Fort Berens 1 22.7 6:09:42
28 Jason Clement TEAM-M 27 18 ARDOUR 22.3 6:16:05
29 William Tinmouth TEAM-M 65 19 ARDOUR 22.3 6:16:06
30 Jeff Robinson TEAM-M 29 20 Garmin Blunt 22.1 6:18:15
31 Lorne Blackman SOLO-M 42 7 22.1 6:19:22
32 Luz Arbelaez TEAM-X 44 4 Latino Fever 22.1 6:19:30
33 Paul Sweeney SOLO-M 57 8 22.1 6:19:47
34 Donald McInnes SOLO-M 19 9 22.1 6:19:49
35 Dominique Gregoire TEAM-X 18 5 THE G TEAM 22.1 6:19:50
36 Konstantine Sarafis TEAM-M 36 21 KosMik 21.4 6:30:55
37 Derek Lee SOLO-M 17 10 21.4 6:30:55
38 Cheryl Morch TEAM-F 9 1 Mo and Ho 21.4 6:30:57
39 Edwin Cho SOLO-M 22 11 21.4 6:30:57
40 Andrea Horton TEAM-F 2 2 Mo and Ho 21.4 6:30:57
41 Ian McCallum TEAM-M 26 22 Sherman Road VELOcity Club 21.4 6:30:58
42 Bob Hole TEAM-M 5 23 Team MacKenzie Bros 21.4 6:30:59
43 Doug Martineau TEAM-M 20 24 Team MacKenzie Bros 21.4 6:31:00
44 Cheryl Shkurhan SOLO-F 10 2 21.4 6:31:01
45 Mark Dantzer SOLO-M 46 12 21.4 6:32:13
46 Frank Blues TEAM-M 23 25 Arrowsmith Radical Runners 20.7 6:45:16
47 John Williams SOLO-M 32 13 20.4 6:50:13
48 Tim Dunn TEAM-M 63 26 Sherman Road VELOcity Club 20.4 6:50:14
49 Jim Glasspoole TEAM-X 31 6 THE G TEAM 20.4 6:50:15
50 Kurt Schroeder TEAM-M 38 27 Minnewankers 20.4 6:50:18
51 Douglas Walker TEAM-M 21 28 Minnewankers 20.4 6:50:20
52 Michael Miller SOLO-M 49 14 19.4 7:12:42
53 Dave Kerr TEAM-M 14 29 Garmin Blunt 19.4 7:12:45
54 Sian Spacey TEAM-X 60 7 MILC 19 7:21:15
55 Tom Honey TEAM-M 64 30 Dante's Rings 19 7:21:17
56 Lawrence Klein TEAM-M 39 31 Dante's Rings 19 7:21:17
57 Neil McKinnon TEAM-X 55 8 MILC 19 7:21:18
58 Juan Rodriguez TEAM-X 34 9 Latino Fever 19 7:21:26
59 Ryan Hill TEAM-M 59 32 Team Hill 18.1 7:43:39
60 Philip Neuwirth SOLO-M 58 15 16 8:42:15
61 Ali Zentner SOLO-F 1 3 14.9 9:21:57
  Rank Name Division Time
1 Derek Hopkins TEAM-M 4:55:55
2 Jeff Wettlaufer TEAM-X 5:02:16
3 Darrell Anderson SOLO-M 5:03:29
4 Brent Macdonald TEAM-M 5:03:35
5 Dean Giesbrecht TEAM-M 5:03:36
6 Jay Gundzik SOLO-M 5:05:49
7 Mike Starko TEAM-M 5:07:09
8 Paul Hossack TEAM-M 5:07:12
9 Lawrence Chee TEAM-M 5:07:13
10 Michael Brooks TEAM-M 5:11:14
11 Graham Ross TEAM-M 5:11:24
12 Brett Heilbron SOLO-M 5:38:06
13 Mark Cresswell SOLO-M 5:39:50
14 Kenneth Phillips TEAM-M 5:39:54
15 Brian Westerberg TEAM-M 5:39:55
16 Steven Wellburn TEAM-M 5:39:56
17 Michael Sgro TEAM-M 5:39:56
18 Dan Nelson TEAM-M 5:39:58
19 Chris Hamilton TEAM-X 5:47:30
20 Louise Proulx TEAM-X 5:47:30
21 Glen Shkurhan SOLO-M 5:48:46
22 Kristina Bangma SOLO-F 5:57:05
23 Nathan Kupsch TEAM-M 6:08:50
24 Josh Kupsch TEAM-M 6:08:52
25 Neil Pope SOLO-M 6:09:40
26 Andrew Brennan TEAM-M 6:09:42
27 Michael Ainsworth TEAM-M 6:09:42
28 Jason Clement TEAM-M 6:16:05
29 William Tinmouth TEAM-M 6:16:06
30 Jeff Robinson TEAM-M 6:18:15
31 Lorne Blackman SOLO-M 6:19:22
32 Luz Arbelaez TEAM-X 6:19:30
33 Paul Sweeney SOLO-M 6:19:47
34 Donald McInnes SOLO-M 6:19:49
35 Dominique Gregoire TEAM-X 6:19:50
36 Konstantine Sarafis TEAM-M 6:30:55
37 Derek Lee SOLO-M 6:30:55
38 Cheryl Morch TEAM-F 6:30:57
39 Edwin Cho SOLO-M 6:30:57
40 Andrea Horton TEAM-F 6:30:57
41 Ian McCallum TEAM-M 6:30:58
42 Bob Hole TEAM-M 6:30:59
43 Doug Martineau TEAM-M 6:31:00
44 Cheryl Shkurhan SOLO-F 6:31:01
45 Mark Dantzer SOLO-M 6:32:13
46 Frank Blues TEAM-M 6:45:16
47 John Williams SOLO-M 6:50:13
48 Tim Dunn TEAM-M 6:50:14
49 Jim Glasspoole TEAM-X 6:50:15
50 Kurt Schroeder TEAM-M 6:50:18
51 Douglas Walker TEAM-M 6:50:20
52 Michael Miller SOLO-M 7:12:42
53 Dave Kerr TEAM-M 7:12:45
54 Sian Spacey TEAM-X 7:21:15
55 Tom Honey TEAM-M 7:21:17
56 Lawrence Klein TEAM-M 7:21:17
57 Neil McKinnon TEAM-X 7:21:18
58 Juan Rodriguez TEAM-X 7:21:26
59 Ryan Hill TEAM-M 7:43:39
60 Philip Neuwirth SOLO-M 8:42:15
61 Ali Zentner SOLO-F 9:21:57
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
  Name Division Time
Name Results