2012 Whistler Half Marathon

Whistler, BC, Canada
Jun 02, 2012
TIMER - Mark Nelson
  Rank Name Division Halfway Time  
1 David Palermo M2529 34:19 1:09:17
City Vancouver Div. Pl. 1 Div. Total. 29
Pace/KM 3:30 NetTime 1:09:17 View full
results
2 Jason Loutitt M3539 35:17 1:10:57
City Squamish Div. Pl. 1 Div. Total. 32
Pace/KM 3:35 NetTime 1:10:57 View full
results
3 Edward McCarthy M2529 34:45 1:11:32
City Vancouver Div. Pl. 2 Div. Total. 29
Pace/KM 3:37 NetTime 1:11:32 View full
results
4 Shawn Nelson M2529 36:29 1:13:20
City Victoria Div. Pl. 3 Div. Total. 29
Pace/KM 3:42 NetTime 1:13:20 View full
results
5 Mike Chandler M3034 37:09 1:14:15
City Victoria Div. Pl. 1 Div. Total. 26
Pace/KM 3:45 NetTime 1:14:14 View full
results
6 Karen Tulloch F3539 39:45 1:17:31
City Vancouver Div. Pl. 1 Div. Total. 125
Pace/KM 3:55 NetTime 1:17:30 View full
results
7 Catrin Jones F3034 39:09 1:17:45
City Victoria Div. Pl. 1 Div. Total. 99
Pace/KM 3:55 NetTime 1:17:45 View full
results
8 B.D. Cooper M3034 39:10 1:19:12
City Whistler Div. Pl. 2 Div. Total. 26
Pace/KM 4:00 NetTime 1:19:12 View full
results
9 Care Nelson F2529 39:10 1:19:23
City Langford Div. Pl. 1 Div. Total. 60
Pace/KM 4:00 NetTime 1:19:23 View full
results
10 Lisa Brooking F0124 38:49 1:20:10
City Langley Div. Pl. 1 Div. Total. 18
Pace/KM 4:03 NetTime 1:20:10 View full
results
11 Simon Dennis M2529 39:30 1:20:38
City Victoria Div. Pl. 4 Div. Total. 29
Pace/KM 4:04 NetTime 1:20:38 View full
results
12 James Warren M3539 39:37 1:21:55
City Comox Div. Pl. 2 Div. Total. 32
Pace/KM 4:08 NetTime 1:21:52 View full
results
13 Amy Schneeberg F3034 41:09 1:22:09
City Vancouver Div. Pl. 2 Div. Total. 99
Pace/KM 4:09 NetTime 1:22:08 View full
results
14 Rebecca Reid F4549 41:46 1:22:26
City Vancouver Div. Pl. 1 Div. Total. 66
Pace/KM 4:10 NetTime 1:22:24 View full
results
15 Gillian Clayton F3034 41:26 1:22:50
City Vancouver Div. Pl. 3 Div. Total. 99
Pace/KM 4:11 NetTime 1:22:50 View full
results
16 David Moloney M3034 42:25 1:23:35
City Whistler Div. Pl. 3 Div. Total. 26
Pace/KM 4:13 NetTime 1:23:32 View full
results
17 Kevin Hodder M4044 40:45 1:23:49
City Whistler Div. Pl. 1 Div. Total. 34
Pace/KM 4:14 NetTime 1:23:48 View full
results
18 Craig Henderson M3034 41:41 1:24:47
City Whistler Div. Pl. 4 Div. Total. 26
Pace/KM 4:17 NetTime 1:24:45 View full
results
19 John Blok M5559 41:31 1:25:51
City Whistler Div. Pl. 1 Div. Total. 14
Pace/KM 4:20 NetTime 1:25:51 View full
results
20 Mark Allard M4549 42:26 1:26:00
City Whistler Div. Pl. 1 Div. Total. 20
Pace/KM 4:20 NetTime 1:25:58 View full
results
21 Max Proske M0124 43:40 1:26:28
City Langley Div. Pl. 1 Div. Total. 6
Pace/KM 4:22 NetTime 1:26:12 View full
results
22 Tina Connelly F4044 42:49 1:26:33
City Port Coquitlam Div. Pl. 1 Div. Total. 102
Pace/KM 4:22 NetTime 1:26:32 View full
results
23 Steve Savage M3034 42:41 1:27:06
City North Vancouver Div. Pl. 5 Div. Total. 26
Pace/KM 4:24 NetTime 1:27:06 View full
results
24 David Velly M2529 43:03 1:27:11
City Jaulzy Div. Pl. 5 Div. Total. 29
Pace/KM 4:24 NetTime 1:27:08 View full
results
25 Cara Williams F3034 42:53 1:27:34
City Victoria Div. Pl. 4 Div. Total. 99
Pace/KM 4:25 NetTime 1:27:30 View full
results
26 Toby Perkins M3034 43:02 1:27:46
City North Vancouver Div. Pl. 6 Div. Total. 26
Pace/KM 4:26 NetTime 1:27:41 View full
results
27 Stephen Meratla M4044 43:53 1:27:56
City Boulder Div. Pl. 2 Div. Total. 34
Pace/KM 4:26 NetTime 1:27:51 View full
results
28 Gary Martin M3539 44:07 1:27:58
City Pemberton Div. Pl. 3 Div. Total. 32
Pace/KM 4:26 NetTime 1:27:56 View full
results
29 Geoff Horn M3539 43:01 1:28:02
City Regina Div. Pl. 4 Div. Total. 32
Pace/KM 4:26 NetTime 1:27:59 View full
results
30 Matt Steele M3034 43:53 1:28:16
City Vancouver Div. Pl. 7 Div. Total. 26
Pace/KM 4:27 NetTime 1:27:47 View full
results
31 Niki Jacques F3539 44:36 1:28:52
City Coquitlam Div. Pl. 2 Div. Total. 125
Pace/KM 4:29 NetTime 1:28:50 View full
results
32 Scott Robinson M3539 44:15 1:28:54
City Vancouver Div. Pl. 5 Div. Total. 32
Pace/KM 4:29 NetTime 1:28:51 View full
results
33 Travis McMaster M2529 43:53 1:29:09
City Whistler Div. Pl. 6 Div. Total. 29
Pace/KM 4:30 NetTime 1:29:06 View full
results
34 David Terrana M4044 43:52 1:29:29
City Delta Div. Pl. 3 Div. Total. 34
Pace/KM 4:31 NetTime 1:29:26 View full
results
35 Jill Olson F3034 44:24 1:29:39
City Vancouver Div. Pl. 5 Div. Total. 99
Pace/KM 4:31 NetTime 1:29:34 View full
results
36 Gerad Shea M4044 45:21 1:29:44
City Chilliwack Div. Pl. 4 Div. Total. 34
Pace/KM 4:32 NetTime 1:29:36 View full
results
37 Scott Aldrich M3539 44:23 1:29:47
City Pemberton Div. Pl. 6 Div. Total. 32
Pace/KM 4:32 NetTime 1:29:37 View full
results
38 Peter Bucholtz M6064 45:51 1:30:07
City New Westminster Div. Pl. 1 Div. Total. 13
Pace/KM 4:33 NetTime 1:30:02 View full
results
39 James Newby M3539 44:39 1:30:33
City Gaibaldi Highlands Div. Pl. 7 Div. Total. 32
Pace/KM 4:34 NetTime 1:30:29 View full
results
40 Quentin Emeriau M2529 44:26 1:30:36
City Whistler Div. Pl. 7 Div. Total. 29
Pace/KM 4:34 NetTime 1:30:33 View full
results
41 Clare Pollock F2529 44:51 1:31:09
City North Vancouver Div. Pl. 2 Div. Total. 60
Pace/KM 4:36 NetTime 1:31:06 View full
results
42 Mike Heiliger M5559 45:37 1:31:22
City Squamish Div. Pl. 2 Div. Total. 14
Pace/KM 4:37 NetTime 1:31:19 View full
results
43 Andrew Ambery M3539 44:57 1:31:44
City Victoria Div. Pl. 8 Div. Total. 32
Pace/KM 4:38 NetTime 1:31:41 View full
results
44 Mark Schmidt M2529 45:11 1:31:44
City Whistler Div. Pl. 8 Div. Total. 29
Pace/KM 4:38 NetTime 1:31:39 View full
results
45 David Priddy M3539 46:10 1:31:57
City Vancouver Div. Pl. 9 Div. Total. 32
Pace/KM 4:38 NetTime 1:31:45 View full
results
46 Hayley Winters F3034 44:28 1:31:59
City Whistler Div. Pl. 6 Div. Total. 99
Pace/KM 4:38 NetTime 1:31:57 View full
results
47 Tom Ballhausen M4549 45:29 1:32:15
City Pemberton Div. Pl. 2 Div. Total. 20
Pace/KM 4:39 NetTime 1:32:04 View full
results
48 Michael Hughes M3034 45:25 1:32:31
City North Vancouver Div. Pl. 8 Div. Total. 26
Pace/KM 4:40 NetTime 1:32:18 View full
results
49 Greg Diamond M4549 45:03 1:32:42
City Whistler Div. Pl. 3 Div. Total. 20
Pace/KM 4:41 NetTime 1:32:28 View full
results
50 Steve Trumfio M4044 46:10 1:32:57
City Renton Div. Pl. 5 Div. Total. 34
Pace/KM 4:41 NetTime 1:32:54 View full
results
51 Chili Thom M3539 47:24 1:33:05
City Gaibaldi Highlands Div. Pl. 10 Div. Total. 32
Pace/KM 4:42 NetTime 1:32:24 View full
results
52 Mahira Lakshman M3034 49:33 1:33:19
City Toronto Div. Pl. 9 Div. Total. 26
Pace/KM 4:42 NetTime 1:33:08 View full
results
53 Hannah Garcia F3539 45:12 1:33:40
City Whistler Div. Pl. 3 Div. Total. 125
Pace/KM 4:43 NetTime 1:33:38 View full
results
54 Alexa Harder F0124 47:08 1:33:48
City Whistler Div. Pl. 2 Div. Total. 18
Pace/KM 4:44 NetTime 1:33:34 View full
results
55 Walter Wallgram M5559 45:44 1:34:02
City Whistler Div. Pl. 3 Div. Total. 14
Pace/KM 4:45 NetTime 1:33:50 View full
results
56 Raymond Cupples M2529 47:31 1:34:03
City Whistler Div. Pl. 9 Div. Total. 29
Pace/KM 4:45 NetTime 1:33:57 View full
results
57 Mardi Maynard F3539 45:12 1:34:17
City Whistler Div. Pl. 4 Div. Total. 125
Pace/KM 4:45 NetTime 1:34:15 View full
results
58 Judy Riddle F4549 46:07 1:34:19
City Gaibaldi Highlands Div. Pl. 2 Div. Total. 66
Pace/KM 4:45 NetTime 1:34:10 View full
results
59 Larry Doan M5559 46:52 1:34:27
City Vancouver Div. Pl. 4 Div. Total. 14
Pace/KM 4:46 NetTime 1:34:22 View full
results
60 Natalie Morel F3539 47:07 1:34:29
City Pemberton Div. Pl. 5 Div. Total. 125
Pace/KM 4:46 NetTime 1:34:09 View full
results
61 Alexandra Swift F3539 46:17 1:34:30
City Squamish Div. Pl. 6 Div. Total. 125
Pace/KM 4:46 NetTime 1:34:28 View full
results
62 Katrina Shea F3539 46:54 1:34:37
City Chilliwack Div. Pl. 7 Div. Total. 125
Pace/KM 4:46 NetTime 1:34:26 View full
results
63 Michelle Hamilton F4044 47:49 1:34:37
City San Jose Div. Pl. 2 Div. Total. 102
Pace/KM 4:46 NetTime 1:34:11 View full
results
64 Dane Cozens M2529 47:21 1:34:50
City Whistler Div. Pl. 10 Div. Total. 29
Pace/KM 4:47 NetTime 1:33:43 View full
results
65 Michael Zuccolin M3034 47:01 1:34:52
City Whistler Div. Pl. 10 Div. Total. 26
Pace/KM 4:47 NetTime 1:34:45 View full
results
66 Darren Williams M4549 47:03 1:34:53
City Seattle Div. Pl. 4 Div. Total. 20
Pace/KM 4:47 NetTime 1:34:37 View full
results
67 Diana Thaxter F4549 47:25 1:35:06
City Victoria Div. Pl. 3 Div. Total. 66
Pace/KM 4:48 NetTime 1:34:51 View full
results
68 Damian Dollisson M2529 46:57 1:35:11
City West Vancouver Div. Pl. 11 Div. Total. 29
Pace/KM 4:48 NetTime 1:35:05 View full
results
69 Dominic Gerelle M5559 46:54 1:35:14
City North Vancouver Div. Pl. 5 Div. Total. 14
Pace/KM 4:48 NetTime 1:35:11 View full
results
70 Paul Williamson M3034 48:15 1:35:17
City Vancouver Div. Pl. 11 Div. Total. 26
Pace/KM 4:48 NetTime 1:34:57 View full
results
71 Grant Finnighan M5054 47:38 1:35:51
City Vancouver Div. Pl. 1 Div. Total. 14
Pace/KM 4:50 NetTime 1:35:39 View full
results
72 Wes McVey M3034 48:39 1:35:52
City Squamish Div. Pl. 12 Div. Total. 26
Pace/KM 4:50 NetTime 1:35:05 View full
results
73 Louise Oliver F4044 46:50 1:35:53
City Whistler Div. Pl. 3 Div. Total. 102
Pace/KM 4:50 NetTime 1:35:07 View full
results
74 Barb Edgar F4549 47:56 1:35:59
City Sherwood Park Div. Pl. 4 Div. Total. 66
Pace/KM 4:50 NetTime 1:35:26 View full
results
75 Ciara McLoughlin F2529 47:27 1:36:00
City Squamish Div. Pl. 3 Div. Total. 60
Pace/KM 4:50 NetTime 1:35:53 View full
results
76 Brenda Baker F5559 47:39 1:36:03
City Whistler Div. Pl. 1 Div. Total. 25
Pace/KM 4:51 NetTime 1:35:44 View full
results
77 Gail Brooks F4549 46:50 1:36:09
City Whistler Div. Pl. 5 Div. Total. 66
Pace/KM 4:51 NetTime 1:36:01 View full
results
78 Wendy Jewett F4044 47:56 1:36:10
City Gaibaldi Highlands Div. Pl. 4 Div. Total. 102
Pace/KM 4:51 NetTime 1:35:52 View full
results
79 Isabellle Papillon F3539 47:59 1:36:10
City Pemberton Div. Pl. 8 Div. Total. 125
Pace/KM 4:51 NetTime 1:35:49 View full
results
80 Marvin Haasen M5054 48:20 1:36:18
City Whistler Div. Pl. 2 Div. Total. 14
Pace/KM 4:51 NetTime 1:35:59 View full
results
81 Lori Nielsen F5054 47:54 1:36:20
City Victoria Div. Pl. 1 Div. Total. 39
Pace/KM 4:51 NetTime 1:36:15 View full
results
82 Chad Clippingdale M3034 47:40 1:36:23
City Vancouver Div. Pl. 13 Div. Total. 26
Pace/KM 4:52 NetTime 1:36:10 View full
results
83 William Huckvale M2529 48:42 1:36:24
City Whistler Div. Pl. 12 Div. Total. 29
Pace/KM 4:52 NetTime 1:35:52 View full
results
84 Debbie Welsh F4549 47:06 1:36:30
City Whistler Div. Pl. 6 Div. Total. 66
Pace/KM 4:52 NetTime 1:36:20 View full
results
85 Geoff MacKay M2529 48:09 1:36:36
City Vancouver Div. Pl. 13 Div. Total. 29
Pace/KM 4:52 NetTime 1:36:32 View full
results
86 Jennifer Colliver F2529 47:32 1:36:45
City Whistler Div. Pl. 4 Div. Total. 60
Pace/KM 4:53 NetTime 1:36:25 View full
results
87 Andrew Kates M0124 46:54 1:36:56
City Whistler Div. Pl. 2 Div. Total. 6
Pace/KM 4:53 NetTime 1:36:47 View full
results
88 Krista Powell F3034 48:39 1:37:02
City Victoria Div. Pl. 7 Div. Total. 99
Pace/KM 4:54 NetTime 1:36:51 View full
results
89 Peter Grant M4549 46:22 1:37:04
City Richmond Div. Pl. 5 Div. Total. 20
Pace/KM 4:54 NetTime 1:36:59 View full
results
90 Robin Bonner F3539 47:59 1:37:10
City North Vancouver Div. Pl. 9 Div. Total. 125
Pace/KM 4:54 NetTime 1:36:58 View full
results
91 Jen Vording F4044 48:44 1:37:22
City Chestermere Div. Pl. 5 Div. Total. 102
Pace/KM 4:55 NetTime 1:37:17 View full
results
92 Erica Cuthbert F3539 48:27 1:37:35
City Pemberton Div. Pl. 10 Div. Total. 125
Pace/KM 4:55 NetTime 1:37:16 View full
results
93 Laura Hoppe F3034 48:46 1:37:39
City Vancouver Div. Pl. 8 Div. Total. 99
Pace/KM 4:56 NetTime 1:37:27 View full
results
94 Gwendolyn Kennedy F4549 47:34 1:38:03
City Pemberton Div. Pl. 7 Div. Total. 66
Pace/KM 4:57 NetTime 1:37:26 View full
results
95 Marcus Hodder M2529 48:10 1:38:11
City Whistler Div. Pl. 14 Div. Total. 29
Pace/KM 4:57 NetTime 1:38:09 View full
results
96 Fiona Scott F3034 48:59 1:38:12
City Whistler Div. Pl. 9 Div. Total. 99
Pace/KM 4:57 NetTime 1:37:40 View full
results
97 Jon Decaigny M3539 48:36 1:38:13
City Whistler Div. Pl. 11 Div. Total. 32
Pace/KM 4:57 NetTime 1:37:42 View full
results
98 Vannessa Chadd F4044 48:31 1:38:18
City Delta Div. Pl. 6 Div. Total. 102
Pace/KM 4:57 NetTime 1:37:50 View full
results
99 Devin Steif M2529 48:59 1:38:32
City Squamish Div. Pl. 15 Div. Total. 29
Pace/KM 4:58 NetTime 1:38:15 View full
results
100 Sam Chiu M3034 49:47 1:38:58
City Vancouver Div. Pl. 14 Div. Total. 26
Pace/KM 4:59 NetTime 1:38:35 View full
results
  Rank Name Division Time
1 David Palermo M2529 1:09:17
City Vancouver
Div. Pl. 1
Div. Total. 29
Pace/KM 3:30
NetTime 1:09:17
View full
results
2 Jason Loutitt M3539 1:10:57
City Squamish
Div. Pl. 1
Div. Total. 32
Pace/KM 3:35
NetTime 1:10:57
View full
results
3 Edward McCarthy M2529 1:11:32
City Vancouver
Div. Pl. 2
Div. Total. 29
Pace/KM 3:37
NetTime 1:11:32
View full
results
4 Shawn Nelson M2529 1:13:20
City Victoria
Div. Pl. 3
Div. Total. 29
Pace/KM 3:42
NetTime 1:13:20
View full
results
5 Mike Chandler M3034 1:14:15
City Victoria
Div. Pl. 1
Div. Total. 26
Pace/KM 3:45
NetTime 1:14:14
View full
results
6 Karen Tulloch F3539 1:17:31
City Vancouver
Div. Pl. 1
Div. Total. 125
Pace/KM 3:55
NetTime 1:17:30
View full
results
7 Catrin Jones F3034 1:17:45
City Victoria
Div. Pl. 1
Div. Total. 99
Pace/KM 3:55
NetTime 1:17:45
View full
results
8 B.D. Cooper M3034 1:19:12
City Whistler
Div. Pl. 2
Div. Total. 26
Pace/KM 4:00
NetTime 1:19:12
View full
results
9 Care Nelson F2529 1:19:23
City Langford
Div. Pl. 1
Div. Total. 60
Pace/KM 4:00
NetTime 1:19:23
View full
results
10 Lisa Brooking F0124 1:20:10
City Langley
Div. Pl. 1
Div. Total. 18
Pace/KM 4:03
NetTime 1:20:10
View full
results
11 Simon Dennis M2529 1:20:38
City Victoria
Div. Pl. 4
Div. Total. 29
Pace/KM 4:04
NetTime 1:20:38
View full
results
12 James Warren M3539 1:21:55
City Comox
Div. Pl. 2
Div. Total. 32
Pace/KM 4:08
NetTime 1:21:52
View full
results
13 Amy Schneeberg F3034 1:22:09
City Vancouver
Div. Pl. 2
Div. Total. 99
Pace/KM 4:09
NetTime 1:22:08
View full
results
14 Rebecca Reid F4549 1:22:26
City Vancouver
Div. Pl. 1
Div. Total. 66
Pace/KM 4:10
NetTime 1:22:24
View full
results
15 Gillian Clayton F3034 1:22:50
City Vancouver
Div. Pl. 3
Div. Total. 99
Pace/KM 4:11
NetTime 1:22:50
View full
results
16 David Moloney M3034 1:23:35
City Whistler
Div. Pl. 3
Div. Total. 26
Pace/KM 4:13
NetTime 1:23:32
View full
results
17 Kevin Hodder M4044 1:23:49
City Whistler
Div. Pl. 1
Div. Total. 34
Pace/KM 4:14
NetTime 1:23:48
View full
results
18 Craig Henderson M3034 1:24:47
City Whistler
Div. Pl. 4
Div. Total. 26
Pace/KM 4:17
NetTime 1:24:45
View full
results
19 John Blok M5559 1:25:51
City Whistler
Div. Pl. 1
Div. Total. 14
Pace/KM 4:20
NetTime 1:25:51
View full
results
20 Mark Allard M4549 1:26:00
City Whistler
Div. Pl. 1
Div. Total. 20
Pace/KM 4:20
NetTime 1:25:58
View full
results
21 Max Proske M0124 1:26:28
City Langley
Div. Pl. 1
Div. Total. 6
Pace/KM 4:22
NetTime 1:26:12
View full
results
22 Tina Connelly F4044 1:26:33
City Port Coquitlam
Div. Pl. 1
Div. Total. 102
Pace/KM 4:22
NetTime 1:26:32
View full
results
23 Steve Savage M3034 1:27:06
City North Vancouver
Div. Pl. 5
Div. Total. 26
Pace/KM 4:24
NetTime 1:27:06
View full
results
24 David Velly M2529 1:27:11
City Jaulzy
Div. Pl. 5
Div. Total. 29
Pace/KM 4:24
NetTime 1:27:08
View full
results
25 Cara Williams F3034 1:27:34
City Victoria
Div. Pl. 4
Div. Total. 99
Pace/KM 4:25
NetTime 1:27:30
View full
results
26 Toby Perkins M3034 1:27:46
City North Vancouver
Div. Pl. 6
Div. Total. 26
Pace/KM 4:26
NetTime 1:27:41
View full
results
27 Stephen Meratla M4044 1:27:56
City Boulder
Div. Pl. 2
Div. Total. 34
Pace/KM 4:26
NetTime 1:27:51
View full
results
28 Gary Martin M3539 1:27:58
City Pemberton
Div. Pl. 3
Div. Total. 32
Pace/KM 4:26
NetTime 1:27:56
View full
results
29 Geoff Horn M3539 1:28:02
City Regina
Div. Pl. 4
Div. Total. 32
Pace/KM 4:26
NetTime 1:27:59
View full
results
30 Matt Steele M3034 1:28:16
City Vancouver
Div. Pl. 7
Div. Total. 26
Pace/KM 4:27
NetTime 1:27:47
View full
results
31 Niki Jacques F3539 1:28:52
City Coquitlam
Div. Pl. 2
Div. Total. 125
Pace/KM 4:29
NetTime 1:28:50
View full
results
32 Scott Robinson M3539 1:28:54
City Vancouver
Div. Pl. 5
Div. Total. 32
Pace/KM 4:29
NetTime 1:28:51
View full
results
33 Travis McMaster M2529 1:29:09
City Whistler
Div. Pl. 6
Div. Total. 29
Pace/KM 4:30
NetTime 1:29:06
View full
results
34 David Terrana M4044 1:29:29
City Delta
Div. Pl. 3
Div. Total. 34
Pace/KM 4:31
NetTime 1:29:26
View full
results
35 Jill Olson F3034 1:29:39
City Vancouver
Div. Pl. 5
Div. Total. 99
Pace/KM 4:31
NetTime 1:29:34
View full
results
36 Gerad Shea M4044 1:29:44
City Chilliwack
Div. Pl. 4
Div. Total. 34
Pace/KM 4:32
NetTime 1:29:36
View full
results
37 Scott Aldrich M3539 1:29:47
City Pemberton
Div. Pl. 6
Div. Total. 32
Pace/KM 4:32
NetTime 1:29:37
View full
results
38 Peter Bucholtz M6064 1:30:07
City New Westminster
Div. Pl. 1
Div. Total. 13
Pace/KM 4:33
NetTime 1:30:02
View full
results
39 James Newby M3539 1:30:33
City Gaibaldi Highlands
Div. Pl. 7
Div. Total. 32
Pace/KM 4:34
NetTime 1:30:29
View full
results
40 Quentin Emeriau M2529 1:30:36
City Whistler
Div. Pl. 7
Div. Total. 29
Pace/KM 4:34
NetTime 1:30:33
View full
results
41 Clare Pollock F2529 1:31:09
City North Vancouver
Div. Pl. 2
Div. Total. 60
Pace/KM 4:36
NetTime 1:31:06
View full
results
42 Mike Heiliger M5559 1:31:22
City Squamish
Div. Pl. 2
Div. Total. 14
Pace/KM 4:37
NetTime 1:31:19
View full
results
43 Andrew Ambery M3539 1:31:44
City Victoria
Div. Pl. 8
Div. Total. 32
Pace/KM 4:38
NetTime 1:31:41
View full
results
44 Mark Schmidt M2529 1:31:44
City Whistler
Div. Pl. 8
Div. Total. 29
Pace/KM 4:38
NetTime 1:31:39
View full
results
45 David Priddy M3539 1:31:57
City Vancouver
Div. Pl. 9
Div. Total. 32
Pace/KM 4:38
NetTime 1:31:45
View full
results
46 Hayley Winters F3034 1:31:59
City Whistler
Div. Pl. 6
Div. Total. 99
Pace/KM 4:38
NetTime 1:31:57
View full
results
47 Tom Ballhausen M4549 1:32:15
City Pemberton
Div. Pl. 2
Div. Total. 20
Pace/KM 4:39
NetTime 1:32:04
View full
results
48 Michael Hughes M3034 1:32:31
City North Vancouver
Div. Pl. 8
Div. Total. 26
Pace/KM 4:40
NetTime 1:32:18
View full
results
49 Greg Diamond M4549 1:32:42
City Whistler
Div. Pl. 3
Div. Total. 20
Pace/KM 4:41
NetTime 1:32:28
View full
results
50 Steve Trumfio M4044 1:32:57
City Renton
Div. Pl. 5
Div. Total. 34
Pace/KM 4:41
NetTime 1:32:54
View full
results
51 Chili Thom M3539 1:33:05
City Gaibaldi Highlands
Div. Pl. 10
Div. Total. 32
Pace/KM 4:42
NetTime 1:32:24
View full
results
52 Mahira Lakshman M3034 1:33:19
City Toronto
Div. Pl. 9
Div. Total. 26
Pace/KM 4:42
NetTime 1:33:08
View full
results
53 Hannah Garcia F3539 1:33:40
City Whistler
Div. Pl. 3
Div. Total. 125
Pace/KM 4:43
NetTime 1:33:38
View full
results
54 Alexa Harder F0124 1:33:48
City Whistler
Div. Pl. 2
Div. Total. 18
Pace/KM 4:44
NetTime 1:33:34
View full
results
55 Walter Wallgram M5559 1:34:02
City Whistler
Div. Pl. 3
Div. Total. 14
Pace/KM 4:45
NetTime 1:33:50
View full
results
56 Raymond Cupples M2529 1:34:03
City Whistler
Div. Pl. 9
Div. Total. 29
Pace/KM 4:45
NetTime 1:33:57
View full
results
57 Mardi Maynard F3539 1:34:17
City Whistler
Div. Pl. 4
Div. Total. 125
Pace/KM 4:45
NetTime 1:34:15
View full
results
58 Judy Riddle F4549 1:34:19
City Gaibaldi Highlands
Div. Pl. 2
Div. Total. 66
Pace/KM 4:45
NetTime 1:34:10
View full
results
59 Larry Doan M5559 1:34:27
City Vancouver
Div. Pl. 4
Div. Total. 14
Pace/KM 4:46
NetTime 1:34:22
View full
results
60 Natalie Morel F3539 1:34:29
City Pemberton
Div. Pl. 5
Div. Total. 125
Pace/KM 4:46
NetTime 1:34:09
View full
results
61 Alexandra Swift F3539 1:34:30
City Squamish
Div. Pl. 6
Div. Total. 125
Pace/KM 4:46
NetTime 1:34:28
View full
results
62 Katrina Shea F3539 1:34:37
City Chilliwack
Div. Pl. 7
Div. Total. 125
Pace/KM 4:46
NetTime 1:34:26
View full
results
63 Michelle Hamilton F4044 1:34:37
City San Jose
Div. Pl. 2
Div. Total. 102
Pace/KM 4:46
NetTime 1:34:11
View full
results
64 Dane Cozens M2529 1:34:50
City Whistler
Div. Pl. 10
Div. Total. 29
Pace/KM 4:47
NetTime 1:33:43
View full
results
65 Michael Zuccolin M3034 1:34:52
City Whistler
Div. Pl. 10
Div. Total. 26
Pace/KM 4:47
NetTime 1:34:45
View full
results
66 Darren Williams M4549 1:34:53
City Seattle
Div. Pl. 4
Div. Total. 20
Pace/KM 4:47
NetTime 1:34:37
View full
results
67 Diana Thaxter F4549 1:35:06
City Victoria
Div. Pl. 3
Div. Total. 66
Pace/KM 4:48
NetTime 1:34:51
View full
results
68 Damian Dollisson M2529 1:35:11
City West Vancouver
Div. Pl. 11
Div. Total. 29
Pace/KM 4:48
NetTime 1:35:05
View full
results
69 Dominic Gerelle M5559 1:35:14
City North Vancouver
Div. Pl. 5
Div. Total. 14
Pace/KM 4:48
NetTime 1:35:11
View full
results
70 Paul Williamson M3034 1:35:17
City Vancouver
Div. Pl. 11
Div. Total. 26
Pace/KM 4:48
NetTime 1:34:57
View full
results
71 Grant Finnighan M5054 1:35:51
City Vancouver
Div. Pl. 1
Div. Total. 14
Pace/KM 4:50
NetTime 1:35:39
View full
results
72 Wes McVey M3034 1:35:52
City Squamish
Div. Pl. 12
Div. Total. 26
Pace/KM 4:50
NetTime 1:35:05
View full
results
73 Louise Oliver F4044 1:35:53
City Whistler
Div. Pl. 3
Div. Total. 102
Pace/KM 4:50
NetTime 1:35:07
View full
results
74 Barb Edgar F4549 1:35:59
City Sherwood Park
Div. Pl. 4
Div. Total. 66
Pace/KM 4:50
NetTime 1:35:26
View full
results
75 Ciara McLoughlin F2529 1:36:00
City Squamish
Div. Pl. 3
Div. Total. 60
Pace/KM 4:50
NetTime 1:35:53
View full
results
76 Brenda Baker F5559 1:36:03
City Whistler
Div. Pl. 1
Div. Total. 25
Pace/KM 4:51
NetTime 1:35:44
View full
results
77 Gail Brooks F4549 1:36:09
City Whistler
Div. Pl. 5
Div. Total. 66
Pace/KM 4:51
NetTime 1:36:01
View full
results
78 Wendy Jewett F4044 1:36:10
City Gaibaldi Highlands
Div. Pl. 4
Div. Total. 102
Pace/KM 4:51
NetTime 1:35:52
View full
results
79 Isabellle Papillon F3539 1:36:10
City Pemberton
Div. Pl. 8
Div. Total. 125
Pace/KM 4:51
NetTime 1:35:49
View full
results
80 Marvin Haasen M5054 1:36:18
City Whistler
Div. Pl. 2
Div. Total. 14
Pace/KM 4:51
NetTime 1:35:59
View full
results
81 Lori Nielsen F5054 1:36:20
City Victoria
Div. Pl. 1
Div. Total. 39
Pace/KM 4:51
NetTime 1:36:15
View full
results
82 Chad Clippingdale M3034 1:36:23
City Vancouver
Div. Pl. 13
Div. Total. 26
Pace/KM 4:52
NetTime 1:36:10
View full
results
83 William Huckvale M2529 1:36:24
City Whistler
Div. Pl. 12
Div. Total. 29
Pace/KM 4:52
NetTime 1:35:52
View full
results
84 Debbie Welsh F4549 1:36:30
City Whistler
Div. Pl. 6
Div. Total. 66
Pace/KM 4:52
NetTime 1:36:20
View full
results
85 Geoff MacKay M2529 1:36:36
City Vancouver
Div. Pl. 13
Div. Total. 29
Pace/KM 4:52
NetTime 1:36:32
View full
results
86 Jennifer Colliver F2529 1:36:45
City Whistler
Div. Pl. 4
Div. Total. 60
Pace/KM 4:53
NetTime 1:36:25
View full
results
87 Andrew Kates M0124 1:36:56
City Whistler
Div. Pl. 2
Div. Total. 6
Pace/KM 4:53
NetTime 1:36:47
View full
results
88 Krista Powell F3034 1:37:02
City Victoria
Div. Pl. 7
Div. Total. 99
Pace/KM 4:54
NetTime 1:36:51
View full
results
89 Peter Grant M4549 1:37:04
City Richmond
Div. Pl. 5
Div. Total. 20
Pace/KM 4:54
NetTime 1:36:59
View full
results
90 Robin Bonner F3539 1:37:10
City North Vancouver
Div. Pl. 9
Div. Total. 125
Pace/KM 4:54
NetTime 1:36:58
View full
results
91 Jen Vording F4044 1:37:22
City Chestermere
Div. Pl. 5
Div. Total. 102
Pace/KM 4:55
NetTime 1:37:17
View full
results
92 Erica Cuthbert F3539 1:37:35
City Pemberton
Div. Pl. 10
Div. Total. 125
Pace/KM 4:55
NetTime 1:37:16
View full
results
93 Laura Hoppe F3034 1:37:39
City Vancouver
Div. Pl. 8
Div. Total. 99
Pace/KM 4:56
NetTime 1:37:27
View full
results
94 Gwendolyn Kennedy F4549 1:38:03
City Pemberton
Div. Pl. 7
Div. Total. 66
Pace/KM 4:57
NetTime 1:37:26
View full
results
95 Marcus Hodder M2529 1:38:11
City Whistler
Div. Pl. 14
Div. Total. 29
Pace/KM 4:57
NetTime 1:38:09
View full
results
96 Fiona Scott F3034 1:38:12
City Whistler
Div. Pl. 9
Div. Total. 99
Pace/KM 4:57
NetTime 1:37:40
View full
results
97 Jon Decaigny M3539 1:38:13
City Whistler
Div. Pl. 11
Div. Total. 32
Pace/KM 4:57
NetTime 1:37:42
View full
results
98 Vannessa Chadd F4044 1:38:18
City Delta
Div. Pl. 6
Div. Total. 102
Pace/KM 4:57
NetTime 1:37:50
View full
results
99 Devin Steif M2529 1:38:32
City Squamish
Div. Pl. 15
Div. Total. 29
Pace/KM 4:58
NetTime 1:38:15
View full
results
100 Sam Chiu M3034 1:38:58
City Vancouver
Div. Pl. 14
Div. Total. 26
Pace/KM 4:59
NetTime 1:38:35
View full
results
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29