2015 BC X-Country Championships - Race 4

RACE 2 | RACE 1 | RACE 10 | RACE 9 | RACE 6 | RACE 7 | RACE 8 | RACE 4 | RACE 5 | RACE 3

Nanaimo, BC, CANADA
Oct 24, 2015
TIMER - Mike Chandler
  Rank Name Age Division Team City Time  
1 Maya Baechler 10 F10 Vancouver Thunderbirds 7:40
Bib# 461 Div. Pl. 1 Div. Total. 12 View full
results
2 Logan Peterson 10 M10 7:41
Bib# 377 Div. Pl. 1 Div. Total. 13 View full
results
3 Trevor Neil 10 M10 7:45
Bib# 374 Div. Pl. 2 Div. Total. 13 View full
results
4 Kaleb Nykwist 10 M10 7:52
Bib# 375 Div. Pl. 3 Div. Total. 13 View full
results
5 Lah Peters 10 F10 Ocean Athletics 8:10
Bib# 254 Div. Pl. 2 Div. Total. 12 View full
results
6 Paulo Valli 10 M10 Langley Mustangs 8:11
Bib# 175 Div. Pl. 4 Div. Total. 13 View full
results
7 Mackenzie Hack 10 F10 Ocean Athletics 8:12
Bib# 247 Div. Pl. 3 Div. Total. 12 View full
results
8 Bruce Dohan 10 M10 Valley Royals Track & Field 8:12
Bib# 442 Div. Pl. 5 Div. Total. 13 View full
results
9 Jack Doehler 10 M10 George Bonner Elementary 8:17
Bib# 136 Div. Pl. 6 Div. Total. 13 View full
results
10 Ruby Charney 10 F10 Coquitlam Cheetahs 8:20
Bib# 107 Div. Pl. 4 Div. Total. 12 View full
results
11 Benedek Horvath 10 M10 Nanaimo Track & Field Club 8:22
Bib# 206 Div. Pl. 7 Div. Total. 13 View full
results
12 Haley Issel 10 F10 Ocean Athletics 8:29
Bib# 250 Div. Pl. 5 Div. Total. 12 View full
results
13 Peter Meier 10 M10 Langley Mustangs 8:35
Bib# 171 Div. Pl. 8 Div. Total. 13 View full
results
14 Zachary Croome 10 M10 Nanaimo Track & Field Club 8:38
Bib# 200 Div. Pl. 9 Div. Total. 13 View full
results
15 Ella Ballard 10 F10 View Royal School 8:40
Bib# 506 Div. Pl. 6 Div. Total. 12 View full
results
16 Chelsea Mesman 10 F10 Victoria Track & Field Club 8:46
Bib# 505 Div. Pl. 7 Div. Total. 12 View full
results
17 Dibdin Fitzgerald 10 M10 George Bonner Elementary 8:59
Bib# 137 Div. Pl. 10 Div. Total. 13 View full
results
18 William Clay 10 M10 Nanaimo Track & Field Club 9:03
Bib# 198 Div. Pl. 11 Div. Total. 13 View full
results
19 Abby Lawlor 10 F10 Okanagan Athletics Club 9:04
Bib# 276 Div. Pl. 8 Div. Total. 12 View full
results
20 Meadow Work 10 F10 Nanaimo Track & Field Club 9:32
Bib# 232 Div. Pl. 9 Div. Total. 12 View full
results
21 Hannah Tait 10 F10 George Bonner Elementary 9:39
Bib# 139 Div. Pl. 10 Div. Total. 12 View full
results
22 Cody Watson 10 M10 Nanaimo Track & Field Club 9:48
Bib# 230 Div. Pl. 12 Div. Total. 13 View full
results
23 Matthew Letourneau 10 M10 Nanaimo Track & Field Club 9:56
Bib# 210 Div. Pl. 13 Div. Total. 13 View full
results
24 Tessa Portman 10 F10 Nanaimo Track & Field Club 10:27
Bib# 217 Div. Pl. 11 Div. Total. 12 View full
results
25 Chyenne May 10 F10 Kajaks Track & Field Club 10:57
Bib# 161 Div. Pl. 12 Div. Total. 12 View full
results
  Rank Name Division Time
1 Maya Baechler F10 7:40
Bib# 461
Div. Pl. 1
Div. Total. 12
View full
results
2 Logan Peterson M10 7:41
Bib# 377
Div. Pl. 1
Div. Total. 13
View full
results
3 Trevor Neil M10 7:45
Bib# 374
Div. Pl. 2
Div. Total. 13
View full
results
4 Kaleb Nykwist M10 7:52
Bib# 375
Div. Pl. 3
Div. Total. 13
View full
results
5 Lah Peters F10 8:10
Bib# 254
Div. Pl. 2
Div. Total. 12
View full
results
6 Paulo Valli M10 8:11
Bib# 175
Div. Pl. 4
Div. Total. 13
View full
results
7 Mackenzie Hack F10 8:12
Bib# 247
Div. Pl. 3
Div. Total. 12
View full
results
8 Bruce Dohan M10 8:12
Bib# 442
Div. Pl. 5
Div. Total. 13
View full
results
9 Jack Doehler M10 8:17
Bib# 136
Div. Pl. 6
Div. Total. 13
View full
results
10 Ruby Charney F10 8:20
Bib# 107
Div. Pl. 4
Div. Total. 12
View full
results
11 Benedek Horvath M10 8:22
Bib# 206
Div. Pl. 7
Div. Total. 13
View full
results
12 Haley Issel F10 8:29
Bib# 250
Div. Pl. 5
Div. Total. 12
View full
results
13 Peter Meier M10 8:35
Bib# 171
Div. Pl. 8
Div. Total. 13
View full
results
14 Zachary Croome M10 8:38
Bib# 200
Div. Pl. 9
Div. Total. 13
View full
results
15 Ella Ballard F10 8:40
Bib# 506
Div. Pl. 6
Div. Total. 12
View full
results
16 Chelsea Mesman F10 8:46
Bib# 505
Div. Pl. 7
Div. Total. 12
View full
results
17 Dibdin Fitzgerald M10 8:59
Bib# 137
Div. Pl. 10
Div. Total. 13
View full
results
18 William Clay M10 9:03
Bib# 198
Div. Pl. 11
Div. Total. 13
View full
results
19 Abby Lawlor F10 9:04
Bib# 276
Div. Pl. 8
Div. Total. 12
View full
results
20 Meadow Work F10 9:32
Bib# 232
Div. Pl. 9
Div. Total. 12
View full
results
21 Hannah Tait F10 9:39
Bib# 139
Div. Pl. 10
Div. Total. 12
View full
results
22 Cody Watson M10 9:48
Bib# 230
Div. Pl. 12
Div. Total. 13
View full
results
23 Matthew Letourneau M10 9:56
Bib# 210
Div. Pl. 13
Div. Total. 13
View full
results
24 Tessa Portman F10 10:27
Bib# 217
Div. Pl. 11
Div. Total. 12
View full
results
25 Chyenne May F10 10:57
Bib# 161
Div. Pl. 12
Div. Total. 12
View full
results
Women's performance (W25-29) Year Division Time
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00
...
Rank Name Division Time Previous Record Holder Previous Record Year of Record
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
Firstname Lastname 2017 W25-29 01:26:00 Firstname Lastname 01:25:00 2012
  Name Division Time
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
Firstname Lastname M30-34 2:07:50
Previous Record Holder Firstname Lastname
Previous Record 5:45
Year of Record 2016
...
...
...
Name Results